Editörler : Pangaea
«20212223242526272829303132

Pltsd
Aday Memur
19 Aralık 2020 19:27

Fatura kesebilirmisin hesap tutabilirmisin? Mali yandan gelir gider hesaplarının kaydını alabilirmisin yada o proğramlara hakimmisin? Bi tuturmuş teknikte teknik sen ne yapicam gümrükte bi söylesene? Mühendisliğinimi geliştiricen ? Neyse allah gönlünüze göre versin
cuhara11, 3 yıl önce

Neden anlamakta zorluk çekiyorsunuz bu kadrolar dünya kurulduğu tarihten itibaren mi verildi ne yapıyorsunuz gümrükte anlatın bakalım biraz zamanında verilmiş kadrolar çünkü eskiden selam veren memur oluyordu kimse memur olmak istemezdi bile ama şimdi durumlar değişti bu benim şahsi meelem değil gerekirse 5 gerekirse 10 sene sonra bu kadrolar 4001 e açılacak kaç mühendis alınıyor bir bakın o kadar çoğunluksunuz hala 75 puanla atanır mıyım diyen kesim var hakkı tabi onun da fakat bu kadrolar size ait değil size verilmiş olsa da öğretmen dediğiniz kadrolar hakkı çünkü teknik detayı var yaptıkları işin gümrükte ne teknik işiniz olacak acaba

cuhara11
Aday Memur
19 Aralık 2020 19:37

Hahahahahha gümrükte mi oluyor bunlar bir de en sonunda allah gönlüne göre versin demiş hadi ben lafı sokayım da diyor sen naparsan yap konu da kapansın, gümrükte fatura kesecez... Hesap derken gümrükte kaç kilo bagajı var diye mi hesaplayacaksın ben gümrük mühendis mi olsun dedim 4001 olsun dedim çünkü teknik detay yok teknik detay yoksa 4001dir adalet, gram adalet duygun varsa bunu kabullenirsin 1 2 program ismi ver de ufkumuz açılsın be

Pltsd, 3 yıl önce
Fatura kesebilirmisin hesap tutabilirmisin? Mali yandan gelir gider hesaplarının kaydını alabilirmisin yada o proğramlara hakimmisin? Bi tuturmuş teknikte teknik sen ne yapicam gümrükte bi söylesene? Mühendisliğinimi geliştiricen ? Neyse allah gönlünüze göre versin

Pltsd
Aday Memur
19 Aralık 2020 19:42

Senin ufkunu açarımda burada sana prim kasmaya gerek yok :D aynı şekilde git devlet kapısında ağla 4001 de tamam mı bakalım ne olucak senelerdir aynı terane burda demogoji yapma. Git başka kapıda ağla :) hadi işine bak ya
cuhara11, 3 yıl önce

Hahahahahha gümrükte mi oluyor bunlar bir de en sonunda allah gönlüne göre versin demiş hadi ben lafı sokayım da diyor sen naparsan yap konu da kapansın, gümrükte fatura kesecez... Hesap derken gümrükte kaç kilo bagajı var diye mi hesaplayacaksın ben gümrük mühendis mi olsun dedim 4001 olsun dedim çünkü teknik detay yok teknik detay yoksa 4001dir adalet, gram adalet duygun varsa bunu kabullenirsin 1 2 program ismi ver de ufkumuz açılsın be

emir3535
Aday Memur
19 Aralık 2020 19:46

İibf'de verilen temel dersleri duymuşsundur. Yönetim bilimi ve organizasyonu, hukuk ile ilgili hemen her konu , ticaret muhasebe , uluslararası ilişkiler vs. Devlet bizi bu okullara yerleştirdi. İyi,kötü veya orta derece bir üniversitede bu ülkenin idari ve yönetim alanında istihdamını sağlamak üzere. Gümrük dediğin kurumun muayene memurluğu ve gümrük memurluğu işin tam anlamıyla idare ve yönetim boyutu. Muhafaza ise bu ülkedeki 4 adli kolluktan biridir.gümrüklü sahalarda polis değil gümrük muhafaza silahlı adli kolluk olarak görev yapar. Savcılıklı,valilikle,il özel idare birimleriyle,liman başkanlıklarıyla gerektiği zaman emniyet ve jandarma teşkilatlarıyla koordineli çalışır. Fark ettiyseniz saydığımız tüm birimlerin ucu iktisata,yönetime,hukuka,mevzuata dayanıyor. Zor değil bunu anlamak, alınan veya verilen eğitimin kalitesi tartışılır. Ama bu idari bir meslektir ve bu insanlar idari eğitim aldı. Ama daha fazla açıklamak mantıksız.siz istiyosınuz ki doktorluk,diş hekimliği falan da 4001 olsun. Olsun ki hepimiz girelim. Sizinki teknik okul ya hani burda konuştuklarınızdan bu sonuç çıkıyor. İibf nin bir vasfı yok hiç de olmadı. O alana herkes girebilir çünkü teknik değil.

alemsefam
Şef
19 Aralık 2020 20:03

Arkadaşlar doğrusu gümrük muhafaza olmak açıkçası aşağı yukarı herkesin yapabileceği bi meslek

mülazımSHU
Yasaklı
19 Aralık 2020 20:49

Bu gerçeği bir tek atanamayan İİBFliler kabullenemiyor.

Atanmış düz memur da gümrükçü de PTTci de kabul ediyor bu işler için eğitim gerekmediğini, herkesin yapabileceği işler olduğunu..

Ama atama kovalayan İİBF militanları öyle mi? Onlara sorsan KYK memurluğunun eğitimini biz aldık derler ahahahahah. Öğrenciye nasıl izin yazılır falan :D

alemsefam, 3 yıl önce

Arkadaşlar doğrusu gümrük muhafaza olmak açıkçası aşağı yukarı herkesin yapabileceği bi meslek

Kbrogzz
Memur
19 Aralık 2020 21:00

Boyle destan yaziyorsunuz da gercekten bu kadronun herkese acilacabilecegine inaniyor musunuz bu hayal hayal allah izin verirde ilan tez zamanda gelsede sussaniz artik ya

mülazımSHU, 3 yıl önce

Atanmış düz memur da gümrükçü de PTTci de kabul ediyor bu işler için eğitim gerekmediğini, herkesin yapabileceği işler olduğunu..

Ama atama kovalayan İİBF militanları öyle mi? Onlara sorsan KYK memurluğunun eğitimini biz aldık derler ahahahahah. Öğrenciye nasıl izin yazılır falan :D

emir3535
Aday Memur
19 Aralık 2020 21:13

Sen bu kadar nitelikli bi adamsın maden öğrenciye izin yazma yok bagajların kilosu falan niye buraları kovalıyosun üstad. TEKNİK konular mı yoksa :D komik olmayın ya valla 2 yıldır bu forumdayız iyice çoluk çocuğa düştü buralar herkesin önünden yesin
mülazımSHU, 3 yıl önce

Maliycii
Memur
19 Aralık 2020 21:53

Demekki mühendislik ve ya başka bölüm adına pek bir şey öğrenemediğinizi kabullendiniz kendinizi geliştiremediniz kendi alanınızda tutunmak yerine gümrük için uğraşıyorsunuz

Maliycii
Memur
19 Aralık 2020 21:54

2020 KPSS açıklandı ertesi gün atanırız sandılar gerçekle yüzleşince iibfye sardılar
emir3535, 3 yıl önce
Sen bu kadar nitelikli bi adamsın maden öğrenciye izin yazma yok bagajların kilosu falan niye buraları kovalıyosun üstad. TEKNİK konular mı yoksa :D komik olmayın ya valla 2 yıldır bu forumdayız iyice çoluk çocuğa düştü buralar herkesin önünden yesin

cuhara11
Aday Memur
19 Aralık 2020 22:03

Sende o kapasite var mı ufuk açacak ağlamak sizin işiniz sosyal mecralarda ağlamak teknik detay gerektirmeyen bölümler eninde sonunda 4001 olacak istediğin kadar sızlan gerekirse 10 yıl sonra

Pltsd, 3 yıl önce
Senin ufkunu açarımda burada sana prim kasmaya gerek yok :D aynı şekilde git devlet kapısında ağla 4001 de tamam mı bakalım ne olucak senelerdir aynı terane burda demogoji yapma. Git başka kapıda ağla :) hadi işine bak ya

emir3535
Aday Memur
19 Aralık 2020 22:05

Ben de bunu anlamıyorum işte kardeşim. Seni ben 2 senedir forumun iibf sayfalarında görüyorum. Yeni mezun bu gençler gelip burda milletin emeğiyle sabrıyla akıllarınca maytap geçiyorlar ya ben de buna tutuluyorum. Mezun olalım sınava girelim 4001 e çökelim ne güzel istanbul dimi
Maliycii, 3 yıl önce
2020 KPSS açıklandı ertesi gün atanırız sandılar gerçekle yüzleşince iibfye sardılar

cuhara11
Aday Memur
19 Aralık 2020 22:07

Abicim güzel abicim bak sen seviyeli bir arkadaşsın anlıyorum zor her şey hepimiz aynı yoldayız ama bana de ki bak çok samimiyim kabullenicem gümrük işini ptt işini kyk işini yapacak kişilerin donanımlık bir olayı yok ama ben yıllardır bunlar iibfde olduğu için bu tezi savunuyorum ama bu meslekleri herkes yapabilir desen ben derim ki herkes ekmeğinin peşinde ama bunları iibfnin ders içeriklerine bağlamak hoş olmuyor hoş olmamaktan ziyade yalan oluyor kimse A kadrolarına bir şey demiyor ama kabullen lütfen bu mesleklerde çok nadir pozisyonlar hariç herkesin olmalı

emir3535, 3 yıl önce
İibf'de verilen temel dersleri duymuşsundur. Yönetim bilimi ve organizasyonu, hukuk ile ilgili hemen her konu , ticaret muhasebe , uluslararası ilişkiler vs. Devlet bizi bu okullara yerleştirdi. İyi,kötü veya orta derece bir üniversitede bu ülkenin idari ve yönetim alanında istihdamını sağlamak üzere. Gümrük dediğin kurumun muayene memurluğu ve gümrük memurluğu işin tam anlamıyla idare ve yönetim boyutu. Muhafaza ise bu ülkedeki 4 adli kolluktan biridir.gümrüklü sahalarda polis değil gümrük muhafaza silahlı adli kolluk olarak görev yapar. Savcılıklı,valilikle,il özel idare birimleriyle,liman başkanlıklarıyla gerektiği zaman emniyet ve jandarma teşkilatlarıyla koordineli çalışır. Fark ettiyseniz saydığımız tüm birimlerin ucu iktisata,yönetime,hukuka,mevzuata dayanıyor. Zor değil bunu anlamak, alınan veya verilen eğitimin kalitesi tartışılır. Ama bu idari bir meslektir ve bu insanlar idari eğitim aldı. Ama daha fazla açıklamak mantıksız.siz istiyosınuz ki doktorluk,diş hekimliği falan da 4001 olsun. Olsun ki hepimiz girelim. Sizinki teknik okul ya hani burda konuştuklarınızdan bu sonuç çıkıyor. İibf nin bir vasfı yok hiç de olmadı. O alana herkes girebilir çünkü teknik değil.

Pltsd
Aday Memur
19 Aralık 2020 22:09

Devlet ; tamam oldu sizimi kırıcaz (baydınız cidden)
cuhara11, 3 yıl önce

Sende o kapasite var mı ufuk açacak ağlamak sizin işiniz sosyal mecralarda ağlamak teknik detay gerektirmeyen bölümler eninde sonunda 4001 olacak istediğin kadar sızlan gerekirse 10 yıl sonra

cuhara11
Aday Memur
19 Aralık 2020 22:09

Dostum bir sürü ceo var iibf mezunu özel sektörlerde neden gümrükle uğraşıyorsun tutunamadın mı yoksa

Maliycii, 3 yıl önce
Demekki mühendislik ve ya başka bölüm adına pek bir şey öğrenemediğinizi kabullendiniz kendinizi geliştiremediniz kendi alanınızda tutunmak yerine gümrük için uğraşıyorsunuz

Maliycii
Memur
19 Aralık 2020 22:11

Alım yapacak kurumun adı Ticaret Bakanlığı hangi bölüm ekonomi ticaret hakkında eğitim verdi sınıf öğretmenliği mi ? Bakanlıkta teknik sınıf için açık olur zorlarsınız anlıyorum da muhafazaya zorlamak nedir ya

Maliycii
Memur
19 Aralık 2020 22:12

Kendi alanımda tutunmak için çabalıyorum iibfden çıkıp baretimi takıp inşaatlara gitmek gibi bir düşüncem olmadı
cuhara11, 3 yıl önce

Dostum bir sürü ceo var iibf mezunu özel sektörlerde neden gümrükle uğraşıyorsun tutunamadın mı yoksa

Pltsd
Aday Memur
19 Aralık 2020 22:13

Anlatmak istediğimde buydu. AMA ANLAMIYORLARR. Bi tutmuşlar teknik. Madem mükemmel mühendislersiniz kendi alanınızda sesinizi duyurun diyince kötü oluyoruz.
emir3535, 3 yıl önce

emir3535
Aday Memur
19 Aralık 2020 22:20

Kardeşim donanım nedir şimdi sence ? Benim can kardeş bellediğim insanlar makine mühendisi. Şantiyelerde puantaj tutmaktan başka bir iş yapmıyo çoğu. Ya da doğalgaz tesisatı döşemek. Benim kabullenmedipim ne biliyo musun. Biz bi fakülte okuduk. İktisadi ve idari bilimler eğrisi doğrusı tartışılır. Çok iyi bi üniversitede okumadım.trakya mezunuyum.ama gerek ailem gerek ben maddi manevi bi çok şeyden feragat ettik. Gümrük 2000 li yılların başında 2 yıllık takı tasarımı mezunu insanları aldı.şuan o insanlar amir şef pozisyonuna geldi. Bu reva mı sence ? Bi mühendisin bir öğretmenin veya bi iibflinin aldığı eğitimle takı tasarımı bir mi sence ? Onu geçtim. Gümrük yaklaşık 10 senedir iibf den istihdam sağlıyor. Avrupa gümrük birlipinin de desteğiyle yapılan yakalamaları kapılarda alınan aksiyonları biraz araştırırsan görürsün.sen mühendis olarak belki çok iyi bi muhafaza memuru olursun. Ama bu gümrük kurumunun idari bir meslek olduğu gerçeğini değiştirmiyor sevgili kardeşim. Ben muhafaza çocuğuyum.babam 37 senelik hizmetini bu yaz sonlandırdı.kurumu iyi biliyorum yani. Bu demek değil ki sen veya başka bir mühendis bu işi yapamazsınız. Pekala yaparsınız ama bu kurum idari bi kurum. Yönetim,iktisat,mevzuat,hukuk,istatistik barındırıyor ve iibfliler bunun eğitimini alıyor.ben de bunu anlatmaya çalışıyorum
cuhara11, 3 yıl önce

Abicim güzel abicim bak sen seviyeli bir arkadaşsın anlıyorum zor her şey hepimiz aynı yoldayız ama bana de ki bak çok samimiyim kabullenicem gümrük işini ptt işini kyk işini yapacak kişilerin donanımlık bir olayı yok ama ben yıllardır bunlar iibfde olduğu için bu tezi savunuyorum ama bu meslekleri herkes yapabilir desen ben derim ki herkes ekmeğinin peşinde ama bunları iibfnin ders içeriklerine bağlamak hoş olmuyor hoş olmamaktan ziyade yalan oluyor kimse A kadrolarına bir şey demiyor ama kabullen lütfen bu mesleklerde çok nadir pozisyonlar hariç herkesin olmalı

cuhara11
Aday Memur
19 Aralık 2020 22:20

Mesleğin baya geniş ya maşallah hadi benim inşaat öbürünün makine senin tüm işene gelenler meslek oluyor zaten mülakatlar var orada sorsunlar meslek detaylarını

Maliycii, 3 yıl önce
Kendi alanımda tutunmak için çabalıyorum iibfden çıkıp baretimi takıp inşaatlara gitmek gibi bir düşüncem olmadı
Toplam 621 mesaj
«20212223242526272829303132

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi