Editörler : oto-danisman-expert
27 Kasım 2020 13:45

güneydeki kral
Kapalı

maliye mezunu olup maliye branşına başvuramamakta ayrı bir durum

ahmet523452, 2 ay önce - Alıntıya git

ben maliye mezunuyum ve hava maliye, hava personele başvurdum. sen nasıl basvuramadın kardeşim ?

30 Kasım 2020 12:27

yunuss77
Aday Memur
73.60 kpss puanım var gelme olasılığı nedir personel ikmal maliye için ?
30 Kasım 2020 14:39

okan1515
Aday Memur

ben maliye mezunuyum ve hava maliye, hava personele başvurdum. sen nasıl basvuramadın kardeşim ?

güneydeki kral, 2 ay önce - Alıntıya git

bende muhasebe ve finansal yönetim mezunuyum fakat maliye ve ikmale ben de başvuramıyorum , muhasebe ve finans yönetimi olarak yazmışlar klavuzda :S

30 Kasım 2020 15:03

Safa46
Aday Memur

Puan 78.8 sadece kara piyade ve hava ikmal açıktı,hava ikmale tek tercih yaptım yorumlara bakarsak pekgeleceğini sanmıyorum ama bölümüm beslenme ve diyetetik bi faydası olur mu acaba sonuçta hava ikmal?

01 Aralık 2020 19:48

NoyanBey
Aday Memur

Geçen alımda 83 Kpss puaniyla hava kuvvetlerinde bir yardimci sinifa yerlestim. Yanlış hatirlamiyorsam gecen senenin ikmal ve maliye taban puanlari aldiginiz puana yakın. Şayet en basta cagirilirsaniz ve fytden iyi bir puan yaparsaniz mumkun. Hava kuvvetlerinin butun siniflarini gozunuzde o kadar buyutmeyin. Özellikle ikmal maliye personel gibi siniflar oyle 85 ustu 90la girilen siniflar degil. Hatta pek cok bolumun basvuramamasi nedeniyle piyade gibi muharip siniflardan daha dusuk ADPye sahipler.

02 Aralık 2020 15:04

Fatihk7
Şef

Geçen alımda 83 Kpss puaniyla hava kuvvetlerinde bir yardimci sinifa yerlestim. Yanlış hatirlamiyorsam gecen senenin ikmal ve maliye taban puanlari aldiginiz puana yakın. Şayet en basta cagirilirsaniz ve fytden iyi bir puan yaparsaniz mumkun. Hava kuvvetlerinin butun siniflarini gozunuzde o kadar buyutmeyin. Özellikle ikmal maliye personel gibi siniflar oyle 85 ustu 90la girilen siniflar degil. Hatta pek cok bolumun basvuramamasi nedeniyle piyade gibi muharip siniflardan daha dusuk ADPye sahipler.

NoyanBey, 2 ay önce - Alıntıya git

Komutanım öncelikle bilgilendirmeleriniz ve tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler.Bende şuan hava kuvvetlerine gimek için çabalıyorum kpss ve şuanki fyt durumumla beraber min adp 80,4 max adp 89,4 olarak gözüküyor eğer her şey yolunda giderde mülakatı geçersem fakat başvurabildiğim tek bir sınıf var oda personel personel sınıfı ise geçen sene sadece 8 erkek kontenjan açmış bu sene de muhtemelen durum aynı olacak ben pek böyle sorular sormayı doğru bulmamakla beraber merakımı mazur görmenizi rica edeceğim çünkü tam da bu konuya değinmişsiniz belli ki genel bir kanınız var bu konuyla alakalı bahsettiğim puanlarla iyi bir mülakat puanıyla şans oranım yüksek midir yoksa epey düşük mü?

02 Aralık 2020 15:15

Dogiii333
Aday Memur

2019 ile 2020 başvuru kılavuzunu bugün tek tek karşılaştırdım. İki yıl arasında maliye personel tercihleri için bölüm şartı aynı. 2019 da 28 bölüm ile alım yaptı. 2020 de de 27 1 tercih farkı var. Puanlar düşer mi kpss 2020 den yüksek alanlar başvurmazsa ve yüksek alan yoksa tamam 80 altı olur bel ki. Ama yüklenme olursa 85 gibi bir puan bekliyorum
02 Aralık 2020 15:26

Dogiii333
Aday Memur
Ben 2018 ekimde tezkere aldım. 6 ay er olarak yaptım. Şimdi benm ortalamaya 6 mı 3 mü puan eklenecek
03 Aralık 2020 14:26

Semoboy
Aday Memur
Ben 2018 ekimde tezkere aldım. 6 ay er olarak yaptım. Şimdi benm ortalamaya 6 mı 3 mü puan eklenecek
Dogiii333, 2 ay önce - Alıntıya git
Çok net bilmiyorum ama eski sistemde 12 ay yaparsanız ekleniyor diye biliyorum yani yine araştırın da sizde sanırım yok
03 Aralık 2020 23:02

Sayin bey 06
Aday Memur

Seneye olacak alıma ikmal maliye personel için 85 kpss yeterlimi sizce iyi bir sözlü ve spor için spor 70 sözlü 80 olsa mesela yeterli mi ?
03 Aralık 2020 23:13

Cowboy06
Aday Memur
Dogiii333, 2 ay önce - Alıntıya git
25 Haziran 2019dan önce terhis olanlar eski askerlik kanununa göre terhis oldukları için hiçbir puan eklenmiyor. Büyük bir eşitsizlik var.
06 Aralık 2020 16:19

Muratkk.09
Aday Memur

Ulaştırma sınıfının eğitimleri ne kadar sürüyor?

06 Aralık 2020 18:16

Keykubat5
Aday Memur

Beyler 1. tercihe hava İkmal 2.tercihe kara piyade yazdım hava İkmale çağrılırsam kara piyade tercihim ölüyor mu yoksa ikisi içinde çağrılır mıyım?

Toplam 33 mesaj

ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;