Editörler :
25 Ekim 2020 21:42   

Kalkınma Ajansları artıları eksileri nelerdir?

Şu anda birkaç Ajans uzman alımı yapıyor. Biraz araştırdım çok farklı görüşler var Ajanslarla ilgili, çok iyi diyen de var (maaş vs.), çok kötü diyen de..(iş garantisinin olmaması). Şu anda kamuda memur olarak çalışıyorum, Ajansa uzman olarak geçmek mantıklı mı? Fikirleriniz nelerdir?

25 Ekim 2020 22:45

Ucankedi
Aday Memur

Ben de başvurmayı düşünüyorum ve yeterli bilgi bulamadım.

26 Ekim 2020 15:45

bosotobus1
Şef

ben de hciç bılgı bulamıyorum,tek dezavantajı ajansın kapatılması olur sanırım.

28 Ekim 2020 08:31

uzmanabi
Aday Memur

bir ajansa gidip kendileriyle görüşmeniz lazım.

05 Kasım 2020 12:51

kaanufuk25
Daire Başkanı

Ben de bi ara başvurdum mülakata girdim kazandım ancak sonradan feragat ettim, Kurumumda kaldım yine;

Evet görüşler çok farklı;

+ uzman kadrosu, dolgun maaş, vb.

- kadro yok yani 657 diil iş kanununa tabii sözleşmeli, bazı yerlerde aşırı yoğunluk, mesai kavramı esnek, para dönen yerler buralar, vb.

05 Kasım 2020 16:25

Carpe Vita
Aday Memur

Ben de bi ara başvurdum mülakata girdim kazandım ancak sonradan feragat ettim, Kurumumda kaldım yine;

Evet görüşler çok farklı;

+ uzman kadrosu, dolgun maaş, vb.

- kadro yok yani 657 diil iş kanununa tabii sözleşmeli, bazı yerlerde aşırı yoğunluk, mesai kavramı esnek, para dönen yerler buralar, vb.

kaanufuk25, 3 hafta önce - Alıntıya git
Hocam iki üç kişilik ilan için ajansın merkezinin bulunduğu ile sınava gitmeye değer mi sizce? Bir de alınacak kişi sayısı çok az olduğu için iyi referans gerekiyor diyorlar
05 Kasım 2020 17:19

kaanufuk25
Daire Başkanı

Kişisel durumla alakalı biraz da;

Önünüzde başka bir kariyer/iş alternatifi olup olmadığı, kişisel donanım/birikim ve kendine güven, gelecekten beklentiler, referans, çalışılması muhtemel ajans illerinin durumu, vb. elbette ki!

05 Kasım 2020 20:51

sadface
Aday Memur

İş güvencesi yok. İktidar değişirse ne olursunuz bilinmez. Mülakatında İngilizce konuşma bölümü olduğunu duymuştum ama sağlam bir torpiliniz varsa sorun olmaz.

10 Kasım 2020 18:02

basketball
Aday Memur

Referanssız girme şansı var mı ve mülakatları nasıl oluyor acaba? Ben de online başvuru yaptım, sınava gidip gitmeme konusunda kararsızım.

10 Kasım 2020 21:41

Ucankedi
Aday Memur

Kaç puana kadar düşer acaba alımlar, kimler başvurdu birbirimizden haberimiz olsa keşke..

13 Kasım 2020 18:08

ihtiyarmuhendis
Aday Memur

geçen sene mülakat listesini 0.12 puanla kaçırdım. zafer kalkınma ajansı şeffaflık raporu yayınlamıştı, raporda 20 kişinin 11'inin mülakata katılmadığı yazıryordu.

şayet mülakata gitmeyeceği halde keyfi başvuran adilerden okuyan varsa 'ALLAH bin belanızı versin'

Toplam 10 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?