Editörler : asaygin
28 Ekim 2020 08:37   

Tüm Rusya ya E-Vize Uygulamasi Onaylandi

Rusya Federasyonu Tek Tip E-Vize Uygulaması Hakkında Karar

16 Ekim 2020

Dışişleri Bakanlığınca yapılan bilgilendirme neticesinde, Rusya Federasyonunun aralarında ülkemizin de yeraldığı 52 ülke vatandaşının e- vizeyle RF?ye seyahat edebilmesine imkan tanıyan 6 Ekim 2020 tarihli Hükümet kararı ile Rusya Federasyonu Başbakanlık sitesinde 4 Şubat 2021 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek tek tip e- vize uygulamasıyla, daha önce sadece St.Petersburg, Kaliningrad ve Vladivostok bölgelerini kapsayan e-vize ile yapılan seyahatlerin artık tüm Rusya genelinde mümkün olabileceği, yabancı vatandaşların e-vizeyle Rusya'da kalma süresinin 8 günden 16 güne çıkarılacağı, elektronik vizenin internet üzerinde turistik, iş, insani yardım ve misafir amaçlı olarak verileceği, bu tür vizeleri almak için davetiyelere, otel rezervasyonlarına veya seyahatin amacını onaylayan diğer belgelere ihtiyaç duyulmayacağı, konsolosluk harç bedelinin 40 dolar olarak belirleneceği ve 6 yaşından küçük çocuklar için ücretsiz e-vize verileceği bildirilmektedir.

40 Dolar karsiliginda tum rusyaya seyahat edilebilecek. kalma suresi max 16 gun.

bordo pasaportlulara ilk müjde benden olsun.

bilenler bilir. otel voucher falan isteniyordu

bunlara gerek yok fakat sinir kapisinda donus bileti otel rezervasyonu mutlaka sorulur

31 Ekim 2020 15:59

iMAJJJ TURK
Genel Müdür
mart ayinda bir st.peyersburg yapalim bari
15 Kasım 2020 22:27

iMAJJJ TURK
Genel Müdür

vazgectim haziranda gidip beyaz gecelerde gunesi batirmayacam lan. finlandiya korfezi beni bekleeee

Toplam 2 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?