Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Ekim 2020 17:17

Anlaşılamayacak müdür yardımcıları

okul müdürümden çok memnunum diyebilirim,idealist ve dinamik biri olduğuna inanıyorum müdürümün en azından başarılı işler çıkarıyorsanız saygı duyan önemseyen biri.

e varki müdür yardımcıları öyle değil.

koskocaman öğretmene "işine bak" diyen mi ararsın , programını haftanın 5 gününe yayanı mı.

acaba ne yapmak lazım?

30 Ekim 2020 17:51

mobinge uğradığınızı mı ima ediyorsunuz yoksa sistem çarpıklığını mı?

rodiva
Genel Müdür
30 Ekim 2020 18:07

mobbing olduğunu düşünmedim. yani bunu zaman gösterir belki onu bilemem ancak..

sistem çarpıklığı bence

kurallar çünkü çok somut değil gördüğüm kadarı ile.

hatta bir şube müdüründen duydum şunları

"kimse sokakta bir doktorun işine karışmaz. yada polisin..ama burda herkes eğitim uzmanıdır hatta öğretmen den daha iyi bildiğini düşünür.

yaptığı konuşmanın son cümlesi de bi garipti: bende anlamıyorum zaten bu eğitim işlerini pek nevinden bir cümle"

30 Ekim 2020 18:49

Müdür yardımcılığını müdürlük ya da daha üst kademeler için basamak olarak görmeyen yani söz gelimi senelerce bu kademede kalanlar genelde müdürlük yapamayacak kadar liderlik vasfı olmayan, inisiyatif al(a)mayan ve/veya bir yandan da öğretmenleri de müdürü de kıskanan tiplerdir.

Allah kimseyi arafta bırakmasın.

Not: Müdür yardımcılığı yaptım.

muallim_34
Genel Müdür
30 Ekim 2020 20:19

Müdür öğretmene bir şey diyemez

müdür yardımcısına sen hallet der.

öğretmen müdüre bir şey hallet

ondan sonra da müdür yardımcısı şöyle böyle diye atıp tutarlar..

kötü polis olurlar..

işleri yürüten de onlardır ama..

kalkanli
Kapalı
31 Ekim 2020 13:06

Hocam.müdür yardimcilari ogretmen ile mudür arasinda ameledir. :)
muallim_34, 3 yıl önce

kötü polis olurlar..

rodiva
Genel Müdür
31 Ekim 2020 13:48

ben bazılarını eleştirdim.

herkesin kişiliğine saygı gösteriyorum

ancak intellektüel olmak kültürce zengin olmak bu tarz görevler için iletişim bakımından iyi olmak elzemdir.

"öğretmene "işine bak" demek iletişimsizlik, bir manada kültürel bir eksiklik yaşamak demektir yada öğretmenle nasıl konuşulacağını bilmemek demektir."

diğer konuda eleştiriye açık. gayet.

mikado411
Kapalı
02 Kasım 2020 21:30

Puanla mdr yardımcısi olan bazı tipler de var ki robot gibiler. İletişim yok gardaş , ogretmelik yapamayan rahata kaçan tipler artık idareci oluyorlar gardaş. Bu da okullarda sorun kaynağı oluyor.

hugo.almeida
Kapalı
03 Kasım 2020 10:08

Öğretmene bir şey diyemeyen müdür de tasını tarağını toplasın köyüne dönsün bir zahmet.

muallim_34, 3 yıl önce

kötü polis olurlar..

kalkanli
Kapalı
04 Kasım 2020 13:34

Hocam hic yakistiramadim size boyle seyler yazmayi. Bende mudur yardimcisiyim uzerime alinmiyorum sozlerinizi aynen iade ediyorum. Ama siz bir makama saygizca yazmissiniz kisisel sorunlariniz olabilir mudur yardimcinizla ama neden genelleme yapiyorsunuz?

muallim_34
Genel Müdür
04 Kasım 2020 20:35

Ben de kınıyorum..

ogrtmnm_cnm_bnm
Kapalı
04 Kasım 2020 21:48

Üzerinize alınmadığınız sözlerin nesini iade ettiğinizi anlamadım bu bir. Müdür yardımcılığını bir makam olarak görüyorsanız tam anlatmaya çalıştığım gibi birisiniz bu iki.

kalkanli, 3 yıl önce
Hocam hic yakistiramadim size boyle seyler yazmayi. Bende mudur yardimcisiyim uzerime alinmiyorum sozlerinizi aynen iade ediyorum. Ama siz bir makama saygizca yazmissiniz kisisel sorunlariniz olabilir mudur yardimcinizla ama neden genelleme yapiyorsunuz?

ogrtmnm_cnm_bnm
Kapalı
04 Kasım 2020 21:50

Eyvah! Yandık desene!!!

muallim_34, 3 yıl önce

Ben de kınıyorum..

kalkanli
Kapalı
04 Kasım 2020 21:53

Bi git işine kuyruk acın cok fazla anladık :)
ogrtmnm_cnm_bnm, 3 yıl önce

Üzerinize alınmadığınız sözlerin nesini iade ettiğinizi anlamadım bu bir. Müdür yardımcılığını bir makam olarak görüyorsanız tam anlatmaya çalıştığım gibi birisiniz bu iki.

muallim_34
Genel Müdür
04 Kasım 2020 22:15

yazdıklarından anlaşılıyor ki..

sen daha hamsın..

önce pişeceksin..

sonra yanacaksın..

ogrtmnm_cnm_bnm, 3 yıl önce

Eyvah! Yandık desene!!!

yenilikci2020
Aday Memur
05 Kasım 2020 09:52

Bizim müdür yardımcımız pek düşünceli bizim alabileceğimiz dersleri biz derse girip yorulmayalım diye kendi alanı bile olmadığı halde resim gibi dersleri kendi alıyor. Gerçi kendi de girmiyor ama olsun :)

ogrtmnm_cnm_bnm
Kapalı
05 Kasım 2020 12:31

Müdür yardımcıları konusunda ki fikirlerimde beni yanıltmadığın için teşekkür ederim bu da üç

kalkanli, 3 yıl önce
Bi git işine kuyruk acın cok fazla anladık :)

ogrtmnm_cnm_bnm
Kapalı
05 Kasım 2020 12:32

Pişip yandıktan sonra senin gibi olacaksam varsın ham kalayım

muallim_34, 3 yıl önce

yazdıklarından anlaşılıyor ki..

sen daha hamsın..

önce pişeceksin..

sonra yanacaksın..

ogrtmnm_cnm_bnm
Kapalı
05 Kasım 2020 12:49

UYARI!

05/11/2020 09:23

Forumda "Anlaşılamayacak müdür yardımcıları" başlıklı konuya verdiğiniz cevapta rahatsız edici yazışmanız nedeniyle uyarı aldınız.Bu tür forum cevaplarına devam etmeniz halinde forumda yazmama cezası alacaksınız.

Memurlar.Net

Bu mesajı gönderen editör arkadaş bu iletimi de görüyordur muhtemelen. Belli ki kendisi de bahsettiğim müdür yardımcılarından birisi. O yüzden şimdi kendisinden rica ediyorum forumda yazmama cezasıyla falan uğraşmasın memurlar.net'in yönetimiyle iletişime geçip üyeliğimi sona erdirsin. Haydi eyvallah

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi