Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Kasım 2020 22:30   


Merkezi atama ihtimali
Okullar aralık sonuna kadar kapalı olacak. Ocaktan sonra alımlar yapılsa dahi martın sonuna denk gelir bu sefer öğretmen atamaları eğitim yılı dışında yapılmış olacak. Sizce Aralık ayına kadar merkezi atama ile öğretmen alımlarının yapılarak ikinci döneme yeni öğretmenler ile başlanma ihtimali nedir ?
17 Kasım 2020 23:34

nevvbahar
Aday Memur

umutsuz olmak istemiyorum ama bu sene tek atamayla fazla alım olmadan kapatacaklar bu işi online eğitim de ne yapacaklar o kadar öğretmeni

17 Kasım 2020 23:42

Teknikmualim
Aday Memur
Hocam online eğitim ile sınıfta eğitim arasında öğretmen açısından bir fark yok. Sonuç itibariyle öğretmenin her şekilde eğitim vermesi gerekiyor. Şuan bunu ücretli öğretmen yapılıyor. Milli Eğitim açısından eğtimi niteliği önemli olmalı bence
18 Kasım 2020 10:15

Didemm91
Memur

Keşke söylediğiniz gibi olsa. Bu kısıtlamaların arasında mülakat yapılması mantıksız olur. Öte yandan ikinci döneme yetiştirme gibi bir çaba sezmiyorum ben. Mülakat olacaksa ki olmayacak diye bir açıklama gelmedi, takvimin bu ay içerisinde gelmesi lazım. Ses seda yok. Mülakat kalkacak olsa illa bir yerlerden duyum alırdık bence.

18 Kasım 2020 11:40

Caglaant
Aday Memur
Belki mülakatlar da online yapılır bu sayede şehir dışından mülakata gelecekler de riske atılmamış olur.
18 Kasım 2020 15:45

Emreyetik
Aday Memur

Ben bu olağanüstü durumda Kısa vadede atama yapılacağını sanmıyorum. Umarım yanılırım. Hayallerimiz haziran ayına kalmış gibi görünüyor. Ama Şubat'ta illa atama olacaksa da şu saçma mülakat olayının ortadan kalkması gerekiyor. Hiçbir geçerliliği olmayan bu sınav için insanları oradan oraya sürükleyip riske atmanın bir manası yok.

18 Kasım 2020 16:15

tubikontindet
Aday Memur

Hiçbir şey bilmeyenler konuşuyor. Şubat ataması ana atamadır ve mecburidir.

18 Kasım 2020 16:30

Majestik34
Memur

Geçen sene okullar açıkken takvim Aralık sonu çıkmış. Bu tarihe kadar panik yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. İlk atama mecbur gelecek. İkinci atama da baskı ile gelecek. Ama biraz sancılı olacak bu süreç pandemi nedeniyle.

18 Kasım 2020 18:39

Emreyetik
Aday Memur

Yukarıdaki çok bilen arkadaşım, Şubat atamasının ana atama ve mecburi olduğu ile ilgili herhangi bir kararname, genelge vs. paylaşabilirse seviniriz.

18 Kasım 2020 20:07

tubikontindet
Aday Memur

Üstüne mi alınmış Emrecik. Şubat ataması olunca veririm eline genelgeyi, sıkma sen tatlı canını.

18 Kasım 2020 20:14

Emreyetik
Aday Memur

Yahu Şubat'ta atama olmayacak demedik zaten. Ancak zorunluluk yok bunu bilin size yeter. Devlet ister atama yapar ister yapmaz. Yeri gelir kadrolar doldu der 10 yıl üst üste yapmaz. Sizin bunu önce idrak etmeniz gerekiyor.

18 Kasım 2020 20:22

tubikontindet
Aday Memur

Tamam hocam. Ne diyeyim. Siz haklı olun.

18 Kasım 2020 20:27

Teknikmualim
Aday Memur
Hocam şubatta veya martta atama olmayacağı ihtimalini düşünemiyorum. Haklısınız pandemi bahane edilebilir ancak herkes 24 kasımı bekliyor. Bu tarihte bir bilgi verilmezse asıl o zaman curcunayı görürüz. Herkes 24 kasıma kenetlendiği için çok ses çıkmıyor. Haber gelmezse Türkiye gündemine oturacak şekilde tüm Vekil ve Bakanlara ulaşılır
18 Kasım 2020 21:51

adamınbirix
Aday Memur

Yahu Şubat'ta atama olmayacak demedik zaten. Ancak zorunluluk yok bunu bilin size yeter. Devlet ister atama yapar ister yapmaz. Yeri gelir kadrolar doldu der 10 yıl üst üste yapmaz. Sizin bunu önce idrak etmeniz gerekiyor.


Emreyetik, 2 hafta önce - Alıntıya git
Evet haklısın, tabiki hükümet için bir zorunluluk yok. Ama tepki denen bir şey var. Yüz binlerce kişinin tepkisini düşünün. İstenirse 2 milyon twit atılıyor, böyle bilir durumda 3 milyonu geçer. İş sosyal medya dışına çıkarsa başka türlü eylemler de başlar. Böylesine bir tepkinin altında kalamazlar.
19 Kasım 2020 00:59

ekonomikk.çöküş
Şef

Aynen öyle hökümet ne derse o olur,ister Şubat ataması yaparlar isterlerse yapmazlar.İsterlerse yüzbinlerce öğretmen adayını hayalkırıklığına uğratıp kadrolar doldu diyerek 10 yıl boyunca atama yapmazlar.

Hökümet derken tabi hökümetin başı sevgili Ulu Reisimizin ağzına bakar her şey.Eğer o,ülke ekonomisi kötü durumda, acı reçeteyi hep birlikte çekeceğiz ve senelerce atama da yapamayacağız derse boynumuz kıldan ince.Sonuçta ailelerimiz ile birlikte senelerce aptallık ederekçoğumuz(çoğunuz) oy verdik(verdiniz) bu iktidar partisine ve Reis'imize(Reis'inize)!

Reisimiz derse ki uzun seneler sürecek ekonomik kriz yüzünden milletçe artık makarna,bulgur pilavı,ekmek v.s ucuz şeylerle karnımızı doyurmak zorundayız ona da eyvallah.Hatta derse ki milletçe uzun seneler sadece kuru ekmekle karnımızı doyuralım başımızın üstünde yeri var.Yeter ki Ulu Reisimize sarayında bir şey olmasın.Reisimiz için canımızı feda etmeye hazırız.

Padişahım çok yaşa!

19 Kasım 2020 01:15

Graf
Aday Memur
Tweet atılınca her şeyin hallolacağını düşünmeniz ne kadar güzel:)
23 Kasım 2020 18:13

psikolojikdanışman42
Aday Memur

geçen sene ilk atama haberi aralık sonunda gelmişti. o zamana kadar pusuda bekleyin.

24 Kasım 2020 14:43

61Yolcu
Aday Memur

Mevcut sistemde aynı puan veriliyorsa mülakat zaten formalite, sadece atanma sürecini uzatmaya yarıyor. Sağlık bakanlığı gibi diğer bakanlıklar alımlarını mülakatsız merkezi yapıyor. Meb de istese merkezi alım yapabilir mi, yapar. Peki İster mi, zor. Fakat pandemi kısa süre içerisinde bitmeyecek, olası 40 binlik alımda bu kadar kişinin hareketliliği risk oluşturacaktır. Bundan dolayı Mülakatla ilgili düzenleme haberleri dolaşıyor. Belki her şehre yayabilirler, yahut online olabilir, veya küçük ihtimal kalkabilir. Keşke alım direkt merkezi olsa da süreç bu kadar uzamasa.

25 Kasım 2020 00:07

Teknikmualim
Aday Memur
Hocam bence mülakatın kalkma haberleri doğru olabilir. Zira ikinci döneme yetişmeyecek atamayı yapmak devlete zaten yük olacak. Düşünsenize nisanda atama yaptırdınız hem kısa süreli bir eğitim süreci yaşayacak hem de yaz ayında da maaş vermek zorunda kalacaksınız. Bence merkezi atama yapmayı düşündükleri için 24 kasımda da müjdeyi vermediler. Eğer merkezi değilse aralıkta alımı muhakkak duyururlar diğer türlü sürecin uzun olmasından dolayı eğitim öğretim yılına atama yetişmemiş olur
29 Kasım 2020 05:53

braveheart1234
Memur
Merkezi atama olacağını düşünmüyorum. Atamalar geçmişte olduğu şekilde devam eder. Mulakat da kalkmaz ama pandemi dolayısıyla farklı bir çalışma yapılabilir. (Online yapmak ya da komisyon sayısını arttırmak vesaire) Aksi olursa şaşırırım. Başarılar hocalarım.
Toplam 19 mesaj
 
ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?