Editörler :
26 Ekim 2020 08:59   

Okul Müdürü Mobbing Uyguluyor.

Ben Müdür Yardımcısıyım.Okul Müdürü ile Müdür Başyardımcısı arası çok iyi.Okul Müdürü Müdür başyardımcım okulumun tüm işlerini yapıyor.O ne isterse yaparım diyor.Müdür bey de bana geldi

odamı boşaltmamı istedi acilen.Benim odamı Başyardımcısına verecekmiş.

Resmi olarak buna hakkı var mı ?

Tecrübeli arkadaşlar bu durumda ne yapmak lazım ?

26 Ekim 2020 13:59

01_can_01
Aday Memur

Sayın Hocam Ben Öğretmenim Mobbing karşı hep dik durdum hiç vazgeçmedim bu dik duruşum kararlılığım mobbinge tekrar uğramama engel oldu size tavsiyem kesinlikle boşaltmayın tamamen insiyatife bağlı olduğunu düşünüyorum Okul Müdürü her dediğini yapmak zorunda değilsiniz işim yürüsün kadam rahat olsun gibi düşünceler oluyor müdür yardımcısı arkadaşlarda lütfen ama lütfen bir duruşunuz olsun kimsenin hakkını yemeyin ve hakta yedirmeyin naçizane tavsiyem size geçeceğinin oda nasıldır bilmiyorum eğer odanızdan memnunsanız uygun şekilde ifade edin bu durumu.

26 Ekim 2020 14:32

kajmeran86
Memur

Sebebini sordunuz mu?

26 Ekim 2020 14:37

Kagiş
Memur

Müdür yardımcılığından istifa edin,olsun bitsin!? Müdür de alsın okulunu başına çalsin)))

26 Ekim 2020 19:25

Evlenmek Gerek
Şube Müdürü

Öğretmenlik yapsanız böyle bir derdiniz olmaz. Ah şu koltuklar...

26 Ekim 2020 21:58

yalnizzlink
Genel Müdür

Okul müdürünün odanızı boşaltmaya yetkisi vardır. Okul müdürü okulun düzeninden sorumludur. İdare odalarını değiştirmeye yetkisi vardır. Hatta buna yetkisi olan tek kişi okul müdürüdür. Kaymakam dahi bir okuldaki idare odasını değiştiremez. Bunu yapacak tek kişi okul müdürüdür. Bunu mibbing olarak algılıyorsanız tutanağınızı tutup kanıtlarınızla birlikte okul müdürünüzü savcılığa veribilirsiniz.

27 Ekim 2020 00:19

araftaki vatandaş
Aday Memur

boşaltın hocam altı üstü bir oda değil mi? başka odada oturuverin aynı koltuk masa orada da yok mu?

30 Ekim 2020 08:53

secret51
Aday Memur

müdürler ve egoları i

31 Ekim 2020 13:10

kalkanli
Şef
Hocam mobinge ugradigini düsunuyorsan delil topla dava aç. Mobing cok büyuk bir suctur. Bunu herkesin öğrenmesi ve bilmesi lazim
01 Kasım 2020 22:05

coshuva
Daire Başkanı
Okul müdürü ile müdür yardımcısı arasında bu şekilde bir iletişim olmaz. Ekip olarak çalışılan yerde böyle şeyler olmaz. Bu şekilde bir sorun varsa kişisel bir mesele vardır diye düşünüyorum. Ayrıca müdür müdür yardımcısının patronu değildir. O görevi ona müdür vermemiştir. O yüzden bir kere bunun hatırlatılması gerekir. Böyle bişey başıma gelse muhtemelen o okuldan ikimizde giderdik. Çünkü ben bu tür ilişkilerde giderken yanımda mutlaka birini de götürürüm. Bazıları ancak bundan anlar.
10 Kasım 2020 21:45

ogrtmnm_cnm_bnm
Şef

Müdürü çıkışta dövün

10 Kasım 2020 21:50

ç_karlos
Aday Memur

değerli hocam,

mesele onun ne yaptığı veya istediği değil senin ne yaptığın. ben de sizin gibi müdürle takıştım müdür yardımcısı olarak. bana da müdür size yaptığı gibbi odamı boşaltmamı istedi. ben de boşaltmayacağımı, resmi yazı yazmasını söyledim. gerekçesini resmi yazıyla bildirmesini talep ettim. kendisini mobing amaçlı yaptığını söyleyerek şikayet edeceğimi söyledim. vaz geçti.

10 Kasım 2020 21:53

ç_karlos
Aday Memur

genelde belli bir yaş üstü müdürlerde müdür yardımcısı veya personeli pasifize etme amaçlı, ona iş vermeme, odasını değiştirme, insanlarla bağını kesme akabinde de "sen iş yapmıyorsun" moduna sokma ve tabir-i caizse seni istenmeyen adam ilan etme moduna sokmaya çalışıyor. sen işini güzelce yap. yaptıklarını resmiyete dök o geri adım atacaktır. çünkü onun da müdür olarak personeline söz geçirememe kaygısı vardır. ancak dediğim gibi işinizi de düzgün yapmaya özen gösteriniz.

11 Kasım 2020 15:41

realder
Aday Memur

Başınıza gelenlere çok üzüldüm hocam. Şuradaki kaynağa göz atmanızı öneririm. Hukuku bir çözüm de bulabilirsiniz: https://www.ekinlaw.com/mobbing-nedir/

Toplam 13 mesaj

ANKET
Kabine toplantısı sonrasında açıklanan yeni kısıtlamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?