Editörler : Pangaea
«26272829303132333435363738

brnyldrm
Aday Memur
26 Aralık 2020 00:23

ben de merala bekliyorum bu sorunun cevabını
Bitikmaliyeci, 3 yıl önce
Hangi bakanlık 6k veriyor hemen seçelim :)

savunmadım
Yasaklı
26 Aralık 2020 00:27

6 bini alacak olan kişi EEM. Düz memurlar heyecan yapmayın yok öyle bir dünya, rüyanızda görürsünüz ancak 6 bini :D

mltm9191
Memur
26 Aralık 2020 01:24

cevaba bak misojenist seni.

nasilolacakbuisler, 3 yıl önce

kardeş sen bakanlık yaz kafan rahat olsun.hiç kitle falan uğraşma.6 bin bi kadına yeter de artar bile.belli ki içinde korku var senin.

Ustumevazife
Aday Memur
26 Aralık 2020 01:50

2018-2020 alımlarını baz alırsak tcdd ankara 89 puan bandında oynamış hocam genelde. bu sene iibf lilerin aynı puana daha ıyı sıralamaya sahıp olduklarını biliyoruz o yüzden ilk atamada acılan kadroya baglı olarak atanma sansınız yüksek en geç 2 veya 3. atamada muhakkak gelir bence gonlunuzden gecen yer olsun ınsallah

KpssAdayı0, 3 yıl önce
Ben de Ankara da kit istiyorum. İşletme bölümü 88.84 puan. Umarım ikimizin de olur :)

Ustumevazife
Aday Memur
26 Aralık 2020 01:52

2018-2020 alımlarını baz alırsak tcdd ankara 89 puan bandında oynamış hocam genelde. bu sene iibf lilerin aynı puana daha ıyı sıralamaya sahıp olduklarını biliyoruz o yüzden ilk atamada acılan kadroya baglı olarak atanma sansınız yüksek en geç 2 veya 3. atamada muhakkak gelir bence gonlunuzden gecen yer olsun ınsallah (size yazmıştım baska mesajı alıntılamışım :))

Nmkc006, 3 yıl önce

Merhaba, yardimci olursaniz sevinirim.

P3: 88.68

Bolum: isletme

Yds: yok

Tcdd istiyorum gelir mi sizce? (Ankara)

Tcdd disinda onerebileceginiz kit kurumlari neler?

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
26 Aralık 2020 02:52

bahsettiğiniz atama 2019/2 ataması sanırım ve 3. atamada dhmi için gördüğünüz 95-96'lı puanlar da o yerleştirmedeki kadro sayısından kaynaklanıyor. dhmi o atamada sadece 4 memur aldı. o 4 kişi de büyük ihtimalle bundan sonraki yerleştirmede dhmi'nin artık kadro açmayacağını düşünüp 4. atamayı beklemekten çekindikleri için o kadroları yazıp belki isteyerek belki de istemeyerek oralara gittiler. ama yine şanslılar ki o açılan şehirler ığdır, kars, ağrı, hakkari, şırnak vs. değildi. yoksa dhmi'de 4. atamada açılan ve kendilerinin atanabileceği fazla sayıda kadroyu görünce pişman olup depresyona girmeleri muhtemeldi. özellikle memleketlerinde de kadro açıldığını görselerdi.

hani derler ya nasip, kısmet diye. bu da o hesap işte. bir önceki atamada dhmi'de 95-96 olan puanlar sonraki atamada 90,85'i bile gördü. o zamana kadar pusuda bekleyen birçok kişi de bir şekilde dhmi'ye memur olarak yerleşmiş oldu.

Yumaytnovmyneym, 3 yıl önce

İyi akşamlar arkadaşlar. Bölüm maliye p3 93 yds yok maliye bölüm sıralaması 3 m7 94 genel sıralama 1247. Eski atama puanlarına baktığım zaman 3.atamadabile 95 96 puanları görüyorum. Bu iş biraz da başkalarının beklentisine göre şekilleniyor ve hatta biraz daşans işi anladığım kadarıyla.YDS?nin de önemli bir faktör olduğu açık. Bir önerisi olacak, hatalı düşündüğüm kısmı düzeltecek, daha iyi bilen biri varsa, cevap verirse sevinirim. Umarım herkes istediği kuruma atanır.

kittt
Kapalı
26 Aralık 2020 10:28

yanılıyorsun kitlerde yds B seviye asil düz memur 6000 üstü alır.ayrıca ydssiz düz memur şef veya uzman olursa kurum içi sınavla yine 6000 i geçip 657 deki mühendisle ya aynı alır ya da biraz geçer onu.

savunmadım, 3 yıl önce

6 bini alacak olan kişi EEM. Düz memurlar heyecan yapmayın yok öyle bir dünya, rüyanızda görürsünüz ancak 6 bini :D

Mekatronik333
Aday Memur
26 Aralık 2020 12:04

Kardeşim nasıl adamlarsınız memurlar.net in kpssrobotu na baksanıza puanlara adam oradan bakıp tahmin ediyor ne kadar hazırlığa alışmış bir toplumuz be...

ataafurkan
Aday Memur
26 Aralık 2020 12:19

93,87 =ftr yds yok

kittt
Kapalı
26 Aralık 2020 13:10

4001 için puanın düşük.mesleğini yapabilirsin batıda sağlık bak.da.

ataafurkan, 3 yıl önce

93,87 =ftr yds yok

ataafurkan
Aday Memur
26 Aralık 2020 13:12

Branşta 228. Yim gelmedi ilk alımda bu puana
kittt, 3 yıl önce

4001 için puanın düşük.mesleğini yapabilirsin batıda sağlık bak.da.

kittt
Kapalı
26 Aralık 2020 13:21

ist da 93,5 la kapatan yer gördüm sanırım.yaza doğru bi alım daha olacak gibi bak.dan.pandemi bi tek sağlıkçı alımlarına yarıyor zaten.

ataafurkan, 3 yıl önce
Branşta 228. Yim gelmedi ilk alımda bu puana

savunmadım
Yasaklı
26 Aralık 2020 13:22

Şu puanı alan herhangi bir mühendis 7.500 tl civarı maaş alacakken bu arkadaş muhtemelen ocak zammıyla birlikte 5000 tl falan alacak.

Maaşlardaki adaletsizlik giderilmeli.

ataafurkan, 3 yıl önce

93,87 =ftr yds yok

84kibris
Aday Memur
26 Aralık 2020 13:54

Kitlerde uzman, mühendisten 400 tl az kazanır hocam. En azından benim çalıştığım kurumda böyle.
kittt, 3 yıl önce

yanılıyorsun kitlerde yds B seviye asil düz memur 6000 üstü alır.ayrıca ydssiz düz memur şef veya uzman olursa kurum içi sınavla yine 6000 i geçip 657 deki mühendisle ya aynı alır ya da biraz geçer onu.

kittt
Kapalı
26 Aralık 2020 13:59

yazımda kitlerdeki uzman ile 657 deki mühendisi kıyasladığımı belirttim.benim kurumumda da o kadar fark.

84kibris, 3 yıl önce
Kitlerde uzman, mühendisten 400 tl az kazanır hocam. En azından benim çalıştığım kurumda böyle.

84kibris
Aday Memur
26 Aralık 2020 14:03

Fark ettim hocam onu :) tercih yapacak arkadaşlar için biraz daha aydınlatıcı olmak istedim sadece.
kittt, 3 yıl önce

yazımda kitlerdeki uzman ile 657 deki mühendisi kıyasladığımı belirttim.benim kurumumda da o kadar fark.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
26 Aralık 2020 14:41

eksi verilen ve burda yorumladığım durumun neresi yanlış iibf için? yanlış olduğunu düşünen kişiler hangi yerleştirme ve hangi kadrolar ile ilgili düşüncemin yanlış olduğunu verilere dayanarak ve bunları açıkça yazarak açıklayabilirlerse gözden kaçırmış olduğum bir şeyi düzeltip düşüncelerimi doğru biçimde değiştirmeme katkı sağlayabilirler. bu konuda fikir paylaşımınız benim için önemli. teşekkürler.

psikolojikdanışman42, 3 yıl önce

bahsettiğiniz atama 2019/2 ataması sanırım ve 3. atamada dhmi için gördüğünüz 95-96'lı puanlar da o yerleştirmedeki kadro sayısından kaynaklanıyor. dhmi o atamada sadece 4 memur aldı. o 4 kişi de büyük ihtimalle bundan sonraki yerleştirmede dhmi'nin artık kadro açmayacağını düşünüp 4. atamayı beklemekten çekindikleri için o kadroları yazıp belki isteyerek belki de istemeyerek oralara gittiler. ama yine şanslılar ki o açılan şehirler ığdır, kars, ağrı, hakkari, şırnak vs. değildi. yoksa dhmi'de 4. atamada açılan ve kendilerinin atanabileceği fazla sayıda kadroyu görünce pişman olup depresyona girmeleri muhtemeldi. özellikle memleketlerinde de kadro açıldığını görselerdi.

hani derler ya nasip, kısmet diye. bu da o hesap işte. bir önceki atamada dhmi'de 95-96 olan puanlar sonraki atamada 90,85'i bile gördü. o zamana kadar pusuda bekleyen birçok kişi de bir şekilde dhmi'ye memur olarak yerleşmiş oldu.

Yumaytnovmyneym
Aday Memur
26 Aralık 2020 15:06

Teşekkür ederim cevabınız için. Bir sonraki atamada kadro sayısı, hangi kurumun hangi ile alım yapacağı konuları belirsiz olduğu için ve ben de ilk atamada işe başlamak istediğimden bu riski alamayacağım. Tabii halihazırda çalışan veya şartları elveren arkadaşların beklemesi mantıklı olabilir. Elbette yaşadığım şehir ve çevresindeki iller ile yaşayabileceğimi düşündüğüm birkaç ili de üniversite sınavında olduğu gibi ya tutarsa mantığıyla tercihlerime eklerim.

psikolojikdanışman42, 3 yıl önce

yiiit1356
Yasaklı
26 Aralık 2020 22:01

ilk önce dümdüz sallıyorsun sonra bakıyorsun birisi geliyor seni yerden yere vuruyor.

seni rezil ediyor. senin kendi alanında bilmediğin kavramları sana söylüyor. çünkü bu psikoloji değil mi ? mühendisler de psikoloji okur. ama sen mühendislik okur musun ? tabii ki hayır.

sen karşında hiçbir tarafından dahil olmadığın bir hiyerarşiye laf atarken senin kendi mesleğinde bilmediğin bir şey üzerinden seni vuran mühendisler bulursun.

sonra zoruna gider. cevap veremezsin, gırtlağına bir yumruk oturur.

sen henüz tercih yapacak bir mezun bir bireyken çoktan atanmış insanlarla laf dalaşına girdiğini anlarsın.

üst üste engellersin ki cevap vermeyeceğini bildiğin için.

bak adamı böyle mahvederler. gördün işte nasıl yaptıklarını. o yüzden tanımadığın insanlara laf atma. altı üstü psikoloji mezunusun. hem yaptıkları puanlarla hem zekalarıyla seni eziyorlar. o yüzden sus otur oturduğun yerde.

cevap vermeyeceğin insanları engelleyerek kurtulacağını sanma. madem cevap veremiyorsun o zaman yazma. en azından engellemek zorunda kalmazsın. zavallı seni.

savunmadım, 3 yıl önce

savunmadım
Yasaklı
26 Aralık 2020 22:16

Özelden küfür ediyorsun engelliyorum yeni hesaplar açıp sövüyorsun gene engelliyorum bu sefer buradan alıntılayıp yazıyorsun.

Sen nasıl bir patolojiye sahipsin yav? Nasıl bir ruh hastasısın anlamadım ki :D

Benim alanımla ilgili bilmediğim şeyleri söylüyormuş da yanıt veremiyormuşum rezil oluyormuşum. Oğlum şizofren misin sen, seni adam yerine koyup iki yazı yazdım -yazmaz olsaydım, nasıl zoruna gittiyse artık- sonra da varlığını unuttum gitti.

Psikoloji ya da başka bir konu hakkında seni muhatap alan kim? Bana hakaret eden bir vasıfsıza yanıt verdim ve onunla işim bitti. Kendini önemseyen, kendi kendine gelin güvey olan sensin. Seni takan kimse yok ki burada :D

Bi sal beni artık tamam en mühendis sensin hatta en psikolog da sensin yeter ki rahat bırak. Çoluk çocukla uğraşmak için bulunmuyorum burada.

Umarım bir hesap daha açıp sövmezsin özelden :D

yiiit1356, 3 yıl önce

ilk önce dümdüz sallıyorsun sonra bakıyorsun birisi geliyor seni yerden yere vuruyor.

seni rezil ediyor. senin kendi alanında bilmediğin kavramları sana söylüyor. çünkü bu psikoloji değil mi ? mühendisler de psikoloji okur. ama sen mühendislik okur musun ? tabii ki hayır.

sen karşında hiçbir tarafından dahil olmadığın bir hiyerarşiye laf atarken senin kendi mesleğinde bilmediğin bir şey üzerinden seni vuran mühendisler bulursun.

sonra zoruna gider. cevap veremezsin, gırtlağına bir yumruk oturur.

sen henüz tercih yapacak bir mezun bir bireyken çoktan atanmış insanlarla laf dalaşına girdiğini anlarsın.

üst üste engellersin ki cevap vermeyeceğini bildiğin için.

bak adamı böyle mahvederler. gördün işte nasıl yaptıklarını. o yüzden tanımadığın insanlara laf atma. altı üstü psikoloji mezunusun. hem yaptıkları puanlarla hem zekalarıyla seni eziyorlar. o yüzden sus otur oturduğun yerde.

cevap vermeyeceğin insanları engelleyerek kurtulacağını sanma. madem cevap veremiyorsun o zaman yazma. en azından engellemek zorunda kalmazsın. zavallı seni.

Toplam 758 mesaj
«26272829303132333435363738

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi