Editörler : supporters.
27 Kasım 2020 15:19

Orta Anadolu İhracatçılar Birliği uzman yardımcısı kadrosu
Arkadaşlar merhaba , mülakata hak kazandım fakat uzman yardımcılığı ve kurum hakkında bilgim yok? Bu görevdeki arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

severken
Aday Memur
27 Kasım 2020 20:06

benim de hakkında bilgi almak istediğim kurumlardan biri?.

Kamucubiri
Aday Memur
29 Kasım 2020 22:19

Yok mudur bu kurum hakkında ve/veya mülakat aşamasıyla ilgili bilgi sahibi birisi
29 Kasım 2020 22:19

Hocam bölüm ne
Kamucubiri, 3 yıl önce
Yok mudur bu kurum hakkında ve/veya mülakat aşamasıyla ilgili bilgi sahibi birisi

Kamucubiri
Aday Memur
29 Kasım 2020 22:21

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Mechanicbrother, 3 yıl önce
Hocam bölüm ne

Kamucubiri
Aday Memur
30 Kasım 2020 11:00

Siz mühendislik mi hocam?
Hocam bölüm ne
30 Kasım 2020 11:01

Evet hocam makine müh
Kamucubiri, 3 yıl önce
Siz mühendislik mi hocam?

Kamucubiri
Aday Memur
30 Kasım 2020 11:02

Hakkımızda hayırlısı olsun. Mülakat günü için iletişime geçmediler henüz değil mi?
Evet hocam makine müh
30 Kasım 2020 11:03

Arayan olmadı henüz .
Kamucubiri, 3 yıl önce
Hakkımızda hayırlısı olsun. Mülakat günü için iletişime geçmediler henüz değil mi?

Kamucubiri
Aday Memur
30 Kasım 2020 11:04

Mülakatla ilgili herhangi bir bilgi alabildiniz mi peki siz?
Arayan olmadı henüz .
30 Kasım 2020 11:05

Özelden mesaj atabilrsinşz. Bilgi almadım
Kamucubiri, 3 yıl önce
Mülakatla ilgili herhangi bir bilgi alabildiniz mi peki siz?

Kamucubiri
Aday Memur
30 Kasım 2020 11:06

Sitede yeniyim, denedim ama atamadım
Özelden mesaj atabilrsinşz. Bilgi almadım

Wolfofkpss
Aday Memur
01 Aralık 2020 03:46

Hocam kaç puanla mülakata hak kazandınız? Ya da kaç puanla kapattı mülakata hak kazanan bilgisi var mı?
Evet hocam makine müh
01 Aralık 2020 08:16

Özelden yazabilirsiniz
Wolfofkpss, 3 yıl önce
Hocam kaç puanla mülakata hak kazandınız? Ya da kaç puanla kapattı mülakata hak kazanan bilgisi var mı?

mhndsx
Aday Memur
01 Aralık 2020 15:48

OAİB nin sitesinde yayımladılar girip bakabilirsiniz puanlarda yazıyor orada
Wolfofkpss, 3 yıl önce

Wolfofkpss
Aday Memur
01 Aralık 2020 18:24

Tşklr baktım puanlar baya düşmüş
mhndsx, 3 yıl önce
OAİB nin sitesinde yayımladılar girip bakabilirsiniz puanlarda yazıyor orada

theorca
Aday Memur
02 Aralık 2020 15:32

ihracatçı birlikleri özel sektöre göre iyidir..kazanan arkadaşları daha zorlu olan mülakat süreci bekliyor..

mhndsx
Aday Memur
03 Aralık 2020 00:42

Hocam kurumla ilgili biraz bilgi verir misiniz? Sosyal imkanları, maaş, yurt dışı görev veya eğitim

vb.

theorca, 3 yıl önce

ihracatçı birlikleri özel sektöre göre iyidir..kazanan arkadaşları daha zorlu olan mülakat süreci bekliyor..

mhndsx
Aday Memur
03 Aralık 2020 00:43

Evet puanların düşük olması beni de çok şaşırttı ben listeye girmeyi bile beklemiyordum ama üst sıralardan girmişim. Nasıl bu kadar düşebiliyor acaba

Wolfofkpss, 3 yıl önce
Tşklr baktım puanlar baya düşmüş
03 Aralık 2020 13:22

1- YDS son 5 yıl değil de son 3 yılı dikkate aldılar 2- İhracat birliklerine maksimum 2 defa başvuru yapılabiliyor 3- 35 yaş şartı 4- birliğin kamu kuruluşu olmaması 5- İlanın çok duyulmaması, etkilediğini düşünüyorum
mhndsx, 3 yıl önce

Evet puanların düşük olması beni de çok şaşırttı ben listeye girmeyi bile beklemiyordum ama üst sıralardan girmişim. Nasıl bu kadar düşebiliyor acaba

theorca
Aday Memur
03 Aralık 2020 13:52

maaşlar yeni girenler için çok değil..maalesef sonradan girenler için personel yönetmeliğinde katsayılar düşük..uzman yrd ve uzman iken alınan maaş istanbul birlikleri hariç, 4000 - 4500 arası gider..şef olunca kat sayı değişiyor ve birden maaş yükseliyor..

Burda etkileyici faktörler var çünkü..Yüksek lisans varsa maaşa ilave, doktora varsa daha bi ilave, YDS A B C de farklı oranlarda maaşa ilave..

Y.lisans+ YDS B şef olan birinin maaşı (12 maaş + 4 ikramiye + 1 maaş performans primi) olacak şekilde 8.500 TL falan olabiliyor aylık..bu uzman uzman yrd larda sanırım 5.5 bini bulur..

Yurt dışına çıkış belli departmanlarda..mesela fuarlar şubesinde genelde..günlük 100 USD harcırah var..

Yeni tamamlayıcı sağlık sigortası geldi..bu iyi..personele ücretsiz..eş ve çocuklara çok cuzi miktarda sağlık sigortası yaptırabiliyorsun.. Medicana, Medicabil, Medicalpark gibi hastanelerde ciddi destek oluyor..

lafın kısası..birlikler iyidir..personelin çoğunluğu belli bir eğitimin üzerinde olduğu için kalite yüksektir..garip garip insanlarla muhatap olmazsın özel sektördeki gibi..

Ama bir bakanlık A grubu kadro ya da 657 değilsin

baya aydınlanmış olmanız lazım..

mhndsx, 3 yıl önce

Hocam kurumla ilgili biraz bilgi verir misiniz? Sosyal imkanları, maaş, yurt dışı görev veya eğitim

vb.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi