Editörler :
24 Kasım 2020 09:25   

Dil tazminatı süresi hakkında

İyi günler arkadaşlar. 2010 yılında B düzeyinde dil tazminatı almaya başladım. 2016 yılından itibaren C düzeyinden almaya devam ettim. 2021 yılında da C düzeyinden almaya devam edecek miyim? Yoksa kesilecek mi? Kesilecekse otomatik mi kesilir, yoksa benim kesilmesine ilişkin dilekçe yazmam mı gerekir?

24 Kasım 2020 13:15

rodiva
Şef

hocam e devlette hangi dilden dil tazminatı aldığınız ve ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini görmeniz mümkün.

24 Kasım 2020 18:11

hidalgo54
Memur
Hocam her 5 senede bir alt kademeye düşerek devam eder. Dil tazminatı almada C seviyesinden daha düşük bir seviye olmadığı için 2021'de sona erer.
24 Kasım 2020 22:42

korfezgunesi
Daire Başkanı
Hocam her 5 senede bir alt kademeye düşerek devam eder. Dil tazminatı almada C seviyesinden daha düşük bir seviye olmadığı için 2021'de sona erer.
hidalgo54, 2 ay önce - Alıntıya git

Otomatik mi sona erecek, yoksa ben bittiğine ilişkin dilekçe yazmalı mıyım?

24 Kasım 2020 22:45

korfezgunesi
Daire Başkanı

hocam e devlette hangi dilden dil tazminatı aldığınız ve ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini görmeniz mümkün.

rodiva, 2 ay önce - Alıntıya git

Yani sistemde otomatik olarak kesiliyor. Benim dilekçe yazmama gerek yok.

25 Kasım 2020 00:36

hidalgo54
Memur

Otomatik mi sona erecek, yoksa ben bittiğine ilişkin dilekçe yazmalı mıyım?

korfezgunesi, 2 ay önce - Alıntıya git

Otomatik olarak sona eriyor hocam daha önce benzer bir durumla karşılaşmıştım çünkü. Dilekçe vermenize gerek yok. Maaş kısmında çalışanlar düzenli olarak her ay takip ediyorlar zaten.

25 Kasım 2020 08:56

korfezgunesi
Daire Başkanı

Otomatik olarak sona eriyor hocam daha önce benzer bir durumla karşılaşmıştım çünkü. Dilekçe vermenize gerek yok. Maaş kısmında çalışanlar düzenli olarak her ay takip ediyorlar zaten.

hidalgo54, 2 ay önce - Alıntıya git

Bilgi için teşekkür ederim hocam.

Toplam 6 mesaj

ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;