Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Kasım 2020 08:55

Canlı derste öğrenci olmaması durumunda ek ders

Değerli hocalarım merhaba. Yapılan canlı derse öğrenci gelmemesi durumunda ek ders ödemesi yapılıyor mu ? Bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı ?

mehmetgk52
Aday Memur
25 Kasım 2020 11:22

Öğretmenden kaynaklanmayan problemlerden dolayı ek ders kesintisi olmaz diye biliyorum

ıng.exarkun
Aday Memur
25 Kasım 2020 12:01

Bize veriyorlar hocam.

zamanayenik
Aday Memur
25 Kasım 2020 12:31

Yapmadığın dersin ek dersini alamiyosun diy or idare.Sen katilsan da öğrenci katilmiyorsa alamiyosun.

.Kaldı ki biz 18 satten sonra alabiliyoruz böyle değişik bir sistem.

ServetiFünun
Aday Memur
25 Kasım 2020 13:14

Ödenir hocam

xyz14
Memur
25 Kasım 2020 13:49

Sizlere canlı ders formları dağıtılmadı mı bize dağıtıldı ve idare şöyle dedi: Artık sizin beyanınızı dikkate alacağız bu formları doldurup okula geldiğiniz gün ıslak imza ile teslim edeceksiniz bizde hesap yapıp ek ders çizelgesi oluşturacağız.

Bende şunu sordum peki hiç öğrenci gelmezse ? cevaben idare: ek ödemeniz ödenmez dediler. Bir (1) öğrenci gelirse ödenir dediler .. hadi bakalım buyur buradan yak*

ServetiFünun, 3 yıl önce
Ödenir hocam

ServetiFünun
Aday Memur
25 Kasım 2020 14:01

Hocam sizin okulunuzun uygulaması bu, buna itiraz edin! Bizim okulumuzda böyle bir uygulama yok. Sen ders vaktinde bilgisayarını-telefonunu açtın, ders bitimine kadar öğrencini bekledin mi ona bakılıyor. Her yerde her bölgede farklı uygulamalar şu an üzüldüm açıkçası. Ben yerinizde olsam son ek ders yazısını - bu yazıda yok öğrenci gelecek yok şu olacak diye bir şey öne sürülmüyor...- öne sürerek itiraz ederdim.
xyz14, 3 yıl önce

Sizlere canlı ders formları dağıtılmadı mı bize dağıtıldı ve idare şöyle dedi: Artık sizin beyanınızı dikkate alacağız bu formları doldurup okula geldiğiniz gün ıslak imza ile teslim edeceksiniz bizde hesap yapıp ek ders çizelgesi oluşturacağız.

Bende şunu sordum peki hiç öğrenci gelmezse ? cevaben idare: ek ödemeniz ödenmez dediler. Bir (1) öğrenci gelirse ödenir dediler .. hadi bakalım buyur buradan yak*

xyz14
Memur
25 Kasım 2020 14:27

İtiraz etmek isterdim lakin aday öğretmenim ayrıca sizin cevabınızla her okulda idarenin farklı bir uygulama yapmış olduğunu da gördük.

ServetiFünun, 3 yıl önce
Hocam sizin okulunuzun uygulaması bu, buna itiraz edin! Bizim okulumuzda böyle bir uygulama yok. Sen ders vaktinde bilgisayarını-telefonunu açtın, ders bitimine kadar öğrencini bekledin mi ona bakılıyor. Her yerde her bölgede farklı uygulamalar şu an üzüldüm açıkçası. Ben yerinizde olsam son ek ders yazısını - bu yazıda yok öğrenci gelecek yok şu olacak diye bir şey öne sürülmüyor...- öne sürerek itiraz ederdim.

mikado411
Kapalı
25 Kasım 2020 17:37

Gardaş öğrencisi yoksa biz niye ek dersten olalım. Hazirlik yapıyoruz arıyoruz çağırıyoruz ama imkanları yok köy okulu

usakli64tr
Kapalı
25 Kasım 2020 18:59

Bizim okul idaresi de öğrenci girmezse ek ders verilmez diyor. Canlı ders yönergesi diye bir yönerge varmış (ben bulamadım) da o yüzden kesilecek diyor. İlçe milli eğitime gidip sorsam mı acaba? Bizden kaynaklanmayan sebeplerden dolayı neden kesiliyor diye?

xyz14
Memur
25 Kasım 2020 20:02

aynı şeyi size de söylediler demek.

usakli64tr, 3 yıl önce
Bizim okul idaresi de öğrenci girmezse ek ders verilmez diyor. Canlı ders yönergesi diye bir yönerge varmış (ben bulamadım) da o yüzden kesilecek diyor. İlçe milli eğitime gidip sorsam mı acaba? Bizden kaynaklanmayan sebeplerden dolayı neden kesiliyor diye?

özelegitimci1
Aday Memur
25 Kasım 2020 21:06

Ödenir diyenler ve ödeniyor diyenler nerede görev yapıyor merak ettim. Derse hiç öğrenc, gelmezse ek ders ödenmez bu ister canlı ders olsun ister okulda olsun.

muallim_34
Genel Müdür
25 Kasım 2020 21:11

idare öğrencinin girip girmediğini nasıl bilecek.

Kagiş
Müsteşar
25 Kasım 2020 21:42

İdare eba'dan ders takibi raporları alıyor. Harici ders atamalarını bize yaptırdılar ya, işte sistemden bu derslerin yapılıp yapılmadığı belli oluyor. Derse öğrenci girmezse, o ders yapılmadı gözüküyor. Bunu biliyor olmalısınız. İdare bu raporları her ay paylaşıyor. Yapılmayan dersin de ek ödemesi olmuyorr.

muallim_34, 3 yıl önce

idare öğrencinin girip girmediğini nasıl bilecek.

muallim_34
Genel Müdür
25 Kasım 2020 21:53

harici ders atamalarının raporu görünmüyor diyorlar.

usakli64tr
Kapalı
25 Kasım 2020 22:40

Ama sorun bizde değil köy okulu ve imkan kısıtlı hatta imkansız... Burda neden fatura öğretmene çıkıyor?

xyz14
Memur
26 Kasım 2020 08:56

İyi de dersler eba dan işlenmiyor ki zoomdan işleniyor.

Kagiş, 3 yıl önce

İdare eba'dan ders takibi raporları alıyor. Harici ders atamalarını bize yaptırdılar ya, işte sistemden bu derslerin yapılıp yapılmadığı belli oluyor. Derse öğrenci girmezse, o ders yapılmadı gözüküyor. Bunu biliyor olmalısınız. İdare bu raporları her ay paylaşıyor. Yapılmayan dersin de ek ödemesi olmuyorr.

ServetiFünun
Aday Memur
26 Kasım 2020 09:44

Hocam sürecin suçlusu biz olduk durduk yerde... Yüz yüze dersimiz oldu da biz mi girmedik? Süreç eskisinden daha kötü... Hiçbiri yüz yüzenin verimliliğini getirmiyor. Benim şahsi görüşüm okullar eskisi gibi olur inşallah. Ama şimdi öğretmen evinde çoluğu çocuğuyla ilgileniyor, yetmiyor hazırlığını yapıp canlı dersine katılım sağlıyor, ama öğrenci gelmemiş diye ek dersi yazılmıyor... Bu yeni sistemde yani hibrit ve canlı derslerde hangi yönergede, hangi yönetmelikte geçiyor acaba da öğretmenlerimiz ek dersini alamıyor...
özelegitimci1, 3 yıl önce

Ödenir diyenler ve ödeniyor diyenler nerede görev yapıyor merak ettim. Derse hiç öğrenc, gelmezse ek ders ödenmez bu ister canlı ders olsun ister okulda olsun.

hugo.almeida
Kapalı
26 Kasım 2020 13:55

Yeni yazı geldi mi bilmiyorum ama önceki yazıya göre "fiilen yapmadığınız" dersin ücretini alamazsınız.

Kagiş
Müsteşar
26 Kasım 2020 14:32

Evet öyle hocam ;ama o zaman niçin dersleri eba'dan girerek oluşturmamız isteniyor. Ben hiç eba'ya girmeden de zoom sabit ID ve şifremi öğrencilerle paylaşıp her hafta ders programımda belirtilen saatlerde dersimi yapabilirim!? Harici ders atamalarının bize eba'dan yaptırılmasının amacı bunun takini yapmak içindir diye düşünüyorum. Yoksa eba'ya ne hacet!?

xyz14, 3 yıl önce

İyi de dersler eba dan işlenmiyor ki zoomdan işleniyor.

xyz14
Memur
26 Kasım 2020 15:37

hocam şöyle bir fark var önceden dersleri eba dan açıyorduk ve kapıyorduk ve idare bunu sisteminde görünüyordu lakin şimdi dersleri zoomdan açıyoruz ve kapıyoruz. ayrıca bizlere canlı ders takip formu vermeleri ve ek dersleri sizin beyanınıza göre işleyeceğiz demesi de bu durumu kanıtlıyor...Eba tüm sistemi kaldıramıyor onun için zooma geçiş yapıldı. ( ben böyle düşünüyorum)

Kagiş, 3 yıl önce

Evet öyle hocam ;ama o zaman niçin dersleri eba'dan girerek oluşturmamız isteniyor. Ben hiç eba'ya girmeden de zoom sabit ID ve şifremi öğrencilerle paylaşıp her hafta ders programımda belirtilen saatlerde dersimi yapabilirim!? Harici ders atamalarının bize eba'dan yaptırılmasının amacı bunun takini yapmak içindir diye düşünüyorum. Yoksa eba'ya ne hacet!?

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi