Editörler : metin_alkan
«6789101112131415161718
17 Ocak 2021 17:44

mervezkan500
Memur

Tekrar merhaba,

Yenilenmiş yoksis sayfasında makalelerde derginin q faktörü otomatik çıkıyor. Sizce Ocak başvuru kriterlerinde Q faktörü getirilebilir mi?

17 Ocak 2021 18:13

Dean_CORSO
Şube Müdürü

Tekrar merhaba,

Yenilenmiş yoksis sayfasında makalelerde derginin q faktörü otomatik çıkıyor. Sizce Ocak başvuru kriterlerinde Q faktörü getirilebilir mi?

mervezkan500, 3 ay önce - Alıntıya git

Ocak ayı için sanmıyorum ama bir sonrakinde olabilir. Q hesabı sayesinde yağmacı dergi mi değil mi tartışması sona erer.

17 Ocak 2021 18:14

Proton2021
Aday Memur

Gerekli dosyalar sadece tam metin ve katılım belgesi değil mi?

Bildiriler için başka dosyalarda mı gerekiyor?

Proton2021, 3 ay önce - Alıntıya git

Merhaba,

Geçen yıl başvuru yapan arkadaşım sistemden dosya indirdiğinde bildiri için şu gerekli evrakları listelemiş:

1. Tam metin (Full text)

2. Katılım Belgesi (Bildiri yazarlarından herhangi birine ait

olan)

yazılı olan bu ikisi. Siz kendiniz mi hazırladınız? yazılı olmayan bir kural daha mı var. DBS açık olmadığı için göremiyoruz hangi evraklar yüklenecek..

17 Ocak 2021 18:15

Proton2021
Aday Memur

Hocam tam metin derken ben nasıl yaptığımı aktarayım. Kongre bildiri kitabı kapağı, kongre bilimsel kurulu, bildiri kabul mektubu (varsa), bildiri özeti, bildirinin pdf haldeki sunumu.

Ben yanlış mı anladım veya hazırladım. Tam metin derken her bildiri tam metin değil ki? Çoğu bildiri artık tam metin olmuyor. Çünkü dergiler tam metni kongrede yayınlanan yayınları kabul etmiyor.

eray2020, 3 ay önce - Alıntıya git

Tam metin olanlar için tam metin, diğerlerinde de özet ekliyorum.

17 Ocak 2021 19:24

Ponderado
Kapalı

Arkadaşlar merhaba,

Herkese başarılar diliyorum.

Bazı arkadaşlar tebliğler için farklı yorumlar yazmış. Son dönem başvurularında tebliğler için sadece katılım belgesi ve tam metin/özet metin eklenmesi isteniyordu. Bu zamana kadar kapak, içindekiler sayfası veya kongre ve bilim kurulu üyeleri gibi başka belge eklenmesi istenmedi. Lütfen yorum yaparken sistemde istenmeyen birşeyler yazıp kafa karışıklığı ve ekstra strese sebep olmayın. Zorunlu olmayan belgeleri sisteme yüklemek durumunda değiliz. Teşekkürler.

17 Ocak 2021 19:46

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür

merhaba. farklı pdf dosyalarını birleştirmek için güvenli bir program öneriniz var mıdır?

17 Ocak 2021 20:55

Olinn
Aday Memur

merhaba. farklı pdf dosyalarını birleştirmek için güvenli bir program öneriniz var mıdır?

nickbulmakzorazizim, 3 ay önce - Alıntıya git
Google a merge pdf yazarsanız ücretsiz web siteleri var ben onları kullandım. Mesela https://www.ilovepdf.com/merge_pdf
17 Ocak 2021 21:48

muhmuh34
Şef

YÖKSİS de bildirilerimi güncellerken bazı bildirilerimin Yök Akademik sayfamdan kaybolduğunu farkettim neden olmuş olabilir?

17 Ocak 2021 21:49

muhmuh34
Şef

Hocalarım özgeçmişe konulan tüm yayınlarımız için de kanıt dosyası eklemek zorunda mıyız?

17 Ocak 2021 22:07

gggoksu
Memur

Hocalarım özgeçmişe konulan tüm yayınlarımız için de kanıt dosyası eklemek zorunda mıyız?

muhmuh34, 3 ay önce - Alıntıya git

Ben konulacak diye biliyorum. Puanlanmasa bile eklenmesi lazım. Örneğin, puanlamayacağım birkaç çalışmam atıf aldı. Onların atıflarını da puanlamamak gerekiyor dedi doçent olan iki arkadaşım ama sistemde göstereceğim.

17 Ocak 2021 22:11

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür

Beyannameye koymadığımız, özgeçmişe koyduğumuz yayına yapılan atıfları kullanabiliyor muyuz?

17 Ocak 2021 22:14

muhmuh34
Şef

YÖKSİS de bildirilerimi güncellerken bazı bildirilerimin Yök Akademik sayfamdan kaybolduğunu farkettim neden olmuş olabilir?

muhmuh34, 3 ay önce - Alıntıya git

Hatta şunu farkettim düzenleme yaptığım her bildiri tek tek Yök Akademik sayfamdan kayboluyor. Sanırım zamanla güncellenecektir

18 Ocak 2021 09:57

bahtsizdocadayi
Aday Memur

Merhaba,

DBS ekranında başvuru işlemleri altında "başvuru geri çekme talebi" alanı görünüyor.

Önceden burada başvuru öncesi dokümanları yükleyebileceğimiz alanları görebiliyordum.

Genel bir durum mu, sizler de ekranı bu şekilde mi görüntülüyorsunuz acaba?

Teşekkürler.

18 Ocak 2021 10:04

Proton2021
Aday Memur

Merhaba,

DBS ekranında başvuru işlemleri altında "başvuru geri çekme talebi" alanı görünüyor.

Önceden burada başvuru öncesi dokümanları yükleyebileceğimiz alanları görebiliyordum.

Genel bir durum mu, sizler de ekranı bu şekilde mi görüntülüyorsunuz acaba?

Teşekkürler.

bahtsizdocadayi, 3 ay önce - Alıntıya git

20sinden sonra aktifleşecek diye biliyorum.

18 Ocak 2021 10:25

eray2020
Aday Memur

Ben konulacak diye biliyorum. Puanlanmasa bile eklenmesi lazım. Örneğin, puanlamayacağım birkaç çalışmam atıf aldı. Onların atıflarını da puanlamamak gerekiyor dedi doçent olan iki arkadaşım ama sistemde göstereceğim.

gggoksu, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam doktora öncesi yayınların hiçbirini puanlamayacağım. Ozaman atıflarını da puanlamamam gerekiyor? Doktora öncesi yayınlarımın doktora sonrası atıflarını puanlayabiliriz diye düşünüyordum. Hiç böyle bir şey duymadım.

18 Ocak 2021 10:27

eray2020
Aday Memur

gggoksu, 3 ay önce - Alıntıya git

Acaba kastettiğiniz doi almış ama sayı numarası verilmeyen yayınlar mı?

Yoksa özgeçmişte yer alan ama puanlamadıklarınız mı?

18 Ocak 2021 10:36

mühendiss32
Aday Memur

Hocam doktora öncesi yayınların hiçbirini puanlamayacağım. Ozaman atıflarını da puanlamamam gerekiyor? Doktora öncesi yayınlarımın doktora sonrası atıflarını puanlayabiliriz diye düşünüyordum. Hiç böyle bir şey duymadım.

Bu durumda doktora ve yl tezinden çıkan yayınlar dr sonrasında atıf almışsa onları da puanlamamak mı gerekiyor?

18 Ocak 2021 11:33

gggoksu
Memur

Hocam Dr öncesi hiçbir yayınızı puanlamazsanız, Dr öncesi en az 10 puan şartını nasıl tamamlayacaksınız?Benim demek istediğim şuydu: bir çalışmanızı herhangi bir nedenden dolayı puanlamadınız. O zaman o yayına gelen atıfları da puanlamak etik değil. Bu cümleyi 2020 yılında Doçent olan 2 arkadaşım paylaştı. Ayrıca Dr öncesi bir çalışmanıza, Dr sonrası atıf aldıysanız elbette Dr sonrası atıf olarak göstereceksiniz. Ancak puanlamadığınız çalışmalarınıza gelen atıfları puanlamayın.

18 Ocak 2021 11:38

gggoksu
Memur

Bu durumda doktora ve yl tezinden çıkan yayınlar dr sonrasında atıf almışsa onları da puanlamamak mı gerekiyor?

mühendiss32, 3 ay önce - Alıntıya git

Öyle birşey yok, tezinizden çıkan yayınlar atıf aldıysa elbette puanlayabilirsiniz. İster Dr öncesi ister Dr sonrası yayınlanmış olsun, atıf aldıysa gösterebilirsiniz. Ancak siz bu yayını beyannamenize eklemeyecekseniz, o zaman atıfları da beyannamede göstermeyin. Sadece özgeçmişinize ekleyin. Örneğin; Dr tezimle ilişkili (birebir de değil) bir bildirim vardı. Bunu tezle ilişkilendirdim (Malum etik kurallar). Ama sosyal bilimlerde tezden üretilen bildiriler puanlanmıyor. Bu bildiri web of science atıfları da aldı, ancak bildiriyi puanlayamayacağım için atıfları da puanlamayacağım :(( Ancak atıf listesini hazırladım. Özgeçmişime ekleyeceğim, beyannameye eklemeyeceğim.

18 Ocak 2021 11:52

gggoksu
Memur

Acaba kastettiğiniz doi almış ama sayı numarası verilmeyen yayınlar mı?

Yoksa özgeçmişte yer alan ama puanlamadıklarınız mı?

Başka bir örnek vereyim, konuyla ilgili birkaç soru gelmiş. Bir çalışmam tezimle hiçbir şekilde ilişkili değil ancak puanlamak istemiyorum. Bence kalitesi düşük. Meslek hayatımın başlarında hazırlamıştım. Ama birkaç alan endeksli dergiden atıf almış. Çalışmayı puanlamayacağım için atıfları da beyannameye dahil etmeyeceğim.

Toplam 359 mesaj
«6789101112131415161718

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?