Editörler : Pangaea
01 Kasım 2020 02:14

2020 Jeofizik Mühendisleri Kadro İstiyor..
İzmirde depremde hayatını kaybedelere Allahtan rahmet yakınlarına çok sabırlar diliyorum. Jeofizik mühendisleri 2010 yılından beri devlet kamu kurum ve kuruluşlarına doğru düzgün alım yapmadı. Ülkemizim tüm doğal kaynaklarının aranmasında düzgün yol ve köprülerin yapılmasında, binalar ne kadar sağlam yapılırsa yapılsın bir jeofizik mühendisinin olmadığı yerde devrilir. Sağlam yapılmazsa yıkılır. Jeofizik mühendisi demek yer altının röntgenini çekmek demektir. Ülkemizin deprem gerçeği oldukça, doğal kaynaklara ihtiyacımız oldukça buna karşın alım yapılmaması bile bile bizi daha kötüye götürmektedir. Bu duruma bir dur demeniz lazım artık. 2020 alımlarınızda yüklü miktarda Jeofizik Mühendislerinide yer verin artık.

furkanemytu
Yasaklı
01 Kasım 2020 06:04

virüs ilk çıktığında " meslektaşlarımız çok yoruldu, biz göreve hazırız , bizi atayın" diyordu 50 puanlı hemşireler. Köylü kurnazı tipler hala daha var bunlardan. Neyse şimdi senin yaptığın da bu iste. Türkiye'de elektrik gidince ben diyor muyum elektrikçi alın bunun çözümü budur diye ? Ayrica sorun jeofizik görüntülemeden öte kentsel dönüşüm ayağına rantsal dönüşüm yapılması. Burda bir sorun varsa insaat sektöründe var. Belediyeler yandaş dolduğu için istediği ati koşturuyorlar. Devletin gücünü enselerinde hissetmiyorlar. Eger devlet kendi insaat mühendisini denetçisini koysa oraya bu tarz yapılar ruhsat alamaz ve biz de bunlari bir daha yasamayiz. Ama yine de insaatcilar da bu sekilde kurnazlıga gitmemeli. Devlet aklını başına alırsa bu dediklerim zaten gerçeklesir.

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
01 Kasım 2020 09:45

furkancığım benim forum haricinde memurlar.netim haberlerine attığım yorumlarda da buna benzer açıklamalar yaptım. Sizin gibi düşüncede değilim. Hırsız herkesi kendisi gibi sanarmış.

hayta42
Aday Memur
01 Kasım 2020 13:15

Furkan Bey bahsettiğiniz konularda haklılık payınız olduğunu düşünüyorum fakat jeofizik mühendisliği atamasını talep etmek şu an içinde bulunulan durumla ilgili yaşananlardan kaynaklı değil.Biz şunu söylemiyoruz ya da biz şunu istemiyoruz.Arkadaş yeni bir bakanlık kurun bu bakanlığa Jeofizik Mühendislerine istihdam imkanı sağlayın demiyoruz.Afad da Çevre Şehircilikte MTA' da DSİ' de ve de benzeri birçok kurumda kadrosu olmasına rağmen alım yapılmayan Jeofizik Mühendisleri var.Bizler boş olan kontenjanlarımızın doldurulmasını istiyoruz.Şöyle Düşünün Bir hastane de her şey var Ameliyathaneden tutun muayenehanelere kadar ama hastane de çalışan doktor yok ya da hastanede çalışan temizlik görevlisi yok ameliyatı kim yapacak ya da temizliği kim yapacak doktor mu yapacak.Ya da ameliyatı temizlik görevlisi mi yapacak.Bizde deprem olan illerimizde dahi kadorusu olupta istihdam edilmeyen meslektaşlarımızın hakkı olanı istiyoruz.50 BİN ATAMA İSTEMİYORUZ ! 100 BİN ATAMA İSTEMİYORUZ !! BİZ HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ !!!! Bırakın da bu kadarcık şey devletimizden isteme hakkımız olsun !

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
01 Kasım 2020 13:20

ağzınıza sağlık..net olarak ifade etmişsiniz.

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
01 Kasım 2020 14:42

Güncel beklemedeyiz hala.

furkanemytu
Yasaklı
01 Kasım 2020 16:45

Devlet jeoloji jeofizik hizmetlerini dışardan alıyor. O sebeple devlet icinde bir ihtiyaç yok. Bakın bakalım MTAda ya da tpoada ne yapıyor jeofizikçiler. O yüzden devlette tekrar bir insaat çılgınlığı başlamazsa bu seviyede devam eder atamalar.

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
02 Kasım 2020 01:00

Böyle bir konunun gündeme gelmesi ve devletin dışardan böyle ciddi konularda bünyesinde yeteri kadar jeofizik mühendisi bulundurması milletim ve meslektaşlarım adına hakkımızı aramaktır. Başka yöne çekilmemesi dileğimdir.

ecenazz
Şef
02 Kasım 2020 07:53

Devlete alınan mühendisler işini yapmadıktan sonra belediyelere o o kadar mühendis alınıyor ama 21. Yyda hala insanlarımız depremde ölüyor o yapılara izin veren mühendis arkadaşlar ne yapıyorlar acaba

ecenazz
Şef
02 Kasım 2020 08:02

Ziraat müh arkadaşım var akşama kadar oturuyor iç Anadoludaydı eş tayininden memlekete geldi buralarda binadan tarım yapılacak alan bile yok devlete kapağı atmakda işe yaramayacak böyle giderse elimizde devlete kalmayacak

hayta42
Aday Memur
02 Kasım 2020 10:19

Hocam haklısınız ama sahada çalıştırmak çalışmak sadece sizin vicdanınızla ilgili olarak ortaya çıkmıyor.Denetim yapılmazsa denetleme mekanizmalarının ortaya koyulduğu yerde mühendisde çalışır.Masa başında oturmaz.

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
02 Kasım 2020 13:51

Devlete atanalım oturalım diyen yok ki kaynaklarımızı arayalım zeminlerin sağlamlık ve kaç kata kadar müsade edileceğine dair denetimler yapalım. Ama oturmayalım.
ecenazz, 3 yıl önce
Ziraat müh arkadaşım var akşama kadar oturuyor iç Anadoludaydı eş tayininden memlekete geldi buralarda binadan tarım yapılacak alan bile yok devlete kapağı atmakda işe yaramayacak böyle giderse elimizde devlete kalmayacak

sertsessizler
Aday Memur
02 Kasım 2020 15:44

bu jeofizik dışı yazan arkadaşlar konudan bihaber olduğu için kolay yazıyorlar 2014 2016 arası tpao 7 mta 8 di galiba alım yaptı yds 80 ve 60 istedi gittim 80 aldım alımdan çıktılar ayrıca yds li alımlara yds puanı olmayan arkadaşlar tercih etmiş ve kadrolar yandı 2016 2018 arasında 5 kişi 2018 2020 arası 3 kişi aldı. mta alım yapmıyor evet tpao da yapmıyor mta görevde yükselme açtı yeni düz memur 2018 de jeofizik bitirmiş kişi sözlü sınava kaldı yani galiba memurken üniyi bitirdi galiba benim tahminim o oldu. yani sayın jeofizik dışı arkadaşlar bilginiz olmadığı konularda can siperane saldırmayın. ha diyeceksiniz puanı al atan isg den yds ye Türkiye jeofizik ilk 7 sinden her sertifikaya var olmuyor onu dile getiriyoruz anlatmayalım mı :)

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
03 Kasım 2020 01:42

Bu sene sağlam bir alım yapılmalı afad alımlarının üstünden 10 sene geçt.
sertsessizler, 3 yıl önce

bu jeofizik dışı yazan arkadaşlar konudan bihaber olduğu için kolay yazıyorlar 2014 2016 arası tpao 7 mta 8 di galiba alım yaptı yds 80 ve 60 istedi gittim 80 aldım alımdan çıktılar ayrıca yds li alımlara yds puanı olmayan arkadaşlar tercih etmiş ve kadrolar yandı 2016 2018 arasında 5 kişi 2018 2020 arası 3 kişi aldı. mta alım yapmıyor evet tpao da yapmıyor mta görevde yükselme açtı yeni düz memur 2018 de jeofizik bitirmiş kişi sözlü sınava kaldı yani galiba memurken üniyi bitirdi galiba benim tahminim o oldu. yani sayın jeofizik dışı arkadaşlar bilginiz olmadığı konularda can siperane saldırmayın. ha diyeceksiniz puanı al atan isg den yds ye Türkiye jeofizik ilk 7 sinden her sertifikaya var olmuyor onu dile getiriyoruz anlatmayalım mı :)

hayta42
Aday Memur
03 Kasım 2020 09:26

Fay yasası çıkarıldığı taktirde gerekli çalışmalar başlayacaktır.Umarım ülkemiz için iyi şeyler olur.

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
03 Kasım 2020 23:38

#depremjeofizikmuhendisi arkadaşlar Allah rızası için gören duyan varsa yardım edin bize..twitter etkinliği var ve devam ediyor.

hayta42
Aday Memur
03 Kasım 2020 23:51

Arkadaşlar AFAD da görevli bir beyefendi ile görüştüm.32 tane jeoizik muhendisi ihtiyaçları olduğunu belirtti.Ve en çok jeofizik mühendisi ihtiyacı var dedi.Verilen kadro ve başkanlığın onayı doğrultusunda bu kadrolara atama yapılabileceğini belirtti.

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
04 Kasım 2020 01:46

Devlet kamu ve kurumlarında bu kadar ihtiyaç varken alıma çıkılmaması abesle iştigaldir. Mesleğimizi bile bile ateşe atmaktır.
hayta42, 3 yıl önce

Arkadaşlar AFAD da görevli bir beyefendi ile görüştüm.32 tane jeoizik muhendisi ihtiyaçları olduğunu belirtti.Ve en çok jeofizik mühendisi ihtiyacı var dedi.Verilen kadro ve başkanlığın onayı doğrultusunda bu kadrolara atama yapılabileceğini belirtti.

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
04 Kasım 2020 21:45

Merhabalar konuyu uzatmadan atamamıza engel olan bir bürokrasi var bunu aşmamız gerek..

hayta42
Aday Memur
06 Kasım 2020 07:27

GÜNCEL ++ +

MüzminJeofizikçi
Aday Memur
06 Kasım 2020 12:40

Sıralamalarda açıklandı devletimiz bu konuya el atması gerekir. önlemler ve öz kaynaklar için jeofizik mühendisi gereklidir.
Toplam 412 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi