Editörler : metin_alkan
«6789101112131415161718
12 Ocak 2021 10:01

Dean_CORSO
Şube Müdürü

sayın hocalarım,

endeks çıktısı nasıl alıyoruz webofsince da print tuşunu bulamıyorum,

ekran görüntüsü mü almak gerekiyor,

çok acil yardımcı olabilirmisiniz lütfen?

teşekkürler

haydidoçentolalım, 3 ay önce - Alıntıya git

Sayın hocam,

Ekran görüntüsü alarak pdf formatına çevirebilirsiniz.

12 Ocak 2021 10:04

Dean_CORSO
Şube Müdürü

Sayfanın linkini ve ekran görüntüsünü worde yapıştırıp pdf yaparsanız link aktif olacağı için jüri linke tıklayıp kendi de internetten görebilir.

12 Ocak 2021 10:04

haydidoçentolalım
Aday Memur

Teşekkür ederim çok,

webofscience' da uzunca 3 sayfalık bir endeks çıktısı var,

tek tek ekran görüntüsü alacağız o zaman

12 Ocak 2021 10:06

Dean_CORSO
Şube Müdürü

Teşekkür ederim çok,

webofscience' da uzunca 3 sayfalık bir endeks çıktısı var,

tek tek ekran görüntüsü alacağız o zaman

İlgili sayfanın linkini de sayfa başına yapıştırın. Sonra pdf yapın.

12 Ocak 2021 10:07

haydidoçentolalım
Aday Memur

Çok teşekkürler

12 Ocak 2021 13:16

kayzer555
Memur

Sayın hocalarım,

Benim de aklıma takılan bir soru var.

Eğer bir proje doktora mezuniyetinden önce başlayıp, doktora sonrasında bitirilmişse bu proje, doktora sonrası çalışma olarak mı değerlendirilmektedir.

gursoymt00, 3 ay önce - Alıntıya git

Bu soruyu ben de sormuştum ancak cevap alamadım, bekliyorum.

Hocam ben doktora öncesi olarak puanlamayı, proje yöneticisinden yazı almayı düşünüyorum. Bu hafta netleştirmemiz lazım. Başarılar dilerim.

12 Ocak 2021 13:28

gursoymt00
Aday Memur

Hocam ben doktora öncesi olarak puanlamayı, proje yöneticisinden yazı almayı düşünüyorum. Bu hafta netleştirmemiz lazım. Başarılar dilerim.

kayzer555, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam teşekkür ediyorum cevabınız için. Ben yakın zamanda doçent olan bir arkadaşım ile konuştum, kendisi önemli olanın projenin bitiş tarihi olduğunu söyledi. Dolaysıyla doktora sonrası çalışma olarak koymam gerektiğini belirtti. Kendisi de öyle yapmış. Su an için ben doktora sonrası koymaya daha sıcak bakıyorum. Daha kesin bir bilgiye ulaşırsam, buradan güncellerim hocam.

Yine yakın zamanda doçentlik unvanını alan arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla, projeyi destekleyen kurumlardan cevap alınamadığı durumlarda, -ki bazı kurumlar sadece proje yöneticisine yazı yazıyor; diğer araştırmacı, danışman vs için yazmıyor. Bu durumlarda, proje yönetecisinin vereceği yazının sizin projede yer aldığınız göstermeniz için yeterli olduğunu söylediler. Ben de öyle yapacağım.

12 Ocak 2021 13:55

piotr
Aday Memur

kayzer555, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam sisteme hangi faaliyetinizi girerseniz girin (makale basım, proje bitiş, etkinlik vs.) tarih verdiğiniz an sizin doktora bitiş tarihinize göre "doktora sonras"ı ya da "öncesi" ifadesi otomatik geliyor.

Özetle sizin projeniz "doktora sonrası" kabul edilecek.

12 Ocak 2021 15:53

Biltekcopy
Aday Memur

DBS'de flash desteği 12.1.2021 itibariyle gece kalktı.Bu nedenle panel kısmı çalışmıyor.

12 Ocak 2021 16:10

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür

DBS'de flash desteği 12.1.2021 itibariyle gece kalktı.Bu nedenle panel kısmı çalışmıyor.

Biltekcopy, 3 ay önce - Alıntıya git

bu flash olayı chrome için mi geçerli, diğer tarayıcıları kullansak da sorun devam ediyor mu?

12 Ocak 2021 16:19

kayzer555
Memur

Hocam teşekkür ediyorum cevabınız için. Ben yakın zamanda doçent olan bir arkadaşım ile konuştum, kendisi önemli olanın projenin bitiş tarihi olduğunu söyledi. Dolaysıyla doktora sonrası çalışma olarak koymam gerektiğini belirtti. Kendisi de öyle yapmış. Su an için ben doktora sonrası koymaya daha sıcak bakıyorum. Daha kesin bir bilgiye ulaşırsam, buradan güncellerim hocam.

Yine yakın zamanda doçentlik unvanını alan arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla, projeyi destekleyen kurumlardan cevap alınamadığı durumlarda, -ki bazı kurumlar sadece proje yöneticisine yazı yazıyor; diğer araştırmacı, danışman vs için yazmıyor. Bu durumlarda, proje yönetecisinin vereceği yazının sizin projede yer aldığınız göstermeniz için yeterli olduğunu söylediler. Ben de öyle yapacağım.

gursoymt00, 3 ay önce - Alıntıya git

Değerli hocam, ben proje süresince Arş.Gör. kadrosundaydım ve projede bursiyer rolünde görev aldım. Tübitak ın web sitesinde doktoradan mezun olduğum gün projeden ayrılmış görünüyorum. Aslında doktora sonrasında da projedeki görevlerim devam etti, ben çalışmaya devam ettim.

Projeyi normalde olduğu gibi başlangıç ve bitiş tarihleriyle sisteme girdiğimde zaten doktora sonrası çalışma olarak otomatik atıyor. Jüri üyeleri, bursiyer rolündeki bir kişi doktora bittiğinde projeden ayrılır diye düşünürse ve etik ihlal yaptığımı yorumlarsa diye çekiniyorum. Ancak projenin bitiş tarihini doktora mezuniyet tarihi yazarsam dr.öncesi çalışma olarak atanacak. Bu durumda da yanlış beyanda bulunmuş olurum.

Özetle, hakkım olan, emeğim olan bir işte, yanlış beyandan dolayı etik ihlal yapmak istemiyorum. Ama nasıl doğru beyan edeceğimi de bilemiyorum.

12 Ocak 2021 16:45

millarenke
Aday Memur

Merhabalar,

Doçentliğe sosyal bilimler alanından giriyorum. Aşağıdaki konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1) Yayın yaptığım uluslararası dergi kapaklarına ulaşamadım. Yayınevilerine mail attım fakat henüz hiçbirinden olumlu bir yanıt alamadım. Bir tanesi tarih eski olduğu için kapağın bulunmayabileceğini söyledi. Bu durumda ne yapmalıyım?

2) Nobel'den çıkan kitap bölümümü ulusal mı yoksa uluslararası mı kodlamalıyım?

3) Doi'si bulunan fakat cilt atanmayan makaleme yapılan atıfları puanlayacak mıyım? (Makaleyi basılmadığı için puanlamadım.)

Teşekkürler.

12 Ocak 2021 18:15

orhunpeyzaj-2009
Aday Memur
Sayın hocalarım herkese şimdiden başarılar diliyorum. Benim sorumda sisteme yükleme ile ilgili bazı dosyalarım 60 70 mb büyüklüğünde. Acaba sisteme yükleme de bununla ilgili bir üst sınır var mı.
12 Ocak 2021 18:57

tenya
Aday Memur

Hocalarım merhaba,

bize atıf yapan makalelerin sayfa ve cilt numarası almış olması mı gerekiyor? sadece doi almış-online basılmış atıflar dahil ediliyor mu puanlamaya?

Teşekkürler

12 Ocak 2021 20:29

kargolu
Aday Memur

Peki Sayın hocalarım nasıl giriş yapıyorsunuz sisteme? Bir arkadaşıma yardım edeyim dedim, sisteme bile giremedim, rezil olduk

12 Ocak 2021 21:25

yenidocadayi
Şef

Hocam sistemde başvuru sekmesi kalkmış gözüküyor, sizlerde de bu şekilde mi ? Nasıl giriş yapacağız?

12 Ocak 2021 21:27

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür

Hocam sistemde başvuru sekmesi kalkmış gözüküyor, sizlerde de bu şekilde mi ? Nasıl giriş yapacağız?

yenidocadayi, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam başvuru resmi olarak 20 Ocak'da başlıyor.

12 Ocak 2021 21:29

eray2020
Aday Memur

Merhaba Hocalarım,

DBS'ye girince başvuru kısmı çıkmıyor. Başvuru geri çekme talebi aktif. Herkeste böyle mi? Sanırım zamanı gelince başvuru kısmı açılacak. Yöksise girdiğim bilgileri dbs de görmek istedim ama hiçbir yere girilmiyor.

Teşekkür ederim.

13 Ocak 2021 09:08

haydidoçentolalım
Aday Memur

Sayın Hocalarım,

Bazı yayınlarımın atıflarını webofscience da bulamıyorum.

Halbuki googlescholar vs sitelerde çıkıyor.

Bunlar için ne yapmamız gerekiyor?

Kendimiz mi pdf oluşturalım ayrıca?

Çok teşekkürler şimdiden

13 Ocak 2021 09:22

gggoksu
Memur

Sayın Hocalarım,

Bazı yayınlarımın atıflarını webofscience da bulamıyorum.

Halbuki googlescholar vs sitelerde çıkıyor.

Bunlar için ne yapmamız gerekiyor?

Kendimiz mi pdf oluşturalım ayrıca?

Çok teşekkürler şimdiden

Web of science kapsamında taranan bir dergide yayınlandı ise DOI numarası ile aratabilirsiniz. Ben bir çalışmam için öyle yaptım ve ulaştım.

Toplam 359 mesaj
«6789101112131415161718

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?