Editörler : oto-danisman-expert
23 Kasım 2020 04:30   

Araç fiyatları ne olur sizce

2021de fiyatlar daha da yükselecek mi dersiniz

23 Kasım 2020 20:23

Turhan06
Şef
Ben bu ülkede yükselen bir şeyin kolay kolay düştüğünü görmedim. Düşerse de dişe dokunur bir düşüş olmaz. Hele ki bugün atıyorum 70.000 e aldığı aracı 60.000 e satacak bir milletimiz yok. Aldığı araçtan kat'iyyen kar etmeden satmaz aracını.. Ben 1. Ay önce aldım 2006 ford fiesta 58.000'e. Bana biraz daha bekle dediler hep almadan önce.. Bekledim en az 5.000 zarar ettim. 1.5 ay aldığım aracımın emsalinin (model km renk hasar değişen vs) bugün piyasası 65.000 den başlıyor... Düşün artık...
23 Kasım 2020 22:24

917-Short Tail
Genel Müdür

Araç fiyatlarının pahalılığı doğrudan döviz kuru ve vergi kaynaklıdır. Fiyatlar ne olur demek aslında; döviz kuru ne olacak ve vergiler ne olacak demektir. Her sene her gün her ay düzenli olarak artıyor işte yıllardır. Bu ikisinin düşmesini bekleyen varsa araba fiyatlarının düşeceğini beklesin. Sene başı yeni model demek zaten ocakta otomatik olarak vergi ve model artışı oluyor ortalama %10-15 düzeyinde..

25 Kasım 2020 22:37

er-form
Müsteşar

Araç fiyatlarının arttığı ya da düştüğü yok aslında.

Paramızın değeri ile alakalı bir durum.

Bir yıl önce evimi satsaydım benim araçtan iki tane alıyordum şimdi de iki tane alabiliyorum.

Aracımı satıp altına yatırsaydım yine aynı hesaba geliyor.

Demek ki her şey artıyor.

Araç lazımsa alacaksınız. Lazım değilse almayacaksınız. Düşecek diye beklemek hiçbir zaman kazandırmaz. Hele ki paranız Türk Lirası olarak duruyorsa hiçbir şeyi almayı ertelemeyin.

Enflasyonun sıfırın altına düştüğü görülmüş şey değil.

26 Kasım 2020 08:36

airman-06
Aday Memur

Sıfır araç üretimi artarsa biraz düşer.Fakat şuan öyle bir pik yaptı ki paramızın değerinin düşmesid

26 Kasım 2020 14:22

kronikadam
Memur
1,5 yıl önce bir araç aldım 85000 bi ara ilanlarda gördüğüm kadarıyla 180000 civarıydı, bu araç sizce en fazla kaça düşer taş çatlasın 150 olur, şu an aracımı satsam güzel kar etmiş olacağım lafta ama daha yenisini alabilecekmiyim tabiki hayır, yıl sonu geldi yılbaşından sonraki zamlarla zaten yine yükselecek bana araç fiyatlarının düşeceği haberi gerçekçi gelmiyor ne olacak dolar 4-5 lirayamı düşecek yoksa ötv oranımı sıfırlanacak emin olun dolar düşse ötv artar o dengeyi yine sağlarlar.
26 Kasım 2020 16:08

Ensar1990
Aday Memur
Sabahın hatta gecenin 04:30 unda kafanı kurcalayan nedir hacım :D
02 Aralık 2020 00:49

YILDIRIM0924
Sıfır araç fiyatı düşmediği sürece ikinci el de düşmez
Toplam 7 mesaj

ANKET
WhatsApp'ın yeni kullanıcı sözleşmesini kabul edecek misiniz?