Editörler : Pangaea

gökçe.yılmaz
Aday Memur
03 Aralık 2020 09:43

kesinlikle olmaz, boşuna twitter gibi mecralardaki etkinliklere bakarak umut bağlamayın. N ezaman 50-60 bin atama olmuş da , okulların hiçbirinin açık olmadığı bu dönemde atama olsun. Forumlarda uğraşmak yerine ders çalışın bence...

Bir lütfen, önceki atama rakamlarına bir bakıverin, olağanüstü haller dahil tek seferde en çok kaç atama yapılmış!

Senemp
Aday Memur
03 Aralık 2020 10:16

Maliye teklif vermiş, Ziya Selçuk 40 bin altını kabul etmiyorum diyince tekrar görüşmeler başlamış. Ayrıca Ziya Selçuk birebir kendi ağzından kendisiyle görüşmeye gelen öğretmenlere PANDEMİ ATAMAYI ETKİLEMEYECEK demiş. Herkes gelmiş burada kendinde konuşuyor. Var mı somut delillleriniz? Eğitim bir sen sendika başkanı da aynı şekilde öğretmenlerle buluştu. En az 40 bin için çalışmaların sürdüğünü maliyeden haber beklenildiğini, bu sürecin TWİTTER ETKİNLİKLERİ sayesinde Pozitif yönde değişmeye başladığını söylemiş. öğretmen atama müdürü Yakup Demir de aynı şekilde bizim mücadeleyi bırakmamızı, Ziya Selçuk?un en yüksek atamayı almak için çabaladığını söylüyor. Burada elinde bir bilgi yokken konuşanları dikkate almayın. Sizi hem Twitter etkinliklerine hem de öğretmen atama telegram gruplarından daha doğru bilgiler almaya davet ediyorum.

Senemp
Aday Memur
03 Aralık 2020 10:24

Bu arada atama sayılara bakmadan ne zaman 50 60 bin atama olmuş diyenleri de dikkate almayın, gayet atama yıllarını tek tek incelerseniz 67k atama da olmuş 50k lar da olmuş. Ben sinir oluyorum burada boş boş konuşmuş bir sürü insan. Tarihte ilk öğretmenleri bu sene Ziya Selçuk kendi makamında ağırladı. Sendika başkanları ile görüşüldü. Ömer İnan, Yakup Demir le görüşüldü. Muhtemelen telegram gruplarında yok buradaki bazı kişiler. Olumsuz konuşan arkadaşlara bir kişi bile bu somutlukları yazamamış.Tekrar söylüyorum Ziya Selçuk kendi ağzından Pandemi atamaları etkilemeyecek dedi. Sendika başkanı siz konuşuluyorsunuz Twitter sayesinde diyor. Öğretmen arkadaşlarıma söylüyorum, burada kendince plan yapıp Olmayacak diyenleri görmemezlikten gelin. 7 milyondan fazla twit atıldı. Geçen sene sadece bir kez ek atama olsun diye 1 milyon atılmış. Aradaki fark sayesinde biz duyulduk. Sizde destek olun.

Senemp
Aday Memur
03 Aralık 2020 10:28

Ne kadar erken bastırırsak 50 60 bini almak o kadaryakınlaşır, bunu da yetkililer söylüyor. Burada kendi kendinize tahminler yapmak yerine mücadeleyi takipedip, kendi branşsınız telegram grubuna ya da ana öğretmen atama platformu grubuna girin. Hem bilgileri geç olmadan duyarsınız hem de bende mücadele ettim sesimizin duyulması için dersiniz, gerisi size kalmış

matematikççi
Kapalı
03 Aralık 2020 11:18

60 bin olmuyorsa da 40 bine razıyız. Yeter ki 20 bin olmasın.

adamınbirix
Memur
03 Aralık 2020 12:26

Arkadaşlar görünen o ki 40 bin daha olası, biz 60 bin için çabalamaya devam edeceğiz tabi. Ama atanma durumu 60 bine bağlı olanlar lütfen bir yandan da sınava tekrar hazırlanmaya başlasın. Sonra bunun pişmanlığını yaşamak ve 1 yıl daha kaybetmek üzücü olur. Benim atanmam 40 bine bağlı ama çalışmaya başladım. Ha etkinliklere desteği esirgemeyelim, ciddi bir baskı kurabilirsek 40 binin üzerine de çıkabiliriz. Umut kesmek yok ama hayallerle yaşamak da yok. Herkese kolaylıklar diliyorum.

Senemp
Aday Memur
03 Aralık 2020 12:35

Aynı şekilde bende 40k da atanabiliyorum ama bunun bi önemi yok. Çünkü 50 binle atananında 60 binle atananın da arasında şu an elle sayılır net farkı var. En azından benim branşımda öyle. O yüzden 60 olsun diye yırtınıyoruz Twitter da. Ama çok şükür ki yetkililerde açık açık sizin etkinlikleriniz sayesinde 40 üstü için uğraşılıyor diyor.

Cennt Durmuş
Aday Memur
03 Aralık 2020 12:43

Etkinlikler ile artacağını bende dusunuyorum kaldı ki bu bizim hakkımız bir suru mezunun oldugu ortada.. Ayrıca ben 2020 kpss tek yıl gecerli tek atamada kalırsa buyuk haksızlık olur diye dusunuyorum onun için de bşseyler yapmak lazım. Hem tek yıl atama olacak hem de karma atama bunun için de bisey yapmalıyız diye dusunuyorum Tweeter da

Senemp
Aday Memur
03 Aralık 2020 12:49

Yapılıyor zaten ve dediklerinizi her etkinlikte yazıyor binlerce öğretmen. Tek yıl olduğu karma alım olduğu, öğretmen açığını her şeyi. Bugüne kadar bi sürü etkinlik yaptık. 7 milyondan fazla twit atıldı ve ses getirdi. Sağlıkçılar bir hafta boyunca kesintisiz twit atmıştı. Şimdiki amacımız onlar gibi 5-12 Aralık boyunca her gün twit etkinliği düzenlemek. Lütfen katılın izleyici kalmayın, bütçe mecliste onaylanacak ve sürekli gündemde biz olursak mecliste de gündeme rahatlıkla taşıyorlar

fearblu3
Aday Memur
03 Aralık 2020 12:49

bende 40binde atanabiliyorum ama neden 60 bin olmasın ki 138 bin öğretmen açığı var 60 bin olamaz diyenlerin öğretmenlikle ilgisi yok boş beleş insanlar tek yaptıkları insanların morallerini bozmak foruma gireyim 10 bin atama olur ekonomi çöküyor seneye hiç atama olmaz böyle yazan adamların %90 atanma ihtimali yoktur o yüzden yazıyordur

Codybt
Şef
03 Aralık 2020 13:02

Atama takvimi 3 hafta içinde gelecek ve EN AZ 40 BİN olacak.. Bu güncel platformu kullanan kişi sayısı en fazla 1000 kişidir ve bir kısmı öğretmen değil, sadece kötü enerjilerini kinlerini kusmaya gelen kişiler.

- okul kapalı ne ataması

- öğretmen almayın imam alın

- ülke batıyor atama yok

bunun gibi yorumları yapanlar öğretmen değil. Atanamayan öğretmen sayısı 500binin üzerinde biz burada çok küçük bir kısmı temsil ediyoruz. Atama sayısının artması için twitter etkinlikleri çok önemli. Geçen yıl büyük bir mağduriyet yaşandı ve karma alımla son kez atama yapılacak. MEB'e güzel bir bütçe ayrıldı. Başka bir mağduriyet yaşanmasın diye 60bin atama yapılması imkansız değil. Son düzlüğe girildi ve ek atama sayısı da bu dönemde belli oluyor. Ek atama için yapılacak twitter etkinlikleri bu denli etkili olmayacak. Ne olacaksa bu 2 hafta içinde olacak. LÜTFEN HERKES BİRDEN FAZLA HESAPLA TWİTTER ETKİNLİKLERİNE KATILSIN.

cinin
Şef
03 Aralık 2020 14:54

Kimse öğretmen düşmanlarının fitne söylemlerine kapılmasın. Bakanımız bizim için uğraşıyor takvim 2-3 hafta içinde belli olacak net. Bu 60bin kontenjan belli olana kadar twitterda etkinliklerle adeta show yapmalıyız. Bu gözler 60bin atamayı da gördü 50 bini de vazgeçmeyin bir taş da siz koyun...

Senemp
Aday Memur
03 Aralık 2020 15:32

Bu haberler zaten telegram gruplarında konuşuldu dün. Sendika başkanı ile görüşen öğretmenlerimizden aldığımız bilgiler bunlar. Nereden geldi, asılsız diyen arkadaşları ANA ÖĞRETMEN ATAMA PLATFORMUNA VEYA KENDİ ALAN TELEGRAM gruplarına bakmalarını tavsiye ediyorum. Halen bir haber yaşayanlar var bu gruplardan.

gökçe.yılmaz
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:38

Ne alaka, atamalara Twitter ve ya da Telegram grupları mı karar veriyor, resmi yayın organlarının nesi var...istediğiniz cevapları alamıyor musuz? bence Meb'e ya da Cimer'e soru sorulup en doğru bilgiler alınabilir...yoks saçma sapan gruplar ya da sosyal medya hesaplarından değil...

Senemp, 3 yıl önce

Maliye teklif vermiş, Ziya Selçuk 40 bin altını kabul etmiyorum diyince tekrar görüşmeler başlamış. Ayrıca Ziya Selçuk birebir kendi ağzından kendisiyle görüşmeye gelen öğretmenlere PANDEMİ ATAMAYI ETKİLEMEYECEK demiş. Herkes gelmiş burada kendinde konuşuyor. Var mı somut delillleriniz? Eğitim bir sen sendika başkanı da aynı şekilde öğretmenlerle buluştu. En az 40 bin için çalışmaların sürdüğünü maliyeden haber beklenildiğini, bu sürecin TWİTTER ETKİNLİKLERİ sayesinde Pozitif yönde değişmeye başladığını söylemiş. öğretmen atama müdürü Yakup Demir de aynı şekilde bizim mücadeleyi bırakmamızı, Ziya Selçuk?un en yüksek atamayı almak için çabaladığını söylüyor. Burada elinde bir bilgi yokken konuşanları dikkate almayın. Sizi hem Twitter etkinliklerine hem de öğretmen atama telegram gruplarından daha doğru bilgiler almaya davet ediyorum.

Sr yl
Aday Memur
03 Aralık 2020 18:21

Ya şu öğretmen olmayipta bu başlığa yazanlar bi defolabilir mi gidip burnunuzu başka yere sokun

Senemp
Aday Memur
03 Aralık 2020 18:35

Gökçe hocam, okuduklarınızdan telegram grubu atamalara karar veriyormuşu mu anladınız Allah aşkına? Dediğiniz şeyin komikliğini bile bile yine de tekrar söylüyorum: bu telegram gruplarından sağolsun Ankara vs yaşayan öğretmen arkadaşlarımız gönüllü oluyor. Ziya Selçuk?la görüşmek için uzak şehirlerden uçaklarla gidenler bile vardı. Ziya Selçuk + Ömer İnan + eğitim bir sen sendika başkanı + Yakup Demir. Bu isimlerin ne kdr önemli olduğunu atama sürecinde olan herkes bilir. Ve sağolsun gönüllü öğretmenlerimiz bu kişilerden önemli bilgileri alıp sıcağı sıcağınatelegram gruplarında taşıdılar. Telegram grupları atama yapmaz tabi ki sizin dalga geçtiğiniz gibi AMA MÜCADELE EDER, elinden geleni yapar. Sizinle kavgaya girmicem, iyi akşamlar hocam, inşallah emek verenlerimizin hepsi atanır tek amacımız bu

03 Aralık 2020 20:10

1) 500 binden fazla atama bekleyen öğretmen adayı sayısı kimsenin çok umurunda değil.Böyle giderse 3-4 sene sonra atama bekleyen öğretmen adayı sayısı 700-800 bin olacak ve o zaman da pek umurlarında olmayacak.Umurlarında olsa 18 yıllık iktidarları boyunca 100'den fazla tabela üniversitesi açmazlardı.Sizlerin de çoğu bu umut taciri iktidara aileleri ile birlikte oy verdi,yani çorbada sizin de yüzünüz var, yakınmaya pek hakkınız yok!

2) Geçen senelerde de en az 60 bin veya 80 bin atama olacak diye çok emin konuşuyordu herkes ve ne kadar atama olduğunu hep beraber gördük.Zaten en az 40 bin atama yapacak olsalar emin olun bunun reklamını aylar öncesinden yapmay la başlarlardı.Çünkü geçen seneki 20 binlik atamanın bile reklamını 6 ay boyunca yaptılar.

3) "Ülke ekonomisi batıyor" yorumu gayet doğru bir yorum.Tabi çoğunuz ekonomiden zerre anlamadığınız ve kendi ülkenizin gerçek ekonomik halini merak da etmediğiniz için durumun ciddiyetinin farkında bile değilsiniz.Ama merak etmeyin 5-6 ay içinde ne ciddi ve uzun seneler sürecek bir ekonomik buhranda olduğumuzu sizler de göreceksiniz.

Uzun seneler sürecek bu ekonomik buhran sürecinde atanmış bile olsanız adeta kuşa dönmüş maaşlarınızla karnınızı doyurmakta bile zorlanacaksınız.Zaten Doğu veya Güneydoğu'da öğretmenlik yaparsanız öğrencilerinizin çoğu herhangi bir işte çalışıp ailesine yardım etmekten derslere bile gelmeyecek.

Bu yazım da tarihe not olarak düşülsün bakalım,ilerde haklı çıkacak mıyım çıkmayacak mıyım hep beraber göreceğiz!

Codybt, 3 yıl önce

Atama takvimi 3 hafta içinde gelecek ve EN AZ 40 BİN olacak.. Bu güncel platformu kullanan kişi sayısı en fazla 1000 kişidir ve bir kısmı öğretmen değil, sadece kötü enerjilerini kinlerini kusmaya gelen kişiler.

- okul kapalı ne ataması

- öğretmen almayın imam alın

- ülke batıyor atama yok

bunun gibi yorumları yapanlar öğretmen değil. Atanamayan öğretmen sayısı 500binin üzerinde biz burada çok küçük bir kısmı temsil ediyoruz. Atama sayısının artması için twitter etkinlikleri çok önemli. Geçen yıl büyük bir mağduriyet yaşandı ve karma alımla son kez atama yapılacak. MEB'e güzel bir bütçe ayrıldı. Başka bir mağduriyet yaşanmasın diye 60bin atama yapılması imkansız değil. Son düzlüğe girildi ve ek atama sayısı da bu dönemde belli oluyor. Ek atama için yapılacak twitter etkinlikleri bu denli etkili olmayacak. Ne olacaksa bu 2 hafta içinde olacak. LÜTFEN HERKES BİRDEN FAZLA HESAPLA TWİTTER ETKİNLİKLERİNE KATILSIN.

Codybt
Şef
03 Aralık 2020 21:14

https://hizliresim.com/yxc2WV

Tarihe not olarak düşdük. Aylarca atama olmayacak ülke batacak dedin. 20+20 40bin atama oldu. Burda kimse sana itibar etmiyor anla artık. Gelip kendini yorma buralarda. Normalde sana cevap vermezdim ama iyi günüme geldin. O numara vererek yazdığın her yorumuna cevap verirdim ama değmezsin.

ekonomikk.çöküş, 3 yıl önce

1) 500 binden fazla atama bekleyen öğretmen adayı sayısı kimsenin çok umurunda değil.Böyle giderse 3-4 sene sonra atama bekleyen öğretmen adayı sayısı 700-800 bin olacak ve o zaman da pek umurlarında olmayacak.Umurlarında olsa 18 yıllık iktidarları boyunca 100'den fazla tabela üniversitesi açmazlardı.Sizlerin de çoğu bu umut taciri iktidara aileleri ile birlikte oy verdi,yani çorbada sizin de yüzünüz var, yakınmaya pek hakkınız yok!

2) Geçen senelerde de en az 60 bin veya 80 bin atama olacak diye çok emin konuşuyordu herkes ve ne kadar atama olduğunu hep beraber gördük.Zaten en az 40 bin atama yapacak olsalar emin olun bunun reklamını aylar öncesinden yapmay la başlarlardı.Çünkü geçen seneki 20 binlik atamanın bile reklamını 6 ay boyunca yaptılar.

3) "Ülke ekonomisi batıyor" yorumu gayet doğru bir yorum.Tabi çoğunuz ekonomiden zerre anlamadığınız ve kendi ülkenizin gerçek ekonomik halini merak da etmediğiniz için durumun ciddiyetinin farkında bile değilsiniz.Ama merak etmeyin 5-6 ay içinde ne ciddi ve uzun seneler sürecek bir ekonomik buhranda olduğumuzu sizler de göreceksiniz.

Uzun seneler sürecek bu ekonomik buhran sürecinde atanmış bile olsanız adeta kuşa dönmüş maaşlarınızla karnınızı doyurmakta bile zorlanacaksınız.Zaten Doğu veya Güneydoğu'da öğretmenlik yaparsanız öğrencilerinizin çoğu herhangi bir işte çalışıp ailesine yardım etmekten derslere bile gelmeyecek.

Bu yazım da tarihe not olarak düşülsün bakalım,ilerde haklı çıkacak mıyım çıkmayacak mıyım hep beraber göreceğiz!

Psk.dan.
Aday Memur
03 Aralık 2020 22:03

Olası en az 40 bin atama tek atama şeklinde mi olur yoksa ek atama ile mi? Burdaki olumsuz umut kırıcı mesajlara da aldırış etmeyelim arkadaşlar. Ben sıralamada olmama rağmen bu mücadeleye elimden geldiğince destek olacağım. Çünkü bu sürecin çilesini, en küçük umuda sarılmanın ne demek olduğunu 3 yıldır iyi biliyorum. Şunu da biliyorum daha önce böylesine çok sesli bir mücadele olmamıştı o yüzden umudu diri tutmakta ve twitterda destek vermeye devam.

Didemm91
Şef
03 Aralık 2020 22:18

Twitter?da bir öğretmen yetkili kişilerle görüşmesi sonucu 60 bine yakın bir atama olacak diye açıklama yapmış. Bilgi kesindir demiş. 30+20 olabilir, 25+25 olabilir. Bu benim tahminim. 60 bine yakın deyince 50 bin civarı bir şeyler anlıyorum ben.

Toplam 186 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi