Editörler : hopaliSafak Vaktii
16 Kasım 2020 18:00   

KİT'lerde memurluk mu MEB'de öğretmenlik mi?

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezunum. KPSS P3 puanım 92 ve ayrıca öğretmenlik ataması için de alım yapılması beklenen kontenjan içerisindeyim.

Şu halde hem KİT'lerde memur kadrosuna hem de MEB'de psikolojik danışman/rehber öğretmen kadrosuna atanma imkanım bulunuyor gibi. Ancak MEB'e atanırsam göreve doğuda 4 yıl zorunlu hizmet ile başlamam gerekiyor.

Değerlendirme ve bunlar arasında seçim yapabilmek için forum üyelerinin de yorumlarını almak istiyorum. Sizce tercihim hangisinden yana olmalıdır?

Konu hakkında bilgi sahibi olanlar çalışma koşulları, iş yükü, maaş, sosyal imkanlar gibi kategoriler açısından değerlendirebilirse ya da benimle benzer durumda olanlar ne düşündüklerini belirtebilirlerse memnun olurum.

16 Kasım 2020 18:52

furkanemytu
Memur

burda hep öğretmen var. ama öbür tarafa da açmışsın söyleyeyim. burdaki öğretmenler mesleğinin kıymetini bilmez. ama diğer tarafta sana 4001'in çok da güzel bir şey olmadığını güzelce anlatırlar.

16 Kasım 2020 19:15

psikolojikdanışman42
Aday Memur

burda hep öğretmen var. ama öbür tarafa da açmışsın söyleyeyim. burdaki öğretmenler mesleğinin kıymetini bilmez. ama diğer tarafta sana 4001'in çok da güzel bir şey olmadığını güzelce anlatırlar.

furkanemytu, 2 hafta önce - Alıntıya git

evet biliyorum. biraz da birlikte çalışacağım kişilerin genel profilini incelemek ve mesleğin içerisinde olan ya da bu meslekler için çabalayan kişiler hakkında bilgi toplamak için açtım aynı konuyu :)

19 Kasım 2020 00:15

mikado411
Şef
Kit memurluk + mühendislik oku kurumda mühendis ol= 2x öğretmen maaşı+ rahatlık
19 Kasım 2020 17:39

psikolojikdanışman42
Aday Memur
Kit memurluk + mühendislik oku kurumda mühendis ol= 2x öğretmen maaşı+ rahatlık
mikado411, 2 hafta önce - Alıntıya git

o biraz zor olur gibi. mühendisliği okumaya başlamasına başlarım üniversite sınavında iyi bir puan alarak da sonrasında bitmez o okul :D

19 Kasım 2020 22:10

Kamilc1
Aday Memur

o biraz zor olur gibi. mühendisliği okumaya başlamasına başlarım üniversite sınavında iyi bir puan alarak da sonrasında bitmez o okul :D

psikolojikdanışman42, 2 hafta önce - Alıntıya git
İyi puana gerek yok avare bı yerde oku yeter
19 Kasım 2020 23:05

brkklgs
Memur
Öğretmenliğe yakın olma pişmanlıktır
20 Kasım 2020 15:54

lunaaaa
Aday Memur

Merhaba, bende pdr mezunuyum. Ve kontenjanda değilim. Pdr en iyi koşullara günümüzde Mebde sahip. Özlük hakları ve maaş olarak. Fakat hangi alanda çalışacağınız yine sizin istek ve ilgileriniz hayattan beklentilerinize kalmış. Annem ve babam meb de öğretmen. Size öğretmenliği içinde yetişen biri olarak anlatayım. Hiçbir zaman maddi problemlerimiz olmadı. Tatilleri aynı zamana denk geldiği için yazın ailecek kampa giderdik, bazende kışın kayağa giderdik. Tatillerin aynı zamana gelmesi büyük avantaj. Mutlu bir çocukluk geçirdim. Güzel bir hayatımız oldu. Şuan bahçeli bir evimiz var. Herkesin özendiği bir ege kasabasında yaşıyoruz. Doğu görevi bunlara sahip olduktan sonra önemsiz. Ayrıca doğu görevide hayatta bir tecrübedir. Ben şahsen yapmayı çok istiyorum güzel bir deneyim olarak ilerde hatırlayıp anacağım anılarım olsun istiyorum.

20 Kasım 2020 16:44

psikolojikdanışman42
Aday Memur

Merhaba, bende pdr mezunuyum. Ve kontenjanda değilim. Pdr en iyi koşullara günümüzde Mebde sahip. Özlük hakları ve maaş olarak. Fakat hangi alanda çalışacağınız yine sizin istek ve ilgileriniz hayattan beklentilerinize kalmış. Annem ve babam meb de öğretmen. Size öğretmenliği içinde yetişen biri olarak anlatayım. Hiçbir zaman maddi problemlerimiz olmadı. Tatilleri aynı zamana denk geldiği için yazın ailecek kampa giderdik, bazende kışın kayağa giderdik. Tatillerin aynı zamana gelmesi büyük avantaj. Mutlu bir çocukluk geçirdim. Güzel bir hayatımız oldu. Şuan bahçeli bir evimiz var. Herkesin özendiği bir ege kasabasında yaşıyoruz. Doğu görevi bunlara sahip olduktan sonra önemsiz. Ayrıca doğu görevide hayatta bir tecrübedir. Ben şahsen yapmayı çok istiyorum güzel bir deneyim olarak ilerde hatırlayıp anacağım anılarım olsun istiyorum.

lunaaaa, 1 hafta önce - Alıntıya git

öncelikle teşekkürler paylaşmış olduklarınız için.

ailenizin durumundan bahsettiğiniz kısımda açıkçası tebessüm ettim ve mutlu oldum sizin adınıza. ayrıca doğu görevini de bir tecrübe olarak görmek ve bu şekilde farklı bir bakış açısıyla karşılaşmak da düşüncelerimi PDR lehine değiştirdi.

21 Kasım 2020 15:19

braveheart1234
Memur

KİT'ler hakkında maaşın yüksek oluşu dışında pek bilgim yok.

MEB'te Psk Dan/Rehb öğretmenliği bilen biri olarak öneririm.

25 Kasım 2020 22:11

mikado411
Şef

psikolojikdanışman42, 2 hafta önce - Alıntıya git
O zaman DHMİ düz memur ol ogretmenlikten daha iyi gardaş
27 Kasım 2020 14:33

psikolojikdanışman42
Aday Memur
O zaman DHMİ düz memur ol ogretmenlikten daha iyi gardaş
mikado411, 5 gün önce - Alıntıya git

dhmi gelmesini de bekleyeceğim bakalım. ama gelir mi gelmez mi bu 2 sene içerisinde hep birlikte göreceğiz.

Toplam 11 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?