Editörler : hopaliSafak Vaktii
05 Kasım 2020 15:16

adamınbirix
Aday Memur
Hocalarımm biyoloji öğretmenliği 352 sıralama atanır mı. Değerlendirseniz çok sevnirim
Fatih2420, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hocam 2020 Ocak alımında 93, 2020 Haziran alımında 94 Biyoloji öğretmeni alımı olmuş. Bu hesapla 40 bin alımda olmaz gibi görünüyor. Adil bir kontenjan planlaması olmazsa 60 bin alımda dahi olmayabilir. Ki 60 bin alım da çok zor bir ihtimal. Boşa umut vermemek daha iyi, vakit kaybetmeden tekrar hazırlanmanızda fayda var. Tabi umarım ben yanılırım ve atanırsınız.

05 Kasım 2020 15:18

Fatih2420
Aday Memur

Hocam 2020 Ocak alımında 93, 2020 Haziran alımında 94 Biyoloji öğretmeni alımı olmuş. Bu hesapla 40 bin alımda olmaz gibi görünüyor. Adil bir kontenjan planlaması olmazsa 60 bin alımda dahi olmayabilir. Ki 60 bin alım da çok zor bir ihtimal. Boşa umut vermemek daha iyi, vakit kaybetmeden tekrar hazırlanmanızda fayda var. Tabi umarım ben yanılırım ve atanırsınız.

adamınbirix, 4 hafta önce - Alıntıya git
Eyvallah hocam sağolun. Doğru dersiniz bu bölümlerin iyice değerini düşürdüler
05 Kasım 2020 15:54

ekonomikk.çöküş
Şef

Edindiğin hayat misyonuda vizyonun ve yazıların kadar saçma. Sana mı kaldı öğretmenlerin hayata bakış açılarını değerlendirmeleri. Herkes senin gibi ekonomiye siyasete ilgi duymak zorunda değil. Onu yüzlerine vurmak sana mı kaldı. Geçen sene yok "biramı alıp sahile gidip kitap okuyacağım" " Ben zaten 6-7 bin tl para kazanıyorum siz kendinize bakın" diyerek entellektüel olmaya çalıştığını atama bekleyen kadın öğretmenlerimizi nasıl itham altında bıraktığını unutmadık.

Bilmeyenler bakabilir: https://hizliresim.com/yxc2WV

Diyeceğim o ki. Atanabilmek için insanları yıldırmayı seçmişsin ama burda kimse seni takmıyor. Belki 3-5 kişi yazdıklarından sonra öğretmen olmaktan vazgeçer rakip eksilir diye uğraşıyorsun ama o küçük beyninle biraz ders çalışsan daha fazla şansın olur.

Codybt, 4 hafta önce - Alıntıya git

Ülkesini sevdiğini iddia eden herkes ülkesinin ekonomik, siyasi gerçeklerinden, ülkesinin dünyada nasıl algılandığından haberdar olmak zorunda.Hele hele öğretmen olacak olan kişi çok daha fazla haberdar olmak zorunda.Ancak öncelikle bu kişiler kulluk psikolojisinden kurtulmuş olmalı tabi.Alıntıladığın yazımda da çok ironik şekilde bu kulluk psikolojisini,Ries denilen cahil kişiden atama dilenecek noktaya gelmeyi eleştiriyorum zaten.

Özellikle son 10 yılda sırf atama yapacak diye veya kendisini atadı diye bu iktidara oy veren yüzbinlerce öğretmen adayı ve öğretmen var.Yani bu kişiler sadece atama karşılığında bir nevi oylarını sattılar.Oy verdiğimiz iktidar ülkeyi nereye taşıyacak diye düşünen olmadı,zaten bunu analiz edebilecek bilgi birikimi de yoktu çoğu öğretmen ve öğretmen adayında.

Dediğim gibi ülkedeki ögretmen adaylarının ve öğretmenlerin profili çoğunlukla böyle zaten.Büyük veri, yapay zeka,sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik nedir diye sorsam yüzüme bön bön bakacak kişiler çoğu! Böyle kişilerden de bu ülkeye zerre hayır gelmez ve gelmiyor da.Zaten tek dertleri ögretmenlikle hayatlarını birr şekilde garanti almak ancak çökecek olan ekonomiyle bu da imkansız hale gelecek!

05 Kasım 2020 17:34

PsikoCenter
Aday Memur

30+20 bin gibi bir öğretmen ataması olacak inşallah. Bu sene alım fazla olacak gibi geliyor hazır Meb bütçesi artmışken twitter dan baskıyı arttırırsak eminim istediğimiz sayı gelir.

05 Kasım 2020 17:35

PsikoCenter
Aday Memur

neden olmasın ki?

05 Kasım 2020 19:04

Rodrigo91
Memur

Baskı şart cuma gunu yarin yani 17 de twitter etkinligi var takipte olalim hedef 2 mılyon tweet

05 Kasım 2020 21:45

Sekerportakalii
Aday Memur

Ben geçen sene 2018 ve 2019 Kpss'lilerin paylaştığı toplam 40 binlik atamayı kastetmiştim.Kafana göre yorumlamışsın okuduğunu.

Ayrıca şunu kafanıza iyice sokun,atanmak da kurtaramayacak hiçbirinizi.Bu iktidar senelerce öğretmenlerden ve öğretmen adaylarından aileleri ile birlikte çok oy aldı ve ülkeyi de ekonomik darboğaza sokuyorlar.Uzun seneler sürecek ekonomik buhran sürecinde tüm öğretmenler artan hayat pahalılığı karşısında ezilerek hakettiklerini bulacaklar.

Zamanında (bundan 4-5 sene öncesinden beri) burada ve çeşitli platformlarda çok söyledik bu cahillere oy verecek kadar cahil olmayın diye ama dinletemedik! Yaşayacak ve göreceksiniz!

ekonomikk.çöküş, 4 hafta önce - Alıntıya git

bu ekonomik çöküş geçen sene de belirttiği gibi başka isimle açmıştı. geçen sene de buralardaydım ve sürekli ekonomi kötü atama yok,boşuna beklemeyelim gibi sözler sarf ediyordu. bu sene de değişen bir şey olmamış arkadaşta yine çalışmamış ve hakkıyla atanmayı bekleyen onca öğretmeni de kendi umutsuzluk kervanına çağırıyor. keşke ders çalışmayı denesen yoksa seneye de başka bir ekonomik kaçış/çöküş ile karşımıza çıkmasan... Geçen sene 40 bin olduğu gibi bu sene de olacak gibi duruyor. İnşallah emek veren hepimiz karşılığını alırız. Bizler senelerce dirsek çürüttük masalarda sonra sosyal medyada sesimizi çıkarıyoruz ve ekonomimize laf atanlara cevabımızı MEB verecek. Bu ekonomik şahsı ve türevleri hep olacak ama biz çalıştıkça ve emek verdikçe Allahın izniyle kazanacağız :)

05 Kasım 2020 22:28

adayogretmenim
Aday Memur

Merhaba hocalarım ilk defa sınava girdim bu yüzden süreçle ilgili bir bilgim yok. İngilizce öğretmenliği mezunuyum merak ettiğim şu ; Birinci atamada tercih yapmayanlar ve ikinci atamayı bekleyip tercihini yapanlar sözleşmeli olarak mı atanıyor ?

05 Kasım 2020 22:33

Codybt
Memur

Merhaba hocalarım ilk defa sınava girdim bu yüzden süreçle ilgili bir bilgim yok. İngilizce öğretmenliği mezunuyum merak ettiğim şu ; Birinci atamada tercih yapmayanlar ve ikinci atamayı bekleyip tercihini yapanlar sözleşmeli olarak mı atanıyor ?

adayogretmenim, 4 hafta önce - Alıntıya git

Tüm öğretmenler sözleşmeli atanıyor hocam.

05 Kasım 2020 22:42

adayogretmenim
Aday Memur

Teşekkür ederim hocam ben herkesin kadrolu olarak atandığını düşünüyordum neden bilmem. Burada da acemiyim yorumunuza yanlışlıkla dislike atmış oldum😅

05 Kasım 2020 23:09

Codybt
Memur

Teşekkür ederim hocam ben herkesin kadrolu olarak atandığını düşünüyordum neden bilmem. Burada da acemiyim yorumunuza yanlışlıkla dislike atmış oldum😅

adayogretmenim, 4 hafta önce - Alıntıya git

Umarım düşündüğünüz gibi olur kısa zamanda. Ücretli, sözleşmeli, kadrolu ayrımı olmadan tüm öğretmenler kadroya geçirilir ve yeni atananlarda kadrolu olarak atanır.

Toplam 111 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?