Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Kasım 2020 21:53

Uzman Öğretmenlik.

Bakanlık 1 sınav yaptı sanırım 10 15 yıl önce girenler uzman oldu ve şuan 250 lira civarı uzmanlık ücreti alıyor helali hoş olsun lakin uzmanlık adına ortaya hiçbirşey konulmuyor mesele sınav ise bu sınav süreklilik göstermeliydi bu uygulamayı eşit ve adil bulmuyorum bir an önce öğretmenlerin kariyer basamakları ile ilgili çalışmaların açıklanmasını bekliyorum.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
17 Kasım 2020 22:16

begenmiyorsan rahatsızsan istifa et. (derler adama )

not: uzman değilim ben de haksızlık oldugu kanaatindeyim. ama hizmetim zaten yetmezdi o zaman çok da zoruma gitmiyor.

ama benım arkadaş askerlık suresi hizmete sayılmadıgı için mesleki çalışma senesi yetersiz oldugundan sınava girememiş askerliği sanki yunan gavuruna yaptı .

açıklama bekleyeceğine otobüs bekle kaçırırsan taksiye binmek zorunda kalırsın

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
17 Kasım 2020 22:30

kimin ne dediği kişiyi bağlar herkes düşüncesini ifade etmeli askerlik konusunu yazmadım oda ayrı.

drogba-70, 3 yıl önce

begenmiyorsan rahatsızsan istifa et. (derler adama )

not: uzman değilim ben de haksızlık oldugu kanaatindeyim. ama hizmetim zaten yetmezdi o zaman çok da zoruma gitmiyor.

ama benım arkadaş askerlık suresi hizmete sayılmadıgı için mesleki çalışma senesi yetersiz oldugundan sınava girememiş askerliği sanki yunan gavuruna yaptı .

açıklama bekleyeceğine otobüs bekle kaçırırsan taksiye binmek zorunda kalırsın

UcaS
Genel Müdür
26 Kasım 2020 16:48

Öğretmenlik meslek kanunu ile düzelmesini beklediğim bir durum.

Askerliği yüzünden, sınav için 10 yıl süresi dolmayanların yanısıra, Sadece kıdemi 9.5 yıl olduğu için sınava giremeyen bayan arkadaşlar da oldu.

O tarihte tam 10 yıl olup halen uzman öğretmen olarak çalışan öğretmen arkadaşım var. Uzun yıllar bu parayı alacak.O nun sevabı varmış;)

Uzmanlık sınavını kazanıp 2 yıl sonra emekli olan öğretmen arkadaşım da var. Uzmanlığın Emekliliğe faydası yok.Onun ne günahı vardı?

Herkesin umudu sınavın 2 yıl sonra tekrar olacağı yönündeydi.

Anayasa mahkemesi iptal edince, TBMM inde yerine anayasayaa uygun herhangi bir yasal terfii (uzmanlık benzeri) teklif etmediler.

3600 e.g. belki dengeyi sağlar.

Öyle bekliyoruz.

Kagiş
Müsteşar
26 Kasım 2020 19:39

Alanında ya da eğitim bilimlerinde yüksek lisans ve doktora yapanlar için uzman öğretmenlik payesi verilmelidir. Lisans mezunu olanlar için de belli bir kıdem şartıyla sınav yapılarak uzman öğretmenlik unvanı verilebilir. Baş öğretmenlik diye bir şey olmaz(akademik bir ifade değil!? Tıp olsa hadi baş asistan dersin ama öğretmenlikte olmaz) stajyerler için de yardımcı öğretmen tabiri kullanılabilir.Fransız bakoloryasında lise profesörlüğü denen bir şey var. Bizde de lise öğretmenlerinin uzman olması önemli: yardımcı öğretmen - öğretmen - uzman öğretmen şeklindeki bir hiyerarşi düşünülebilir

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi