Editörler : hopaliSafak Vaktii
26 Kasım 2020 06:01   

Kitaptan çalışma

Arkadaşlar kpss ye sadece kitaptan çalışma ve genel tekrar videoları izleyerek çalışmayı planlıyorum. O kadar ders ve video var ki videoların içinde kaybolduğumu hissediyorum, evet konuyu derinlemesine öğretiyor belki ama onun yerine soru çözmek daha mantıklı geliyor.

Ne düşünüyorsunuz akadaşlarım,

Önerileriniz nedir

26 Kasım 2020 09:38

PsikoCenter
Aday Memur

Hocam size en mantıkli gelen yoldan gidin. Sizi sizden iyi kimse tanıyamaz ve yonlendiremez...

26 Kasım 2020 21:55

Ogrenen Birey
Aday Memur
Metabiliş bu işte en önemlisi :)
27 Kasım 2020 02:49

adamınbirix
Memur
Ben kendimin uyguladığı ve en çok verim aldığım yöntemi söyleyeyim. Ne kadar konu anlatım kitabı varsa atın bir yere yüzüne bakmayın, siz uygun ve kaliteli hocaları belirleyin. 6-7 bölmeli defterler alın. Sonra bu hocaların videolarını izleyip kendi notunuzu tutun. Sizin konu anlatım kitabınız kendi notunuz olsun ve asla başka bir kitaba bakıp kafanızı karıştırmayın. Bu yöntemle sınavda neyi nereye yazdığın, defterin hangi köşesine hangi tabloyu koyduğun vs. hep aklında kalıyor. Özellikle ki tarih dersi için bundan daha iyi bir yöntem yoktur. Bahsettiğim yöntemin püf noktası ise gereksiz ayrıntı vermeyen, ama önemli noktaları da atlamayan, iyi de anlatan tüm derslerin hocaları önceden belirlemektir. Sonrası çorap söküğü gibi gelir.
27 Kasım 2020 04:26

nothingface
Aday Memur
Ben kendimin uyguladığı ve en çok verim aldığım yöntemi söyleyeyim. Ne kadar konu anlatım kitabı varsa atın bir yere yüzüne bakmayın, siz uygun ve kaliteli hocaları belirleyin. 6-7 bölmeli defterler alın. Sonra bu hocaların videolarını izleyip kendi notunuzu tutun. Sizin konu anlatım kitabınız kendi notunuz olsun ve asla başka bir kitaba bakıp kafanızı karıştırmayın. Bu yöntemle sınavda neyi nereye yazdığın, defterin hangi köşesine hangi tabloyu koyduğun vs. hep aklında kalıyor. Özellikle ki tarih dersi için bundan daha iyi bir yöntem yoktur. Bahsettiğim yöntemin püf noktası ise gereksiz ayrıntı vermeyen, ama önemli noktaları da atlamayan, iyi de anlatan tüm derslerin hocaları önceden belirlemektir. Sonrası çorap söküğü gibi gelir.
adamınbirix, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam peki gk gy ve eğitim için hangi hocaları tavsiye edersiniz. Özellikle dediğiniz püf noktaya göre. Tabi ki herkes farklı hocaları iyi bulabilir. Ama sizin dediğiniz püf noktaya göre hangi hocalar öne çıkıyor size göre

27 Kasım 2020 09:18

özelegitim ögretmeni
Memur
Hocam ben kitaptan çalışmak yerine videoları izleyip üzerine test çözmenizi öneririm.Tabi bireysel farklılıklara göre değişir.Kendinizi en iyi siz tanırsınız.Ama videolar bence kitaptan çalışmaya göre daha az yorucu oluyor.Kitaptan çalışmak hantal oluyor. Bir de daha kısa sürede daha iyi verim alınıyor bence.Yayın verecek olursak da Benim hocam yayınlarının video derslerini çok beğeniyorum.Konuları bence güzel anlatıyor.Videoların neredeyse %5 ini anca izlemişimdir ama izlediğim videolardan hiç soru kaçırmadım sınavda.
27 Kasım 2020 13:23

adamınbirix
Memur

Hocam peki gk gy ve eğitim için hangi hocaları tavsiye edersiniz. Özellikle dediğiniz püf noktaya göre. Tabi ki herkes farklı hocaları iyi bulabilir. Ama sizin dediğiniz püf noktaya göre hangi hocalar öne çıkıyor size göre

nothingface, 2 ay önce - Alıntıya git
Özellikle sayabileceğim bazı isimler var tabi. Türkçeci olduğum için Türkçe dinlemedim. Tarih için Aydın Yüce hocayı dinledim. Gereksiz ayrıntı yok, konu dışı sohbet yok. Tam derse yönelik keyifli bir anlatımı var. Vatandaşlık için zaten herkesin önerisi aynıdır: Emrah Vahap hoca. Ben coğrafya için hafıza tekniklerini kullanan Mehmet eğit hocayı tavsiye ediyorum. Eğitim bilimlerine gelecek olursak program geliştirme ve öyt için önerim Fatih genç, gelişim ve öğrenme psikolojisi için ise net isim veremiyorum, çoğu hoca gereksiz ayrıntılı anlatıyor, ben bu iki dersi Özgür Ulaş bölücek'ten dinlemiştim. O da biraz yüzeysel anlatmıştı açıkçası. Ama anlatımı güzel. Rehberliği can köniden dinlemiştim memnunum ama alternatiflere pek bakmamıştım, ölçme ve değerlendirme için ise eğer alt yapımız varsa Sabri zahit hoca iyidir ama sıfırdan başlıyorum diyorsanız başka hoca seçmekte fayda var. Materyal ve sınıf yönetimi için ise çok fazla düşünmeye gerek yok zaten 2-3er videoluk dersler. Bu iki ders için de Fatih genç veya metin şar dinlenebilir. Tabi bunlar benim fikirlerim, sen kendine uygun hocaları önceden belirle, dediğim gibi boş defterleri hazırla sonra tam gaz devam.
27 Kasım 2020 19:43

Bote21
Aday Memur

Anladım hocalarım sağolun Hocam özelde çalıştığım için günde 4-5 saatlik çalışmayla videoları bitirip sindirebilir miyim sizce, sanki zaman çok alacak gibime geliyor..

Alan sınavım yok, Bote ciyim.

Gy temelim var, gk da Tarih ve anayasada 0 ım.

Eğitimde rehberlik ve pg hariç diğer derslerde temelim var.

Günlük 4-5 saatlik çalışma ile sizce nasıl olur

Hem video hem soru çözüm??

Cevaplarınız için teşekkürler..

27 Kasım 2020 20:18

Karstik Ova
Aday Memur

Kitaptan çalışma ve Videodan izleme kişiden kişiye göre değişir. Ben mesela kitaptan çalışan birisiyim. Her ders için 50-60 parça video izleyip not alan kadar kitabı 3-4 kez tekrar ediyorum. Ayrıca her tekrarda bu süre daha da kısalıyor. İlk kez çalışmam 1 haftamı alıyorsa tekrar ettikçe bu 1 güne kadar düşüyor. Ayrıca kitaptan görerek çalıştığım çizdiğim için göz hafızası da oluşuyor. Kitabın neresinde ne vardı ezberliyorum bir süre sonra. O yüzden benim için kitap daha iyi.

Toplam 8 mesaj

ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;