Editörler : oto-danisman-expert
30 Aralık 2020 21:39

dgngvn12
Aday Memur

İlahiyat öğretmen sınıfından başvurdum. Hava ve kara kuvvetleri öğretmen sınıfından tercih yapmıştım 1. Tercihte hava kuvvetleri vardı 76 ile kapatmış benim puanım 78 hava kuvvetlerine girebilme şansım nedir ? Bir de öğretmen sınıfından kazanıp girersek görev yeri ve görevimiz tam olarak ne olur bilgi verir misiniz ?

Simsek0703, 3 hafta önce - Alıntıya git
Benim de ilahiyat. Puanım 77 idi başvurdum 3 ünde de kontenjandayim. Birincisi şu; fyt için hazırlıksız yakalandım desem yeridir. Koşuda kalır mıyız? 2.si de şu toplam 3 alanda ilahiyat branşı öğretmen alınıyor. Bu alandaki kontenjan sayısı belli mi?
30 Aralık 2020 22:51

esih2478
Aday Memur
Benim de ilahiyat. Puanım 77 idi başvurdum 3 ünde de kontenjandayim. Birincisi şu; fyt için hazırlıksız yakalandım desem yeridir. Koşuda kalır mıyız? 2.si de şu toplam 3 alanda ilahiyat branşı öğretmen alınıyor. Bu alandaki kontenjan sayısı belli mi?
dgngvn12, 3 hafta önce - Alıntıya git

Sporda herhangi bir kulvarda taban puani gecemezseniz elenirsiniz. Bir kere itiraz hakkiniz bulunmakta. İtiraz ettiginiz komisyon(sinav-mekik-kosu) sizi yaklaşık 15dk dinlendirip farkli bir komisyonda ayni teste tabi tutuyorlar. İkinci seferde de gecemezseniz elenirsiniz

30 Aralık 2020 22:54

esih2478
Aday Memur
Gercekten bende sabahtan beri bunu dusunuyorum. Bu ogretmenler ne yapacak acaba? Bir tane bilgi yok bu konu hakkinda..
Agabirazsakin, 3 hafta önce - Alıntıya git

Arkadaşım ogretmen oluyorsunuz, basit bir is zaten. Sizin ders vereceginiz belirli yerler var bu yerlere ataniyorsunuz ve size hangi dersi verirlerse o derse girio SLAYTI OKUYUP dersten cikiyorsunuz. Emir komutaya cok girmiyorsunuz. Disiplin cok fazla yok. Askeri kamuflaj veya harici elbise ile mesai saatleri icerisinde ogretmenler odasindan dersliklere gidip geliyorsunuz. Meb teki gibi dersim ne zamansa ben o zaman gideyim muhabbeti yok, sabah 8 aksam 5 kisladasin. Ders zamani derslere girip diger zamanlarda da idari islerini hallediyorsunuz

30 Aralık 2020 23:02

dgngvn12
Aday Memur

Sporda herhangi bir kulvarda taban puani gecemezseniz elenirsiniz. Bir kere itiraz hakkiniz bulunmakta. İtiraz ettiginiz komisyon(sinav-mekik-kosu) sizi yaklaşık 15dk dinlendirip farkli bir komisyonda ayni teste tabi tutuyorlar. İkinci seferde de gecemezseniz elenirsiniz

esih2478, 3 hafta önce - Alıntıya git
Peki uzun zamandır yaklaşık 3 aydır antrenman yapmadığım için kalır mıyım sizce? Çok seri değilim. Hantal da değilim. Daha önce POMEMe girdim geçen sene 44 sn yaptım. Ama uzun soluklu koşuda kesilir miyim bilmiyorum
31 Aralık 2020 09:04

Hawkerx
Aday Memur

Arkadaşım ogretmen oluyorsunuz, basit bir is zaten. Sizin ders vereceginiz belirli yerler var bu yerlere ataniyorsunuz ve size hangi dersi verirlerse o derse girio SLAYTI OKUYUP dersten cikiyorsunuz. Emir komutaya cok girmiyorsunuz. Disiplin cok fazla yok. Askeri kamuflaj veya harici elbise ile mesai saatleri icerisinde ogretmenler odasindan dersliklere gidip geliyorsunuz. Meb teki gibi dersim ne zamansa ben o zaman gideyim muhabbeti yok, sabah 8 aksam 5 kisladasin. Ders zamani derslere girip diger zamanlarda da idari islerini hallediyorsunuz

esih2478, 3 hafta önce - Alıntıya git

Keşke bu kadar kolay olsa . Benim bildiğim hiçte öyle değil. Dersine düzenli olarak okul komutanı girdiğinde slayttan oku bakalım. Sivil alanda Türkiyenin en iyi hocalarının ders verdiği bir yerde slayt oku geçmiş oda güzel.

31 Aralık 2020 09:18

vethek353535

ARKADAŞLAR VETERİNER HEKİM OLARAK 4 OCAKTA ÇAĞRILDIM AMA FYT VE SÖZLÜ MULAKAT NE ZAMAN OLACAK

31 Aralık 2020 09:34

vethek353535

ARKADAŞLAR VETERİNER HEKİM OLARAK 4 OCAKTA ÇAĞRILDIM AMA FYT VE SÖZLÜ MULAKAT NE ZAMAN OLACAK

31 Aralık 2020 18:51

tomatoboss
Aday Memur

vethek353535, 3 hafta önce - Alıntıya git

sevgili veteriner hekim bey, bura yazmadan önce başvuru kılavuzunu okumanızı isterdim. Halen başvuru kılavuzuna bakmanız halinde, bilgi sahibi olacağınızı düşünüyor, mutlu yıllar diliyorum.

31 Aralık 2020 19:14

Mka1907
Memur

İlahiyat öğretmen sınıfından başvurdum. Hava ve kara kuvvetleri öğretmen sınıfından tercih yapmıştım 1. Tercihte hava kuvvetleri vardı 76 ile kapatmış benim puanım 78 hava kuvvetlerine girebilme şansım nedir ? Bir de öğretmen sınıfından kazanıp girersek görev yeri ve görevimiz tam olarak ne olur bilgi verir misiniz ?

Simsek0703, 3 hafta önce - Alıntıya git

Öğretmen sınıfının görev yaptığı 5-6 il var. Sınıf okulu olmaz intibak bitince direkt kıtaya gidersin. Tayin olayı diğer yerlere göre daha seyrek.

Kontenjanı bilmeden bir şey diyemem ama iyi bir fyt ile gelir tabii neden olmasın.

01 Ocak 2021 23:16

emühendis1
Aday Memur
Peki uzun zamandır yaklaşık 3 aydır antrenman yapmadığım için kalır mıyım sizce? Çok seri değilim. Hantal da değilim. Daha önce POMEMe girdim geçen sene 44 sn yaptım. Ama uzun soluklu koşuda kesilir miyim bilmiyorum
dgngvn12, 3 hafta önce - Alıntıya git

uzun koşu zor pomemle kıyaslama

02 Ocak 2021 09:38

yzrsf
Aday Memur
Abicim diplomanın aslına gerek var mı
05 Ocak 2021 19:31

yasin0003
Aday Memur

2 sene önce 1000 küsürdü galiba. Geçen sene 600 lere düştü. Aldığım duyuma göre bu sene de aynı oranda azalacak muhtemelen 300 400 olur piyade kontenjanı. Dış kaynağın da son 1 veya 2 senesi kaldı zaten.

Mka1907, 3 ay önce - Alıntıya git

Kardeşim bu yorumuna katılmıyorum. Son 1 senesi veya 2 senesi kaldı diye birşey yok. Diskaynaktan alım her zaman olur. 10 yıl 20 yıl. Her neyse. Tamamen hiç bir zaman bitmez. Sadece kontenjan azalabilir. Ayrıca harp okulu varken bile diskaynaktan alım vardı. Yeni birşey değil bu alımlar. Hiç bir zamanda bitmez. MSÜ nün mezun vermeside birşeyi değiştirmez.

07 Ocak 2021 21:14

esih2478
Aday Memur

Keşke bu kadar kolay olsa . Benim bildiğim hiçte öyle değil. Dersine düzenli olarak okul komutanı girdiğinde slayttan oku bakalım. Sivil alanda Türkiyenin en iyi hocalarının ders verdiği bir yerde slayt oku geçmiş oda güzel.

Hawkerx, 3 hafta önce - Alıntıya git

Okul komutanının işi yok derslere girecek. Temel derslere girmeyecekseniz slayttan yürüyorsunuz. Slayt oluyor, çünkü öğrencilerin ders notu olarak o slaytlara erişim sağlaması icin kendi sistemlerine o slaytları yukluyorlar.biraz karisik oldu ama olsun

Toplam 173 mesaj

ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;