Editörler : Pangaea
«141516171819202122232425»

müsmühendis
Yasaklı
01 Kasım 2020 16:23

Dağıtmak zorundayım çünkü! Zavallı, çaresiz, saf çocuğu bulmuş ezmeye çalışıyor. Olacak iş mi bu?

whydostum, 3 yıl önce
Adalet dagitiyor kral

whydostum
Kapalı
01 Kasım 2020 16:24

Degil tabii. Boyle iki tanenin hesabini askiya alacaksin bak bakalim bir daha yapabiliyorlar mi?
müsmühendis, 3 yıl önce

Dağıtmak zorundayım çünkü! Zavallı, çaresiz, saf çocuğu bulmuş ezmeye çalışıyor. Olacak iş mi bu?

ramelusulsy
Aday Memur
01 Kasım 2020 16:25

Haklısın, yanlışlarımdan biri de dilbilgisi sorusuydu. Daha çok dikkat etmeye çalışırım. Nazik uyarın için teşekkür ederim!!!

fleabag, 3 yıl önce

"İlk atama da" değil arkadaş, "ilk atamada!"

Sence oradaki "da" ayrı yazılırmış gibi mi duruyor?

Bu sitede her görülen de da'yı ayrı yazma cehaletini fazlasıyla görüyorum. Okumuşu böyleyse diğerlerini düşünemiyorum bile!

fleabag
Yasaklı
01 Kasım 2020 16:27

Bana karşı yapılmış olmasına rağmen artıladım iyi espriydi ahahahahahah. :D

whydostum, 3 yıl önce
Degil tabii. Boyle iki tanenin hesabini askiya alacaksin bak bakalim bir daha yapabiliyorlar mi?

müsmühendis
Yasaklı
01 Kasım 2020 16:30

Canım benim ya ne kadar saf bir çocuk! Kötü niyetli kişiler senin gibilerin ensesine vurur ekmeğini ağzında alır canım kardeşim! Seni böyle mal gibi görebilirler yani. Kendine dikkat etmelisin...

ramelusulsy, 3 yıl önce

Haklısın, yanlışlarımdan biri de dilbilgisi sorusuydu. Daha çok dikkat etmeye çalışırım. Nazik uyarın için teşekkür ederim!!!

whydostum
Kapalı
01 Kasım 2020 16:32

Ben de random eksicilerden olmama ragmen seni artiladim. Dostluk kazandi yine.
fleabag, 3 yıl önce

Bana karşı yapılmış olmasına rağmen artıladım iyi espriydi ahahahahahah. :D

ramelusulsy
Aday Memur
01 Kasım 2020 16:37

Siz hayatı burada olan konuşma tarzına mı göre değerlendiriyorsunuz? Her platformda olduğu gibi burada da laf sokmalar, ben daha iyiyim vari konuşmalar ya da sen hiçbir şey bilmezsin ben bilirim havaları. Aslında bunları yazmamında hiçbir önemi yok, herkes yine bildiğini yapacak. Üzücü...

müsmühendis, 3 yıl önce

Canım benim ya ne kadar saf bir çocuk! Kötü niyetli kişiler senin gibilerin ensesine vurur ekmeğini ağzında alır canım kardeşim! Seni böyle mal gibi görebilirler yani. Kendine dikkat etmelisin...

müsmühendis
Yasaklı
01 Kasım 2020 16:40

İyi dedin gıral

ramelusulsy, 3 yıl önce

Siz hayatı burada olan konuşma tarzına mı göre değerlendiriyorsunuz? Her platformda olduğu gibi burada da laf sokmalar, ben daha iyiyim vari konuşmalar ya da sen hiçbir şey bilmezsin ben bilirim havaları. Aslında bunları yazmamında hiçbir önemi yok, herkes yine bildiğini yapacak. Üzücü...

smlszn5917
Memur
01 Kasım 2020 20:02

Evet var lakin ben daha düşü alanı görmedim .. absürt birşey olmadığı sürece de düşük aşan olacağını sanmıyorum
regenerated, 3 yıl önce

399 da sicile not verme var bir kere 657 de yok, anlayın burdan 399un ne menem bir şey olduğunu.

akooo23
Aday Memur
01 Kasım 2020 20:54

batıda dhmi düşünüyorum fakat 2 yıl önce denizliden 95.96 ile kapatmış, ankara ve oradan batı her yeri yazmak var kafamda fakat kalkıpta özel sektörde kendime vakit ayıramadığım ve sosyal aktivitelerimin çok azaldığını düşünerek ayrıldığım bir ortamdan 24 yaşında doğuya gidersem çok büyük tezat olur kişisel tercihler tabi ki merakımdan soruyorum muşta 10.5 bin lira almak balıkesirde 7.5 almaktan daha mı önde sizler ne düşünüyorsunuz sadece merakımdan soruyorum,ben birkaç kişi ile konuştum 5 yıl sonra tayin falan diyorlar ama bunun için de bir tanıdık olması gerekiyor burası türkiye burada işler böyle yürür, bu arada memurluğu hiçbir zaman düşünmedim bir ömür kağıt kürekle amirin dediğine uymak yine garip geliyor bana, gerçekten sizlerin düşüncesi ne bu konularda ben her fikri dinlemeyi ve ondan bir şeyler öğrenmeye çalışan biriyim her türlü saygılı farklı görüşe saygım var

BilinmeyenKullanıcı, 3 yıl önce

Ne yapilabilir dedigine gore dhmi dusunmuyon iyi iyi senin yerine 94ler gider

01 Kasım 2020 21:16

Aynen bunu herkese yay batida digerleri daha iyi kimse doguda dhmi yazmasin ben yazarim

akooo23, 3 yıl önce

batıda dhmi düşünüyorum fakat 2 yıl önce denizliden 95.96 ile kapatmış, ankara ve oradan batı her yeri yazmak var kafamda fakat kalkıpta özel sektörde kendime vakit ayıramadığım ve sosyal aktivitelerimin çok azaldığını düşünerek ayrıldığım bir ortamdan 24 yaşında doğuya gidersem çok büyük tezat olur kişisel tercihler tabi ki merakımdan soruyorum muşta 10.5 bin lira almak balıkesirde 7.5 almaktan daha mı önde sizler ne düşünüyorsunuz sadece merakımdan soruyorum,ben birkaç kişi ile konuştum 5 yıl sonra tayin falan diyorlar ama bunun için de bir tanıdık olması gerekiyor burası türkiye burada işler böyle yürür, bu arada memurluğu hiçbir zaman düşünmedim bir ömür kağıt kürekle amirin dediğine uymak yine garip geliyor bana, gerçekten sizlerin düşüncesi ne bu konularda ben her fikri dinlemeyi ve ondan bir şeyler öğrenmeye çalışan biriyim her türlü saygılı farklı görüşe saygım var

Portuga34
Daire Başkanı
01 Kasım 2020 21:29

Dostum, adamlar eş durumu tayininde dahi süründürüyor. Mazeretsiz tayin dilekçesini işleme bile almazlar. 5 yıl çok iyimser bir tahmin olmuş. :)

akooo23, 3 yıl önce

whydostum
Kapalı
01 Kasım 2020 22:17

İzmir de deprem bolgesi. Kislari cok soguk oluyor bir de. İzmir'i de yazmasin kimse. Ozellikle 4669'cu ve 4001'ciler icin cok tehlikeli.
BilinmeyenKullanıcı, 3 yıl önce

Aynen bunu herkese yay batida digerleri daha iyi kimse doguda dhmi yazmasin ben yazarim

kreutzersonat
Kapalı
01 Kasım 2020 22:39

3-5 yıl çalış işte gençsin. Memursan zaman problemin olmaz. Doğu çok güzel ayrıca niye sosyalleşilmesin orda yaşayanlar asosyal mi yaşıyor sizce? Gezmek için değil yaşamak için de güzel bir yerdir muhakkak.
akooo23, 3 yıl önce

xydsx
Kapalı
01 Kasım 2020 23:10

uyanık ol kafanı kullan meslektaşların neden aim de doğuyu da tercih etmeni istiyor?bütün 95+ mühendislere herkes aynı şeyi söylüyor neden?erzurumda vanda elazığda bir ömürü gitsinlerde kendileri geçirsin...

akooo23, 3 yıl önce

fleabag
Yasaklı
01 Kasım 2020 23:18

KPSS'den 94 95 alıp da 19. yüzyılda yaşıyormuşsunuz gibi hissettiren bir şehri tercih etmek nasıl bir kafadır ben de anlayamıyorum. Milletin aklında bir DHMİ'dir gidiyor, sanırsın altın madeni.

Portuga34
Daire Başkanı
01 Kasım 2020 23:33

Doktorun, polisin, askerin, öğretmenin zorunlu görevi var. 3-5 yıl sabredip dilediği yere gidiyor. Ama KİTlere atanan memurun(unvanı ne olursa olsun) böyle bir şansı yok. Verdiğiniz tayin dilekçeleri "görevine ihtiyaç duyulduğundan ötürü..." diye başlayan gerekçelerle reddedildiğinde anlarlar KİTlerin ne olduğunu. :))

01 Kasım 2020 23:34

Cok haklisin dhminin hicbi avantaji olmadigini herkes bilmeli izmir de riskli bolgr orayi da kimse yazmasin

fleabag, 3 yıl önce

KPSS'den 94 95 alıp da 19. yüzyılda yaşıyormuşsunuz gibi hissettiren bir şehri tercih etmek nasıl bir kafadır ben de anlayamıyorum. Milletin aklında bir DHMİ'dir gidiyor, sanırsın altın madeni.

sfrnlii
Aday Memur
01 Kasım 2020 23:35

eem 92.85 yds B Istanbul

dhmibilgi
Aday Memur
02 Kasım 2020 01:23

doguyu batiyi gectim kendi kadrosu varken gih sinifindan bir memurluk.yazan varsa salaktir kimse.kusira bakmasin

.

Toplam 758 mesaj
«141516171819202122232425»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi