Editörler : oto-danisman-expert
20 Kasım 2020 22:42

necockr
Aday Memur

Nasıl bir ekspere gittiniz 16 bin tl 2013 yılında perte yakın bir masraf demektir nasıl değişen olmaz ya siz safa yatiyorsunuz yada gerçekten safsiniz. Sonuç olarak alan adam başına geleni haketmis. 7 liralık tramer sorgulamayı bile yapmamış şimdi nafile çırpınır. Mahkemede siz suçlu değilsiniz. arabanın sizden önce başına gelenleri yüzde yüz bilemezsiniz. Eksper raporuna istinaden konusmussunuz.

21 Kasım 2020 12:56

kartalim2551
Aday Memur
2-3 ay önceki fiyattan veriyorsa geri almak mantıklı gibi : )
21 Kasım 2020 14:56

Kpssmemur34
Aday Memur
Adamdan aldığım parayla üstüne birseyler koyup başka araba aldım. Elimde param da yok. Adam neredeyse 3 aydır biniyor arabanin tüp tesisatıni değiştirmis. Kaza yaptımi bıkıyorum. benim verdiğim araba da neler değişti bilmiyorum. Almak çok mantıklı gelmiyor. E adam ilk hafta bunları sorgulayıp böyle birsey var dese bende alırdım arabamı. Bu kadar çetrefille gerek yoktu. 3 ay geçmiş neredeyse. Versin bakalım mahkemeye. Ozaman al derse mahkeme bende satar aracımi alırım verdiğim fiyata. Başkada zor.
sağlık memuru_44, 2 hafta önce - Alıntıya git
Kardeşim git bir avukada durumu izah et sana daha iyi yardımcı olur. Geçmiş olsun
21 Kasım 2020 15:02

saraykatibi
Aday Memur
Buna benzer bir olay bizim arkadaşın başına geldi. Adam alel acele arabayı almış. Sen yanlış yerden ilana koymuşsun. Tam modeli bu değil bu arabanın. Bu arabada şu şu özellikler yok diye dava açtı. Bizim arkadaş para vermedi. Ama dava sürüyor. Ki bu satılan şey oyuncak değil. Ruhsatta herşey yazıyor. Expere götürüp ayrıntılı incelenebilir. İyi niyet göremiyorum.
22 Kasım 2020 14:20

run7
Aday Memur

Bu konuda 6502 sayılı tüketici kanunu esas alınır.Bu kanunun da özü ayıplı mal satmamak ve en önemlisi alıcıyı detaylı şekilde bilgilendirmektir. Hakim buna bakar. yani siz aracınızla ilgili yeterince açık olup,ilanınızda kusurları belirtip ve alıcıya da açıkca bildirmişseniz(kanıtlar önemli) size sorun olmaz, Ayrıca siz önceden alırken ,önceki kusurları bilmiyorsanız ve bunları da sizin alıcınız sonradan ortaya çıkarmışsa ondan sorumlu olmazsınız.Ama bariz bilinebilir kusurları makyajlayıp /gizleyip satmışsanız,sorun olabilir,Asliye Hukuk Mahkemesi bakar,

BALTAHSİN, 2 hafta önce - Alıntıya git
Tüketici kanunu bu olaya uygulanmaz. Taraflar arasında tüketim amaçlı alıp satma veya ticari olarak temin eden ya da sağlayıcı sıfatları yoktur.borçlar kanunu gizli ayıp maddeleri hakim tarafından sübut olaya uygulanır.lütfen bilmiyorsanız yanlış yorum yapmayın
23 Kasım 2020 00:25

Oguzaks
Aday Memur
direk sonucu soyleyim bisey cikmaz .d
23 Kasım 2020 04:50

Süleyman Yalçın34
Aday Memur
Adam ihtar çektiğine ve de yazışmaları mahkemeye sunarım vs dediğine göre, ya buna akıl veren bir avukat falan var... Korkacak bir durum yok... Sen dolandırma kastı ile hareket etmemişsin.. Hukukta kasıt önemli.. Mahkemeye veririm derse girsin versin yıllar yıllar sürer, bilirkişi inceledi bir karar verdi diyelim; bunun birde temyiz var... Sen exper raporu yaptırıpta satmışsın, ortada varsa bir ayıp experin ayıbı... Sen iyi b ir avukat bul elindeki belgelerinde sakla.. Bir şey olmaz anlattığın gibiyse
24 Kasım 2020 00:06

_fachiku_
Genel Müdür

her noterden çekilen ihtar haklı olduğunu göstermez. buyursun versin mahkemeye.

Toplam 28 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?