Editörler : ayşegül bgm
27 Ekim 2020 21:37

Bana yardım edermisiniz

3 yıldır ilçe devlet hastanesinde yoğun bakımda calısıyorum sertifikamıda aldım covid döneminde zor sartlarda calıstım bir kere idareye gitmedim sırf yalakalık yapmadığım için kimsenin calısamaycagı covid hastaların olduğu havalandırmanın bile calısmadığı yeni bir yoğun bakıma gönderildim cok yoruldum ustune buda tuz biber oldu yoğun bakımda calısmak istemiyorum ama beni Baska bir yere yollamıyorlar belimde sorunum var yoğun bakımda calısamaz raporu alabilirmiyim belimden öturu alsam idare yinede beni calıstırırmı yardım ederseniz sevinirim

walterwayt
Aday Memur
27 Ekim 2020 21:59

Rapor alabilirseniz idare çalıştıramaz. Memur bi arkadaşım maaş'da çalışıyordu, psikiyatriden yoğun dikkat gerektiren stresli işlerde çalışamaz diye rapor aldı kendini eğitim birimine geçirtti. Rapor aldıktan sonra idare zorluk çıkarmaz çıkarsa bile sendikayla iletişime geçin.

busrabus
Aday Memur
27 Ekim 2020 22:21

Tesekkurler insallah rapor alabilirim

Emirzeynp
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 22:34

Belinde nasıl bir rahatsızlık var hocam, herşeye rapor vermezler çünkü, hele bizim meslekte meslek hastalığı gibi bişi bel sorunlari

busrabus
Aday Memur
27 Ekim 2020 23:32

Fıtık var ama küçük vermezler mi ki ya sadece yoğun bakımda calısmak istemiyorum Baska yerlerde calışırım

Emirzeynp
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 23:44

Hocam herkesde var o :) yani çok zor, servse geçirmemek için sebep ne sunuyorlar? Birde sıkıntı şu pandemi dönemi ya istedgni istediği yerde çalıştiriyr, istedgni istediği yere çekiyor

busrabus, 3 yıl önce

Fıtık var ama küçük vermezler mi ki ya sadece yoğun bakımda calısmak istemiyorum Baska yerlerde calışırım

slgnbr
Kapalı
28 Ekim 2020 07:23

Herkes de var diyenlere sesleniyorum. Herkesde bel fıtığı olsa duramazdiniz. Kardeşim ben yoğun bakımda çalışırken doktora gittim belim çok ağrıyordu, ağır işte çalışamaz raporu istedim. 6 ay boyunca ağır işlerde çalışması uygun değildir raporu vermişti. Yerimi değiştirdim. 0 sene sonra bel fıtığı ameliyatı oldum. Herkesde var diyenler dimdik baston yutmuş gibi yururlerdi, hiç ağrı belirtisi görmedim yüzlerinde. Ama ben ne çektim. Dinleme kimseyi hastayım de raporunu al çalışma doktor verir zaten. Yasal hakkın. İdare de uygulamak zorunda kalır.

Emirzeynp, 3 yıl önce

Hocam herkesde var o :) yani çok zor, servse geçirmemek için sebep ne sunuyorlar? Birde sıkıntı şu pandemi dönemi ya istedgni istediği yerde çalıştiriyr, istedgni istediği yere çekiyor

Emirzeynp
Şube Müdürü
28 Ekim 2020 08:25

Herkesin fıtık derecesi farklı ki, arkadaşınin da küçükmüş kendisi öule söyledi, umarım verirler de kurtulur yoğun bakımdan

slgnbr, 3 yıl önce

Herkes de var diyenlere sesleniyorum. Herkesde bel fıtığı olsa duramazdiniz. Kardeşim ben yoğun bakımda çalışırken doktora gittim belim çok ağrıyordu, ağır işte çalışamaz raporu istedim. 6 ay boyunca ağır işlerde çalışması uygun değildir raporu vermişti. Yerimi değiştirdim. 0 sene sonra bel fıtığı ameliyatı oldum. Herkesde var diyenler dimdik baston yutmuş gibi yururlerdi, hiç ağrı belirtisi görmedim yüzlerinde. Ama ben ne çektim. Dinleme kimseyi hastayım de raporunu al çalışma doktor verir zaten. Yasal hakkın. İdare de uygulamak zorunda kalır.

busrabus
Aday Memur
28 Ekim 2020 11:39

6 tane küçük fıtıklarım var deniycem bakalım

Emirzeynp, 3 yıl önce

Herkesin fıtık derecesi farklı ki, arkadaşınin da küçükmüş kendisi öule söyledi, umarım verirler de kurtulur yoğun bakımdan

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi