Editörler :
27 Kasım 2020 00:30   

Katiplik Hk.

Merhaba

25 yaşındayım bilgisayar ve güvenlik sistemleri teknisyeniyim.

İnternetteki katiplik sınavı uygulamalarında imlalı olarak 3 dakikada ortalama 280 ile 310 doğru kelime yazıyorum.

Geçtiğimiz hafta pazar günü KPSS'ye girdim. İyi bir sonuç bekliyorum.

Fakat şöyle bir sıkıntı var düz lise mezunuyum ve elimde bilgisayar sertifikası yok.

Bu sertifikayı almam gerektiğini öğrendim halk eğitimle konuştum pandemi nedeniyle kursların açılmadığını söylediler.

Şimdi:

1-) Bu MEB onaylı sertifikayı çevrimiçi olarak alabileceğim güvenilir bir kurum var mıdır?

2-) Klavye sonuçlarıma bakarak kazanma ihtimalim nedir?

Teşekkürler, iyi akşamlar.

27 Kasım 2020 00:36

HayatAcimasizz
Memur

Temel bilgi teknolojileri dersini almış olmalısın hocam. İmzalı transkript alırsan gerek yok belge almana. Örgün olarak lisede veya üniversitede aldığın bilgisayar dersi geçerli sayılıyor. Herhangi bi adliyeye gidip sor bilgi verirler. Uğraşma belgeyle

27 Kasım 2020 00:37

byalien
Aday Memur

Temel bilgi teknolojileri dersini almış olmalısın hocam. İmzalı transkript alırsan gerek yok belge almana. Örgün olarak lisede veya üniversitede aldığın bilgisayar dersi geçerli sayılıyor. Herhangi bi adliyeye gidip sor bilgi verirler. Uğraşma belgeyle

HayatAcimasizz, 2 ay önce - Alıntıya git

Lisede bilgisayar namına hiçbir ders almadım hocam tabiri caizse bilgisayar konusunda çekirdekten yetişmeyim. Dolaşırken Sakarya Üniversitesinin uzaktan eğitim programını gördüm ve kayıt oldum bakalım ne olacak. Klavye çalışmam için ne diyorsunuz?

Teşekkürler.

27 Kasım 2020 00:38

HayatAcimasizz
Memur

İllede alacağım diyorsan, MEB onaylı online kurslar var üniversitelerin falan en son 650 liraydı galiba ücretleri.

27 Kasım 2020 00:39

byalien
Aday Memur

İllede alacağım diyorsan, MEB onaylı online kurslar var üniversitelerin falan en son 650 liraydı galiba ücretleri.

Aynen öyle yaptım Sakarya Üniversitesi 200 TL ücretle veriyormuş.

27 Kasım 2020 00:40

HayatAcimasizz
Memur

Klavyen gayet iyi 80 civarı puanın da varsa mülakata kalırsın diye tahmin ediyorum. Mülakatta da bi zahmet o klavyeyi elemezler heralde

27 Kasım 2020 00:41

byalien
Aday Memur

Klavyen gayet iyi 80 civarı puanın da varsa mülakata kalırsın diye tahmin ediyorum. Mülakatta da bi zahmet o klavyeyi elemezler heralde

Çok teşekkür ediyorum.

27 Kasım 2020 00:42

HayatAcimasizz
Memur

Fiyat çok iyiymiş umarım kazanırsın kardeşim. Hakkında hayırlısı olsun

27 Kasım 2020 00:45

byalien
Aday Memur

Fiyat çok iyiymiş umarım kazanırsın kardeşim. Hakkında hayırlısı olsun

İnşallah. Umarım hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin.

https://sausem.sakarya.edu.tr/3/61/egitim/temel-bilgi-teknolojileri-kullanimi-uzaktan-egitim

Linki de bırakayım ihtiyacı olan kullanır belki.

27 Kasım 2020 09:43

piranhags
Memur

klavyen iyi kardeşim sertifia almaya bak

27 Kasım 2020 12:30

Dramaturji
Aday Memur

https://sausem.sakarya.edu.tr/3/61/egitim/temel-bilgi-teknolojileri-kullanimi-uzaktan-egitim

byalien, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam çok teşekkürler. Allah razı olsun. İnşallah istediğin olur.
27 Kasım 2020 15:55

nertal
Aday Memur

hocam güvenilir mi bu acaba,ben bilg. op.kursuna gidiyordum halk eğitimin ama kapandı buna katılmayı planlıyorum ama bilemedim

27 Kasım 2020 18:57

byalien
Aday Memur

hocam güvenilir mi bu acaba,ben bilg. op.kursuna gidiyordum halk eğitimin ama kapandı buna katılmayı planlıyorum ama bilemedim

nertal, 2 ay önce - Alıntıya git

Valla dün gece başvurdum ücretini de ödedim bugün eposta geldi eğitim onaylandı sınıfa eklendiğinizde sms ile bilgilendirileceksiniz diye.

Sakarya Üniversitesi sonuçta.

Hem de sayfada adalet bakanlığı alımlarında geçerli sertifikadır yazıyor.

30 Kasım 2020 14:40

nertal
Aday Memur

Bende kayıt oldum hocam

30 Kasım 2020 18:08

byalien
Aday Memur

Bende kayıt oldum hocam

nertal, 2 ay önce - Alıntıya git

Bugün son gündü sanırım zaten. İyi yapmışsın hocam. Özelden mail adresimi attım size kursla ilgili bi şey olursa paslaşırız.

30 Kasım 2020 20:30

nertal
Aday Memur

tamamdır hocam

02 Aralık 2020 13:28

xavihernandez
Aday Memur

Bu alınan eğitim ile bilgisayar işletmenlik sertifikasını elde etmiş olacağız dimi?

Çünkü temel bilgi teknolojileri başlığı altında olduğu için adalet bakanlığı dişinda bazı kurumlarda istenen bilgisayar işletmenlik sertifikası olarak kullanılabilir mi

03 Aralık 2020 01:05

piranhags
Memur

Bugün son gündü sanırım zaten. İyi yapmışsın hocam. Özelden mail adresimi attım size kursla ilgili bi şey olursa paslaşırız.

SON BAŞVURU TARİHİ 15 ARALIK 2020 SALI 23:59

son degil

03 Aralık 2020 20:09

byalien
Aday Memur

SON BAŞVURU TARİHİ 15 ARALIK 2020 SALI 23:59

son degil

piranhags, 2 ay önce - Alıntıya git

o bi sonraki dönem bizim kurs başladı şu an bizim kurs için son gün demiştim.

Toplam 18 mesaj

ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;