Editörler : Pangaea

furkanemytu
Yasaklı
01 Kasım 2020 18:57

ekonomik şartlar nedeniyle daha azı bile olaiblir. hatta olacaktır.

adamınbirix, 3 yıl önce
10+ 10u mantıksız buluyorum. Tek 20 bin deseniz daha mantıklı. Ama bugüne kadar ne zaman ana alım 10 bin olmuş ki? Üstelik 2021 alımlarının 19-20 kpss karma alımları olacağını da atlıyorsunuz.

61Yolcu
Memur
01 Kasım 2020 19:25

Konuda atama sayısını az söyleyenlerden kimisi hayal satmamak için olaya dürüstçe realist bakarken, kimisi de öğretmen düşmanlığından art niyetle trollük için yazıyor gibi geliyor. Atama sayısı bunların elinde olsa 5bin diyecek gibiler. Sonuç olarak Realist arkadaşlara iyi niyetli değerlendirmeleri için teşekkürler, art niyetli troller de devam etsin bizi #Öğretmene60binatama etkinlikleri için daha çok kenetliyorsunuz.

adamınbirix
Memur
01 Kasım 2020 19:34

Öğretmen atamasının ekonomik külfeti yok denecek kadar az. Her yıl milyar lira vergi borçları siliniyor. Emin olun atamanın maliyeti çok daha az. Meseleye ihtiyaç olarak bakmalıyız. Atama miktarı en az 20 bin olacak zaten orası belli. 20 bin altını konuşmaya gerek yok. Hatta pek çok kişi 2. 20 bin alımı da çok olası görüyor. 60 bin zaten hayal ona lafım yok ama 20'nin yanına 20 bin daha alabiliriz. Bu bir karma alım olacak. 2020 puanları tek yıl geçerli. Dediğim gibi 20 bin garanti miktar. Sosyal medyada yapacağımız eylemler ile yanına 20 daha ekleyip 2021'i kapatırız. Benim düşüncem bu.
furkanemytu, 3 yıl önce

ekonomik şartlar nedeniyle daha azı bile olaiblir. hatta olacaktır.

furkanemytu
Yasaklı
01 Kasım 2020 19:56

https://www.sozcu.com.tr/2019/egitim/milli-egitimin-borcu-32-milyar-5382777/

meb bütçeçisinin %90'ı personel giderlerine gidiyor. ar-ge'ye olan yatırım 0,3

bakan bile bunu demişken yazdığınızın gerçekle bağı yok

adamınbirix, 3 yıl önce
Öğretmen atamasının ekonomik külfeti yok denecek kadar az. Her yıl milyar lira vergi borçları siliniyor. Emin olun atamanın maliyeti çok daha az. Meseleye ihtiyaç olarak bakmalıyız. Atama miktarı en az 20 bin olacak zaten orası belli. 20 bin altını konuşmaya gerek yok. Hatta pek çok kişi 2. 20 bin alımı da çok olası görüyor. 60 bin zaten hayal ona lafım yok ama 20'nin yanına 20 bin daha alabiliriz. Bu bir karma alım olacak. 2020 puanları tek yıl geçerli. Dediğim gibi 20 bin garanti miktar. Sosyal medyada yapacağımız eylemler ile yanına 20 daha ekleyip 2021'i kapatırız. Benim düşüncem bu.

adamınbirix
Memur
01 Kasım 2020 20:04

Öğretmen maaşlarının demedim. Atamasının yıllık bütçedeki oranı az dedim. 20 bin atama 3 milyar lira. Personel giderlerinin fazla olduğunu herkes biliyor. Ama bu Türkiye'nin bir gerçeği. Bu gider geçen sene de fazla idi. Gelecek seneler de fazla olacak. Zaten o yüzden devlet son 3 yıldır bilinçli devalüasyon yapıyor ve güçsüz TL isteniyor. Memur maaşları bu ülkenin en büyük yükü. Ama bu daha önce engellemediği gibi yine alım yapmayı engellemeyecek. Nasıl ki mevcut öğretmenler kendi maaşlarında indirime gitmeyi kabul etmez ise atama bekleyen yüz binlerce öğretmen de atanma hakkından vazgeçmez. Bu bir hak değil diyeceksiniz belki ama bana göre haktır. Dediğim gibi 20 bin garanti miktar. Biz buna 20 daha koyabileceğimizi düşünüyoruz.
furkanemytu, 3 yıl önce

https://www.sozcu.com.tr/2019/egitim/milli-egitimin-borcu-32-milyar-5382777/

meb bütçeçisinin %90'ı personel giderlerine gidiyor. ar-ge'ye olan yatırım 0,3

bakan bile bunu demişken yazdığınızın gerçekle bağı yok

tubikontindet
Kapalı
01 Kasım 2020 20:27

Az atama olacak diyenlere boşuna laf yetiştirmeyin. Hiçbiri atanacak puanı alamamış ezik tipler. Aksini iddia eden puanını ve sıralamasını yazar. Ama yer mi, yemez :))

Kamilc1
Yasaklı
01 Kasım 2020 20:28

Yukarda yazilanlara bakmayın cekemeyenler yazıyor
adamınbirix, 3 yıl önce
Öğretmen maaşlarının demedim. Atamasının yıllık bütçedeki oranı az dedim. 20 bin atama 3 milyar lira. Personel giderlerinin fazla olduğunu herkes biliyor. Ama bu Türkiye'nin bir gerçeği. Bu gider geçen sene de fazla idi. Gelecek seneler de fazla olacak. Zaten o yüzden devlet son 3 yıldır bilinçli devalüasyon yapıyor ve güçsüz TL isteniyor. Memur maaşları bu ülkenin en büyük yükü. Ama bu daha önce engellemediği gibi yine alım yapmayı engellemeyecek. Nasıl ki mevcut öğretmenler kendi maaşlarında indirime gitmeyi kabul etmez ise atama bekleyen yüz binlerce öğretmen de atanma hakkından vazgeçmez. Bu bir hak değil diyeceksiniz belki ama bana göre haktır. Dediğim gibi 20 bin garanti miktar. Biz buna 20 daha koyabileceğimizi düşünüyoruz.

adamınbirix
Memur
01 Kasım 2020 20:41

Ya çekemeyenler ya da öğretmen olmayanlar. Ama problem değil. 20 bin atama zaten garanti. Biz en az +20 bin daha alacağız inşallah.
Kamilc1, 3 yıl önce
Yukarda yazilanlara bakmayın cekemeyenler yazıyor

TauroJen
Aday Memur
01 Kasım 2020 21:14

Sıralamaya giremeyenler yine atama az olur demeye baslamıs :D

furkanemytu
Yasaklı
01 Kasım 2020 21:54

atama = personel gideri fazlalığı

zaten doluluk %93 nereye alıyor 40bin. bu dediğinden sonra bile 60bin aldı kimse emekli olmuyor türkiye şartlarında. bazı bölümler hariç öğretmen ataması düşecek yazıyorum

adamınbirix, 3 yıl önce

adamınbirix
Memur
01 Kasım 2020 22:08

İlk mesajımı tekrar okuyun. Bu yıl 20 binden fazla emekli var. 60 bin kronik hasta öğretmen var. Yeniden açılacak köy okulları, 2li öğretime geçiş, derslik sayısı yapımında hızlanma vb. sebeplerle öğretmen ihtiyacı 140 bin civarında. Ayrıca 3600 ek gösterge sözü de 2021 olmasa da 2022de mecburen tutulacak. Bu da ciddi bir açık oluşturacak. Bunların hiçbiri olmasa bile seçim yaklaşıyor. 2020'de 2. alımı yapan 2021'i 20 binle kapatamaz. Sosyal medyada başta olmak üzere o tepkiyi kaldıramazlar. Çare bulacaklar.
furkanemytu, 3 yıl önce

atama = personel gideri fazlalığı

zaten doluluk %93 nereye alıyor 40bin. bu dediğinden sonra bile 60bin aldı kimse emekli olmuyor türkiye şartlarında. bazı bölümler hariç öğretmen ataması düşecek yazıyorum

furkanemytu
Yasaklı
01 Kasım 2020 22:21

bu yazdıklarının mevcut ekonomik krizde hiçbir önemi yok

zamanında aldığı tepkiye verdiği cevabı bilmiyorsun galiba

https://www.youtube.com/watch?v=kOWjdHVesPQ

adamınbirix, 3 yıl önce
İlk mesajımı tekrar okuyun. Bu yıl 20 binden fazla emekli var. 60 bin kronik hasta öğretmen var. Yeniden açılacak köy okulları, 2li öğretime geçiş, derslik sayısı yapımında hızlanma vb. sebeplerle öğretmen ihtiyacı 140 bin civarında. Ayrıca 3600 ek gösterge sözü de 2021 olmasa da 2022de mecburen tutulacak. Bu da ciddi bir açık oluşturacak. Bunların hiçbiri olmasa bile seçim yaklaşıyor. 2020'de 2. alımı yapan 2021'i 20 binle kapatamaz. Sosyal medyada başta olmak üzere o tepkiyi kaldıramazlar. Çare bulacaklar.

furkanemytu
Yasaklı
01 Kasım 2020 22:28

sayıştay raporuna göre kimse emekli olmuyor. o sözler de ne zaman tutulur allah bilir.

raporda şu tabloya bakın.

Tablo 4: Kurum Bazlı Öğretmen İhtiyacının En Yüksek Olduğu Alanlar

özellikle türkçe ve beden öğretmenleri 3 haneli sayılara kadar düşmüş ihtiyaçtan fazla norm fazlası da var. bunları ben uydurmuyorum girin sayıştayın sitesinde var.

adamınbirix, 3 yıl önce

adamınbirix
Memur
01 Kasım 2020 23:01

Raporu inceledim. Kağıt üzerinde söylediğiniz gibi. Ama bu durum yeni değil, yıllardır aynı. Bazı illerde norm fazlası öğretmenler hep vardı. Ama bunlar başka şekillerde idare ediliyor. Ayrıca öğretmen atamalarının siyasi bir boyutu da vardır. Sadece ekonomi ve ihtiyaç ile açıklansa seçim önceleri 60 bin alım yapılmazdı. İktidar zor duruma düştükçe öğretmen camiasından da tepki görmemek için ılımlı yaklaşacaktır. Tabi bunlar bizim temennimiz. Biz bunun için çabalayacağız da sizin amacınızı ben anlamadım.
furkanemytu, 3 yıl önce

sayıştay raporuna göre kimse emekli olmuyor. o sözler de ne zaman tutulur allah bilir.

özellikle türkçe ve beden öğretmenleri 3 haneli sayılara kadar düşmüş ihtiyaçtan fazla norm fazlası da var. bunları ben uydurmuyorum girin sayıştayın sitesinde var.

TauroJen
Aday Memur
02 Kasım 2020 05:03

kardeşim sen ytu elektrik okumuş adamsın ne işin var bu konularda öğretmen bile değilsin sayıştay raporu incelemiş aklınca :D neden öğretmenlerin moralini bozmaktan zevk alıyorsun yahu öğretmen alımı 1 ay içinde açıklanır o zaman sana bu konuya alıntı yapacağım güleceğim hatırlat :D işin gücün yok mu yoksa buralarda zaman öldürüyorsun :D Takmayın şu adamı yahu her sene bunun gibiler türüyor. Yok ekonomi kötü alım olmayacak ihtiyaç bitti vsvsvsvsvsvsvs ama sonuç aynı. Hala şöyle tiplerin moralinizi bozmasına izin vermeyin :D

furkanemytu, 3 yıl önce

TauroJen
Aday Memur
02 Kasım 2020 05:13

YTU elektrik mezunusun "2. üniversite hangi bölüm daha iyi? (sınıf-ilkmat-özel)" diye konu açmışsın :DDDDDDD

Hele matematik için "

lysde ilk 20.000 ile girmiştim bölümüme burdaki derslerin çoğu da zamanında gördüğüm dersler ancak sorun şu ki alan sınavı biraz gözümü korkutuyor. alan sınavında (30.693) ortalama var." diye bir yorum yapmışsın senin o korktuğun sınavda burada derece yapanları yok 10 bin atama olur diye korkutmaya hakkın yok kardeşim. %93 doluluk var diyorsun hala öğretmen olma peşindesin :d

TauroJen, 3 yıl önce

kardeşim sen ytu elektrik okumuş adamsın ne işin var bu konularda öğretmen bile değilsin sayıştay raporu incelemiş aklınca :D neden öğretmenlerin moralini bozmaktan zevk alıyorsun yahu öğretmen alımı 1 ay içinde açıklanır o zaman sana bu konuya alıntı yapacağım güleceğim hatırlat :D işin gücün yok mu yoksa buralarda zaman öldürüyorsun :D Takmayın şu adamı yahu her sene bunun gibiler türüyor. Yok ekonomi kötü alım olmayacak ihtiyaç bitti vsvsvsvsvsvsvs ama sonuç aynı. Hala şöyle tiplerin moralinizi bozmasına izin vermeyin :D

Didemm91
Şef
02 Kasım 2020 08:57

2019 ataması bütçe görüşmelerinden önce gelmiş 1 Kasım?da. Ne dersiniz bu yıl da. Tek olur mu ? Yoksa daha çok mu bekleriz ?

Didemm91
Şef
02 Kasım 2020 08:58

Mesajım yanlış olmuş silemiyorum da. Bu hafta gelir mi yoksa bekler miyiz demek istemiştim

Majestik34
Memur
02 Kasım 2020 11:00

5 Kasım'da görüşülecek mebin bütçe görüşmelerinde milletvekilleri bu hususu çokça soracaktır. Orada yapacağı açıklama bize tahmin yaptırır diye düşünüyorum hocam. Çok da güzel olur bu ayda açıklamaları. İnşallah da açıklarlar.

Didemm91, 3 yıl önce

Mesajım yanlış olmuş silemiyorum da. Bu hafta gelir mi yoksa bekler miyiz demek istemiştim

Didemm91
Şef
02 Kasım 2020 11:27

1 Kasım?da gelen takvim 2.dönem başlangıç tarihine ancak yetişmiş. Geçen yıl gibi geciktirirlerse geç başlatırlar. Beklemekten sabır taşına döndük.

Toplam 133 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi