Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kurtuluş76
Kapalı
26 Kasım 2020 23:52

Öğretmenin canlı ders zorunluluğu yoktur.

koordinator
Aday Memur
27 Kasım 2020 00:59

Hadi ya?

Kurtuluş76, 3 yıl önce

Öğretmenin canlı ders zorunluluğu yoktur.

UcaS
Genel Müdür
27 Kasım 2020 11:49

Canlı ders yapma zorunluluğu yok. Ama şöyle yok. Hukuken öğretmen bir devlet memurudur. Canlı ders yapmak için gereken bilgisayar ve interneti kendisine ders araç olarak verilmediği halde canlı ders yapması istenmektedir.

Lakin okulda canlı ders yapacak dijital araç gereç varsa, öğretmen bu canlı dersi okula gelip okuldan yapmış olmak zorundadır.

Ayrıca, eğitim öğretim yılı başında verilen bin lira civarındaki eğitime öğretime hazırlık ödeneğinin dijital ders araç gereci alımı için yetersizolması ise ayrı bir konu olup tartışılır.

biçare_46
Memur
01 Aralık 2020 22:39

...

UcaS, 3 yıl önce

Canlı ders yapma zorunluluğu yok. Ama şöyle yok. Hukuken öğretmen bir devlet memurudur. Canlı ders yapmak için gereken bilgisayar ve interneti kendisine ders araç olarak verilmediği halde canlı ders yapması istenmektedir.

Lakin okulda canlı ders yapacak dijital araç gereç varsa, öğretmen bu canlı dersi okula gelip okuldan yapmış olmak zorundadır.

Ayrıca, eğitim öğretim yılı başında verilen bin lira civarındaki eğitime öğretime hazırlık ödeneğinin dijital ders araç gereci alımı için yetersizolması ise ayrı bir konu olup tartışılır.

savcıı
Şube Müdürü
02 Aralık 2020 03:20

Ek ders alınıyorsa canlı dersten hesabı da verilebilir olmalıdır.mevzuatimizda canlı derslerle ilgili bir madde yok.kanunda karsiligi nasıl olur bilemem.simdi bu süreçte çok sağlıklı bir işleyiş yok.4 saat canlı ders verende maaş alıyor 15 saat canlı ders verende.yani çok sağlıklı ve adaletli bir yol yok.burdaki olaya baktığımızda idarecinin esnek davaranmasi gerekirdi lakin öğretmen de ders yapmadığı halde yapmış gibi gosterdiyse bu da yanlış bir davranış.mudure hanım öğretmeni sözlü bir şekilde uyarması gerekirdi ve ogretmenin aldığı ek derslerin karsiliginda dersleri telafi etmesini istemesi en doğru yol olurdu.olayin tekrarında yasal işleme basvurmasi bence daha iyi olurdu.simdi evrakta sahteciliğe girersek bu olayda devlette çoğu memuru bu ithamla suclayabilirsin.onerim şu ogretmen gidip müdüre hanımla konuşsun hata yaptigini dersleri telafi edeceğinisöylesin konuyu güzel bir şekilde bağlasın.ha müdüre hanım anlamiyorsa burda çok çok öğretmen bir disiplin cezası alır konu kapanır.

narniaxx
Kapalı
02 Aralık 2020 09:50

Arkadaş dersini eba üzerinden yapmak zorunda değildi, zoom üzerinden yapmış da olabilir. Zoom üzerinden yapılan dersleri idare göremediği için eksik olmuş da olabilir. Ya da internet bağlantısında sorun olup zaman zaman isleyemedigi dersleri daha sonra zoom üzerinden telafi etmiş olabilir. Bunlar da ebaya yansımaz. Öğretmenin beyanını esas alması lazım.

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi