Editörler : metin_alkan
28 Kasım 2020 01:48   

Atamalar hakkında

Arkadaşlar merhaba.

Ben Önlisans Sosyal hizmetler mezunuyum işitme engelim var bu sene Önlisans EKPSS ve KPSS sınavlarına girdim. Her iki sınav içinde atamalara dair çok fazla bilgi sahibi değilim ama KPSS'den aldığım puanı değerlendirsem ne gibi artılarım eksilerim olur. Ailem EKPSS açıklanmasını bekle ona göre düşünürüz diyor ama bende merak ettim sizlere danışmak istedim.

29 Kasım 2020 04:15

mustafaa
Kapalı

ekpss ile atanırsan engelli olarak atanıyorsun kpss ile atanırsan normal atanıyorsun emekli olurken engelli olarak atama yazısını filan istiyorlar kpss ile normal atanıp boş engelli kadro yoksa engelli kadrosuna geçemezsin emekli olurken sorun olurmu bilemem kpss ile atanırsan primlerin normal olarak ödeneceğinden problem yaşarsın emekli olurken ekpss ile atanmak önemli yanı peki kpss ile atanıp engelli kadrosuna geçebiliyormusun valla kamuda şuan bir çok şey problem hale gelmiş durumda kamu kurumları engelli memurları sadece ekpss ile atama yapıyor eskiden böyle değildi yani sen ekpss ile atanmaya çalış bence ha kpss ile atanırsanda yazdıklarmı araştır. engelli kadroya geçemezsen engelli olarak kurumun sgk ya primini ödemediği için emeklilikten faydalanamazsın. diye biliyorum genede sen çok iyi araştır benim bilgim bu yönde.

21 Aralık 2020 08:43

scolar
Aday Memur

ekpss ile atanırsan engelli olarak atanıyorsun kpss ile atanırsan normal atanıyorsun emekli olurken engelli olarak atama yazısını filan istiyorlar kpss ile normal atanıp boş engelli kadro yoksa engelli kadrosuna geçemezsin emekli olurken sorun olurmu bilemem kpss ile atanırsan primlerin normal olarak ödeneceğinden problem yaşarsın emekli olurken ekpss ile atanmak önemli yanı peki kpss ile atanıp engelli kadrosuna geçebiliyormusun valla kamuda şuan bir çok şey problem hale gelmiş durumda kamu kurumları engelli memurları sadece ekpss ile atama yapıyor eskiden böyle değildi yani sen ekpss ile atanmaya çalış bence ha kpss ile atanırsanda yazdıklarmı araştır. engelli kadroya geçemezsen engelli olarak kurumun sgk ya primini ödemediği için emeklilikten faydalanamazsın. diye biliyorum genede sen çok iyi araştır benim bilgim bu yönde.

mustafaa, 3 ay önce - Alıntıya git

yorum için teşekkürler. yorum yapılmayınca konuya bakmaktan vazgeçmiştim . ekpss sonucları acıklandıktan sonra tekrar arayışa basladım. söylediklerinizi araştıracağım. ekpss ile atanma durumum da var en azından bilmiyorum kpss tercih dönemi yaklasıyor uzak bir ihtimalde olsa bir deneyim yasamak isterim tabi yeteri kadar bilgi sahibi olduktan sonra yapacağım.

bir diğer konu da ben önlisans sosyal hizmetler mezunuyum alımlar olmadığı için mecburen düz memurluklara yönelmem gerektiğini öğrendim. çok fazla bakmadım ama bilgi yetersizliğinden olsa gerek vhki ye merek saldım naparlar ne ederler falan . işte kurum olarak hangisi meb veya baska kurumlar neye göre nasıl karar vermem gerekiyor. şua an için bu sorulara cevap aramaktayım.

21 Aralık 2020 11:55

mustafaa
Kapalı

sana iyi olan bana olmayabilir hersey görecelidir içine girip yaşaman gerek şimdi şu kurum böyle bu kurum öyle diyemeyız lakin bir ogm bir dsi bir karayolları bir tarım orman bakanlık kuruluşları buraları fena değildir belediyeler siyasidir ama sds diye ücret alırsın orada büyükşehir belediyeleri ben olsam gider çalısırım seni bilmem ünvanının ne olduğu önemli değil memur isen memursundur önüne her işi koyarlar bazan gözünün önünde diğer memurlara iş verilmez sana verilir 5 kişilil işi yaparsın eve iş götürmek zorunda kalırsın falan filan bunun gibi hallerin olduğu bir ortamdır iş ortamı

Toplam 3 mesaj