Editörler : Kayıhan2020
30 Ekim 2020 23:17   

Personel alımına ilişkin merak ettikleriniz (tek başlık lütfen harici konu açmayın)

Değerli üyelerimiz personel alımına ilişkin konular bildiğiniz gibi KPSS forumlarında açılıyor ancak her gün en az 3-5 konuyu burada kapatmak yada taşımak zorunda kalıyorum. O nedenle aklınıza gelen adalet bakanlığı personel alımlarına ilişkin her türlü soruyu bu başlık altında sorun. Ayrıyeten açılacak konular kapatılacaktır.

30 Ekim 2020 23:24

cancik41
Memur

Editörüm 10 binlik alım eylül sonu ekim başı olarak ilanını bekledik

Editörüm 2018 KPSS sonuçları olan biz ve arkadaşlarımız bu pandemi sürecinde malesef mağdur olma yolunda ilerliyoruz..

Zaman gittkçe azalıyor İlan halen belirsizliğini koruyor Kasım 26 da Önlisans sonuçarı açıklanacak İlan gelme durumu varmı yada bu konuda sesimizi duyurma şansımız varmı

30 Ekim 2020 23:25

afulutas
Genel Müdür

Editörüm 2018 KPSS sonuçları olan biz ve arkadaşlarımız bu pandemi sürecinde malesef mağdur olma yolunda ilerliyoruz..

Zaman gittkçe azalıyor İlan halen belirsizliğini koruyor Kasım 26 da Önlisans sonuçarı açıklanacak İlan gelme durumu varmı yada bu konuda sesimizi duyurma şansımız varmı

cancik41, 9 ay önce - Alıntıya git
Bakan bey alım yapacağız dedi. Evet verdiği tarih geçmiş olabilir belki ama yıl bitmeden alım ilanı yapılır diye düşünüyorum.
30 Ekim 2020 23:29

cancik41
Memur

İnşallah Editörüm Saolun ..ben ve benim gibi yüzlerce arkadaş son şansı olanlar mağdur olmayız inşallah

31 Ekim 2020 00:57

AcıbiberTarhana
Aday Memur

cancik41, 9 ay önce - Alıntıya git
Öünümüzdeki hafta ilana çıkacak alımlar.yani en iyi ihtimalle6 kasımda ilana çıksa ve iki haftalık tercih süreci bile olsa kasım 20 de biter.muhtemel odur ki ön lisans ve ortaöğretim düşünülerek alım ikiye bölünmüş.18 bin olan alım 12 bin artı 6 olmuş.6 bin lik kısım önlisans ve ortaöğretim olacak gibi duruyor.
31 Ekim 2020 01:30

Teknotr
Yasaklı

En son alım da katiplik minimum kaç puan ile kapattı acaba?

31 Ekim 2020 01:33

afulutas
Genel Müdür

En son alım da katiplik minimum kaç puan ile kapattı acaba?

Teknotr, 9 ay önce - Alıntıya git
Alımlar komisyon bazlı yapıldığı için değişiklik göstermektedir. Örneğin Ankara komisyonu 71 de kapatırken Ankara batı komisyonu 75 de kapatabiliyor. Yada İzmir komisyonu 77 de kapatabiliyor.
31 Ekim 2020 02:24

furkanemytu
Yasaklı
İkm arkadaşlar cezaevlerinde ikm ihtiyacı ne durumda ? Bir de ikmde universite mu daha fazla yoksa lisanslar mı ?
31 Ekim 2020 11:50

Altun997
Aday Memur
Merhaba hocam. Ben psikologun ve İstanbul Anadolu yakasinda yadiyorum. Adalet bakanligi alim yaptiginda buradaki Adalet Sarayinda calisma imkanim olur mu yoksa cezaevlerinde mi calismam gerek ?
31 Ekim 2020 12:19

ibrahimkcr
Şube Müdürü
Bakan bey alım yapacağız dedi. Evet verdiği tarih geçmiş olabilir belki ama yıl bitmeden alım ilanı yapılır diye düşünüyorum.
afulutas, 9 ay önce - Alıntıya git

İnşallah üstad.

31 Ekim 2020 12:29

58580658
Aday Memur

öncelikle teşekkur ederiz admin. izmir adliyesi zabıt katıpliği için kpss klavye kaçla kapadı en son bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi

31 Ekim 2020 14:42

hg2020
Aday Memur
Merhaba arkadaşlar. Adalet Bakanlığı pedegog alımları hakkında bilgisi olanlar cevaplayabilir mi
31 Ekim 2020 15:16

afulutas
Genel Müdür

öncelikle teşekkur ederiz admin. izmir adliyesi zabıt katıpliği için kpss klavye kaçla kapadı en son bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi

58580658, 9 ay önce - Alıntıya git
Bu konuda bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlar inşaallah.
31 Ekim 2020 15:16

afulutas
Genel Müdür
Merhaba hocam. Ben psikologun ve İstanbul Anadolu yakasinda yadiyorum. Adalet bakanligi alim yaptiginda buradaki Adalet Sarayinda calisma imkanim olur mu yoksa cezaevlerinde mi calismam gerek ?
Altun997, 9 ay önce - Alıntıya git
Kadro açılırsa neden olmasın çalışabilirsiniz.
31 Ekim 2020 15:18

afulutas
Genel Müdür
İkm arkadaşlar cezaevlerinde ikm ihtiyacı ne durumda ? Bir de ikmde universite mu daha fazla yoksa lisanslar mı ?
furkanemytu, 9 ay önce - Alıntıya git
İhtiyaç olup olmadığını bakanlık bilir. Üniversite derken yüksekokulu kast ettiniz herhalde. Bu durum da yerlere göre değişiklik gösterir.
31 Ekim 2020 16:48

furkanemytu
Yasaklı
İhtiyaç olup olmadığını bakanlık bilir. Üniversite derken yüksekokulu kast ettiniz herhalde. Bu durum da yerlere göre değişiklik gösterir.

bakanlık 10 dedi kaçı ikm kaçı mübaşir bunu söylemedi

ancak gardiyan arkadaşlar bunu daha iyi bilebiliyor. mesela şu süreçte böyle böyle oldu ve ihtiyaç arttı gibi..

diğer soruda da lisans önlisans lise dağılımını sormaya çalıştım

31 Ekim 2020 17:17

afulutas
Genel Müdür

bakanlık 10 dedi kaçı ikm kaçı mübaşir bunu söylemedi

ancak gardiyan arkadaşlar bunu daha iyi bilebiliyor. mesela şu süreçte böyle böyle oldu ve ihtiyaç arttı gibi..

diğer soruda da lisans önlisans lise dağılımını sormaya çalıştım

Değerli üyemiz bende diyorum ki bizler çalışanlar olarak ihtiyaç var diyoruz ama bakanlık kadro vermiyor. İhtiyaç yok diyoruz bakanlık kadro veriyor. Çalışanlar bilemez bunu bakanlık bilir. Norm kadro çalışması yapıyor ve ona göre belirliyor çalışanların isteklerine göre belirlemiyor. Ön lisans, lisans, lise ayrımı hiçbir zaman belirtilmez. Yani alım yapılırken yüzdelik oranlarla lise ön lisans lisans ayrımı yapılmaz.
31 Ekim 2020 17:21

furkanemytu
Yasaklı
Değerli üyemiz bende diyorum ki bizler çalışanlar olarak ihtiyaç var diyoruz ama bakanlık kadro vermiyor. İhtiyaç yok diyoruz bakanlık kadro veriyor. Çalışanlar bilemez bunu bakanlık bilir. Norm kadro çalışması yapıyor ve ona göre belirliyor çalışanların isteklerine göre belirlemiyor. Ön lisans, lisans, lise ayrımı hiçbir zaman belirtilmez. Yani alım yapılırken yüzdelik oranlarla lise ön lisans lisans ayrımı yapılmaz.

anladım üstad sizin gardiyanlık mıydı

31 Ekim 2020 17:22

afulutas
Genel Müdür

anladım üstad sizin gardiyanlık mıydı

Hayır.
31 Ekim 2020 19:10

Memuradayi8181

Selamlar Admin .peki ilan 26 Kasımdan önce çıkarmı sizce?

31 Ekim 2020 22:38

furkanemytu
Yasaklı

Selamlar Admin .peki ilan 26 Kasımdan önce çıkarmı sizce?

Memuradayi8181, 9 ay önce - Alıntıya git
Bence öyle
Toplam 610 mesaj
12345678910111213»

ANKET
Türkiye'nin yangınla mücadelesini nasıl buluyorsunuz?