Editörler : oto-danisman-expert
13 Kasım 2020 01:11   

SUV tavsiyesi
Merhaba lar. Otomatik tork konvektör lü şanzıman kullanan suv araçlar hakkında bilgi sahibi olan varsa paylaşırsanız sevinirim
16 Kasım 2020 10:52

tefegen
Aday Memur

Youtube üzerinde milyonlarca anlatımı var lakin kısaca izah etmek gerekirse;

Vites geçiş hızında çift kavrama şanzımanlarınkine yakın olan (çift kavrama kadar olmasa da), lakin çift kavramalar (dsg,edc gibi..) karmaşık sisteme sahip olmadığı için daha az sorun çıkaran ve özellikle de istanbul trafiğinde dur kalk kullanımlarda çift kavramalar kadar ısınmayan bir şanzıman. CVT kadar da aracın gücünü törpülemeyen çok ideal bir şanzıman tork konvertörlü şanzıman.

Hele ki; citroen,pegouet ve opel bünyesinde PSA önderliğinde kullanılan EAT şanzımanların tork konvertörlere getirdiği büyük teknolojik açılım ile satışların bu marka araçlarda artmasına önderlik ettiği bir gerçektir.

Not: konvektör değil konvertör diye yazılır.

Konvektör: Elektrik devrelerinde kullanılan AC gerilim sağlayan elemandır.

16 Kasım 2020 10:55

uAYur ccc
Memur

Youtube üzerinde milyonlarca anlatımı var lakin kısaca izah etmek gerekirse;

Vites geçiş hızında çift kavrama şanzımanlarınkine yakın olan (çift kavrama kadar olmasa da), lakin çift kavramalar (dsg,edc gibi..) karmaşık sisteme sahip olmadığı için daha az sorun çıkaran ve özellikle de istanbul trafiğinde dur kalk kullanımlarda çift kavramalar kadar ısınmayan bir şanzıman. CVT kadar da aracın gücünü törpülemeyen çok ideal bir şanzıman tork konvertörlü şanzıman.

Hele ki; citroen,pegouet ve opel bünyesinde PSA önderliğinde kullanılan EAT şanzımanların tork konvertörlere getirdiği büyük teknolojik açılım ile satışların bu marka araçlarda artmasına önderlik ettiği bir gerçektir.

Not: konvektör değil konvertör diye yazılır.

Konvektör: Elektrik devrelerinde kullanılan AC gerilim sağlayan elemandır.

tefegen, 2 hafta önce - Alıntıya git
Çok teşekkür ederim sağolun
19 Kasım 2020 00:16

karcramazan
Kia Stonic tavsiye ederim. 1.4 atmosferik motor tork konvertörlü 6 ileri tam otomatik şanzuman. Param olsa bende alıcam :) şuanki fiyatlara göre iyi
19 Kasım 2020 03:33

Joe288
Aday Memur
Millette para var ya:)
19 Kasım 2020 22:44

horizon3039
Aday Memur
Opel grandland x 1.5 dizel otomatik kullanıyorum... çok memnunum tavsiye ederim
20 Kasım 2020 07:02

thanks34
Memur
Sıfır alacaksanız Seat Ateca'yı şiddetle taederim. Ben kullanıyorum. Harika.
20 Kasım 2020 19:55

peerless88
Memur

c3 aircross suv citroen

21 Kasım 2020 13:25

uAYur ccc
Memur
Millette para var ya:)
Joe288, 2 hafta önce - Alıntıya git
Allah olmayanlarada nasip etsin. En önemlisi ayağını yorganına göre uzatabilmeyi, alkol,kumar, gece hayatı, pavyon gazino disko kadın ve şehvet düşkünlüğünün ve nefsin bitmez tükenmez arzu ve isteklerini doyurmanın imkansızlığını idrak edecek akıl versin.
21 Kasım 2020 13:32

Joe288
Aday Memur
Allah olmayanlarada nasip etsin. En önemlisi ayağını yorganına göre uzatabilmeyi, alkol,kumar, gece hayatı, pavyon gazino disko kadın ve şehvet düşkünlüğünün ve nefsin bitmez tükenmez arzu ve isteklerini doyurmanın imkansızlığını idrak edecek akıl versin.
uAYur ccc, 1 hafta önce - Alıntıya git
Sen ne iş yapıyorsun kardeşim:)
21 Kasım 2020 13:35

uAYur ccc
Memur
Sen ne iş yapıyorsun kardeşim:)
Joe288, 1 hafta önce - Alıntıya git
Karokolun nöbetini tutuyorum güzel abim 16 yıldır :) zamanı çok olunca insan kendine illaki bi uğraş buluyor
21 Kasım 2020 13:37

Joe288
Aday Memur
Karokolun nöbetini tutuyorum güzel abim 16 yıldır :) zamanı çok olunca insan kendine illaki bi uğraş buluyor
uAYur ccc, 1 hafta önce - Alıntıya git
Aynı meslekten sayılırız asker polis ?
22 Kasım 2020 00:05

thegazal
Aday Memur
Atmosferik motor olan tüm araçlardan uzak durmak gerek. F/P olarak suzuki vitara ya da mitshubishi eliptic cross derim
22 Kasım 2020 02:10

brkklgs
Memur
3008
Toplam 13 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?