Editörler : oto-danisman-expert

Mka1907
Memur
30 Kasım 2020 13:22

Öğretmenlerin sınıf okulu eğitimi yok ve diğer sınıflardan 2 ay erken mezun oluyor. Evlilik izni için dilekçe yazarsın ama tamamen komutanın insiyatifinde.

İbsu, 3 yıl önce

Merhaba hocam öğretmen sınıfı için eğitim süresi ne kadardır ve evlilik izni olur mu

Mka1907
Memur
30 Kasım 2020 13:24

İyice araştırma yap. Geçen dönem 694 piyade alımı oldu. Senin dediğin ondan önceki dönem.

karayel90, 3 yıl önce

Milleti yanlış yönlendirme arkadaşım umutsuzluğa düşürme.Geçen sene sadece kara kuvvetleri piyade için 1146 kontenjan varmış 705 kişi yerleşmiş 441 kişi başvurmamış(Polisliğe Gitmişlerdir) yani 441 tane yedek almış.

2018 yılında da Kara kuvvetlerine 2427 subay alınmış(Tank muhabere vs. hepsi içinde) 2019 piyade oranına bakarsak tahmini 1200-1300 kontenjan açılmış 2018 'de piyade için

Gencadam11
Memur
30 Kasım 2020 14:16

Arkadaşlar kpss puanınız girerseniz piaydeye başvuru yapanlar yığılma hangi puan aralığında bilgimiz olur sonuçlar daha sonra paylasilacak

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfuWPzqMhV68fmvWraKenDV-gE9AtX4C1dwk6HvIbbACyPYzA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

01 Aralık 2020 01:10

Teşekkür ederim. Peki sınıf öncesi eğitimin süresi ne kadar?

Mka1907, 3 yıl önce

Öğretmenlerin sınıf okulu eğitimi yok ve diğer sınıflardan 2 ay erken mezun oluyor. Evlilik izni için dilekçe yazarsın ama tamamen komutanın insiyatifinde.

Muratkk.09
Aday Memur
01 Aralık 2020 20:59

2020 alımlarında kılavuzda mühendislik için yds şartı var fakat ben sistemde tercih yapabiliyorum nasıl oluyor anlayamadım

Keykubat5
Kapalı
02 Aralık 2020 01:21

Komutanım selamlar sol kolumun üst kısmında 2 en fazla 3 cm kedi tırmalamasından dolayı çizik var sizce sorun olur mu?

Mühendiss111
Aday Memur
02 Aralık 2020 01:40

Çünkü sisteme yds kriterini eklememişler ama kılavuzda yazıyor ayrıca diyelim başvurdun fyt sınavına gitmeden önce seçim aşamasına gelirken yanında getirilicek belgeler diye belge belge yazmışlar fyt öncesi evrak kontrolde istenen belgeleri .Orada 11.belge yabancı dil puanı gösterir belge yazıyor 11.belgen yoksa eksik evrak götürmüş olucaksın fyt ye sokmazlar eksik evrakdan ötürü deniz ve havaya başvurucak mühendis ve öğretmenler 11.belge olarak 60 üstü yabancı dil puan belgeniz yoksa istediğiniz kadar başvurun evrak kontrolde o belgeyi istiycekler hava ve deniz kuvetleri için söylediklerim .Deniz kuvvetleride ayrıca 2.75 not ortalamasını evrak kontrolde kontrol edicek kılavuzu iyi okuyun arkadaşlar özellikle seçim aşaması yani fyt öncesi götürülcek belgeler tek tek yazıyor kılavuzda SAYFA 17 VE 18 İ OKUYUN ARKADAŞLAR KILAVUZDA özellikle öğretmen ve mühendis arkadaşlar .Herkese başarılar .Saygılar.

Muratkk.09, 3 yıl önce
2020 alımlarında kılavuzda mühendislik için yds şartı var fakat ben sistemde tercih yapabiliyorum nasıl oluyor anlayamadım

Muratkk.09
Aday Memur
02 Aralık 2020 10:01

O zaman ilk tercihlere onları koymayalım mı

Muratkk.09
Aday Memur
02 Aralık 2020 10:21

Anladığım kadarıyla bu dediğin hava ve deniz mühendislik ve öğretmen kontenjanı için geçerli ama sisteme eklemeleri gerekir böyle bir şeyi nasıl atlarlar

Mühendiss111, 3 yıl önce

Çünkü sisteme yds kriterini eklememişler ama kılavuzda yazıyor ayrıca diyelim başvurdun fyt sınavına gitmeden önce seçim aşamasına gelirken yanında getirilicek belgeler diye belge belge yazmışlar fyt öncesi evrak kontrolde istenen belgeleri .Orada 11.belge yabancı dil puanı gösterir belge yazıyor 11.belgen yoksa eksik evrak götürmüş olucaksın fyt ye sokmazlar eksik evrakdan ötürü deniz ve havaya başvurucak mühendis ve öğretmenler 11.belge olarak 60 üstü yabancı dil puan belgeniz yoksa istediğiniz kadar başvurun evrak kontrolde o belgeyi istiycekler hava ve deniz kuvetleri için söylediklerim .Deniz kuvvetleride ayrıca 2.75 not ortalamasını evrak kontrolde kontrol edicek kılavuzu iyi okuyun arkadaşlar özellikle seçim aşaması yani fyt öncesi götürülcek belgeler tek tek yazıyor kılavuzda SAYFA 17 VE 18 İ OKUYUN ARKADAŞLAR KILAVUZDA özellikle öğretmen ve mühendis arkadaşlar .Herkese başarılar .Saygılar.

roodvan19
Aday Memur
02 Aralık 2020 12:05

Kara kuvvetleri öğretmen sınıf, ortalama nerelere tayin görür, kaç yılda bir görür

Huaweip
Aday Memur
02 Aralık 2020 12:24

Arkadaşlar selamlar. Yeni sağlık yönetmeliğine göre dışarıdan alımlarda kısmi renk körlügü olanlar uzman çavuş olarak yardımcı sınıflara başvuru yapabiliyor. Ancak dışarıdan alımlarda subay olarak başvuru yapacak kısmi renk körlügü olan yardımcı sınıflar için başvuru yapamıyor. Bu çelişki değil mi. Allah için sesimizi nasıl duyururuz. Zaman ilerliyor.

Break.777
Aday Memur
03 Aralık 2020 19:36

kpss :83 makine müh

1)hava ulaşım

2)hava savunma

3)kara mühendislik

arkadaşlar sıralamam bu şekilde . bu 3 sınıfında geçen sene kaçla kapattığını bilen var mı. ve ölü tercih ne demek tam olarak

orhansk1
Aday Memur
04 Aralık 2020 00:52

yds istenen bölümlere baktım ama kara ve havada benim bölümün ilahiyatın adı geçmiyordu. sorun yaşamam değil mi

Mühendiss111, 3 yıl önce

orhansk1
Aday Memur
04 Aralık 2020 00:57

tamam ben sorumun cevabını buldum tşk

orhansk1, 3 yıl önce

yds istenen bölümlere baktım ama kara ve havada benim bölümün ilahiyatın adı geçmiyordu. sorun yaşamam değil mi

ozdemirb52
Aday Memur
04 Aralık 2020 02:34

her iki gözüm de 2 numara miyop. bir sıkıntı teşkil eder mi ?

Havacı45
Aday Memur
04 Aralık 2020 14:20

Ulaştırma 72 diğerleri 73 benim de sıralamam bu şekilde olacak ben de makine mühendisiyim kardeşim başarılar dilerim.
Break.777, 3 yıl önce

kpss :83 makine müh

1)hava ulaşım

2)hava savunma

3)kara mühendislik

arkadaşlar sıralamam bu şekilde . bu 3 sınıfında geçen sene kaçla kapattığını bilen var mı. ve ölü tercih ne demek tam olarak

4Vale
Aday Memur
04 Aralık 2020 15:38

2016-2017 yıllarında asteğmen olarak Hakkari Çukurca'da görev yaptım mülakata etkisi olur mu ? +9 puan gibi şeyler söyleniyor net bilgi verebilecek birisi var mı ?

04 Aralık 2020 16:21

Kardeşim adam çok haklı gözünü seveyim erinmeyin şu kılavuzu adam akıllı okuyun gelin

Mühendiss111, 3 yıl önce

Kasparov2851
Aday Memur
04 Aralık 2020 16:47

Hatta direkt bu var. Yds belgesi ya da ona denk dil belgesi sistemde eksik olanların başvurusu kabul edilmeyecekmiş.

Adayların YDS sınavı haricindeki sınav notu belgesini "sınav bilgileri sınav bilgisi ekle" alanından sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Elektrikmühendisi46, 3 yıl önce

Kardeşim adam çok haklı gözünü seveyim erinmeyin şu kılavuzu adam akıllı okuyun gelin

ingaday
Aday Memur
04 Aralık 2020 19:34

(7) Tablo-2?deki (Dz.K.K.lığı kadroları) öğretmen ve mühendis kontenjanlarına müracaat edecek adaylardan KPSS P3?den en az 60 alanlar ve ilave olarak; Öğretmen sınıfı için ÖSYM tarafından yapılan son iki yıl içerisindeki (2019-2020) ilgili yabancı dil sınavından (YDS/E-YDS) en az 70, mühendis sınıfı için en az 60, lisans mezuniyet akademik not ortalaması asgari 2,75 (4?lük not sisteminde) olanlar [(Adayların mezuniyet akademik not ortalaması evrak kontrol aşamasında kontrol edilecektir), (25.02.2016 tarihli ÖSYM Yönetim Kurulu kararında belirtilen Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosunda belirtilen yabancı dil sınavlarından notu olan adaylar için ilgili YDS notuna denk yabancı dil sınav notu kabul edilecektir.)] Adayların YDS sınavı haricindeki sınav notu belgesini ?sınav bilgileri sınav bilgisi ekle? alanından sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Arkadaşlar bu madde için "lisans mezuniyet akademik not ortalaması asgari 2,75 (4?lük not sisteminde) olanlar [(Adayların mezuniyet akademik not ortalaması evrak kontrol aşamasında kontrol edilecektir) ifadesi hem öğretmen hem de mühendis için mi geçerli? Ondan önceki cümlede mühendise geçmiş bu da mühendisin devamı mı yoksa? Dolayısıyla sadece mühendislil için mi?

Toplam 210 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi