Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Kasım 2020 23:27

eba-zoom sisteminde bir sorun?

merhaba,

ebada örneğin 9.10 da başlatılması gereken ders var fakat zoom da böyle bir seçenek yada imkan göremedim.

nasıl çözülebilir ne yapmak lazım bilen varmı?

yani harci ders oluşturmam gerek ama eba dan ders işlenebilmesi için zoomdaki dersin ebaya kaydedilmesi gerek (harici ders denmiş buna)

kısaca üstteki problem nasıl çözülür bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

NesliEla
Memur
25 Kasım 2020 01:12

Hocam zoomda kendi belirlediği saat aralıkları yanlış hatırlamıyorsam 15 geçe 15 kala gibiydi. Ancak o saat yaza yere tıklayınca kendimiz klavyeden süreyi değiştirebiliyoruz. Yani 9.00 da yapabiliyorsunuz 9.10 da hangi saati isterseniz elle yazılabiliyor

Kagiş
Müsteşar
25 Kasım 2020 09:27

Hocam, daha önceden de zoom'dan ders yaptığımız için sabit ID ve şifre oluşturmuştuk. Okul idaresi geçen pazar günü yeni ders programını belirleyip bizlere gönderdi ve bu ders programına göre eba'dan harici ders oluşturma kısmından kendi derslerinizi oluşturacaksınız denildi. Ben de aynen,haftalık 20 saatlik dersimi eba'dan oluşturdum. Öğrencilerle deders işleme de sıkıntı yok. Ders saati gelince sistemi açıyorum, gelen öğrencileri kabul ediyorum.Sizin yazdığınız problemi anlayamadım.!??

rodiva
Genel Müdür
25 Kasım 2020 09:49

ya hocam siz de " hocam her şeyi anladım , mecnun erkek mi kızmı onu anlamadım" demiş gibi oldunuz .. :) :)

ama sizi tenzih ediyorum tabi kötü bi amacım yok bunu yazmakta uzun uzun tatlı tatlı anlattınız ama sadece probelmi anlamadığınızı yazmışsınız.

neyse Nesli Ala hoca ya kaldığı yerden cevaplayayım kısaca evet ben bu saatleri ayarlayamıyorum hocam zoom tam dediğiniz gibi koymuş aralıkları ve ben bunu değştiremiyorum.

bende böyle bir durum.

ikinize de teşekkür ederim cevaplarınız için ..

Kagiş, 3 yıl önce

Hocam, daha önceden de zoom'dan ders yaptığımız için sabit ID ve şifre oluşturmuştuk. Okul idaresi geçen pazar günü yeni ders programını belirleyip bizlere gönderdi ve bu ders programına göre eba'dan harici ders oluşturma kısmından kendi derslerinizi oluşturacaksınız denildi. Ben de aynen,haftalık 20 saatlik dersimi eba'dan oluşturdum. Öğrencilerle deders işleme de sıkıntı yok. Ders saati gelince sistemi açıyorum, gelen öğrencileri kabul ediyorum.Sizin yazdığınız problemi anlayamadım.!??

b3rn4
Müsteşar
25 Kasım 2020 12:07

Saat kısmı manuel olarak düzenleniyor. Ben hep kendim yazıyorum.

rodiva
Genel Müdür
25 Kasım 2020 15:29

hımm evet ayarlanabiliyormuş , ama bende sadece 2 ve 8 tuşu çalışıyor bunlarda azaltıp artırma işlevi görüyor. yani sorun çözülebiliyor ama manuel rakam giremiyorum

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi