Editörler : "eskiyara"Pangaea

30 Kasım 2020 12:26

idare canlı dersi görüyor mu?

Arkadaşlar zoom dan link yönlendirme olmadan önce ebadan dersleri idare atarken hangi öğretmenin hangi derse girdiği veya girmediği dersde kaç dakika kaldığı müdürün şifresiyle girildiğinde görülüyordu. şimdi bu öğretmenler tarafından link atama olayı başladıktan sonra yine müdür görebiliyor mu? bazıları görülüyor bazıları görülmüyor diyorlar. ama burada özellikle müdür olan hocalarım bilgilendirme yaparsa olay kesinlik kazanacak...

şöyleki daha önce bir öğretmen ebaya girdiğinde canlı ders sekmesine tıkladığında orada öğrenci bazlı raporlar kısmı vardı kendi öğretmen şifremle oraya tıkladığım zaman herhangi bir öğrenci seçtiğimde o öğrenciye atanan bütün dersler çıkıyordu. o derslerden birisine örneğin coğrafya dersine tıkladığımda o öğrencinin o güne kadar atanmış bütün coğrafya derslerine girip girmediği kaç dakika girdiği orada yazıyordu. bununla birlikte öğretmeninde kaç dakika dersde kaldığı dersin yapılıp yapılmadığı oradan görülüyordu. yani bir öğretmende kendi şifresiyle hangi öğretmenin ders yapmadığını görebiliyordu.

şimdi yine kendi şifremle canlı ders sekmesinden öğrenci raporlarına tıkladığım zaman herhangi bir dersi seçtiğimde yeni ders atamaları görülmüyor. en son ara tatilden önceki dersler yani zoomdan link atamadan önceki dersler raporlanmış duruyor yeni dersler çıkmıyor görünmüyor.

acaba idarecilerde şu an öğretmenlerin atadığı derse girip girmediğini veya kaç öğrencinin girdiğini göremiyor mu? (büyük ihtimalle görmüyor)

eğer durum böyleyse bu ebadan ders atamanın anlamı ne istatisliği tutulmuyorsa dersleri direk zoom dan yapsa öğretmenler.

acaba bu istatisliği sadece meb mi görüyor...

starworlslea
Kapalı
30 Kasım 2020 12:55

Müdür arkadaşlar ulusal çıkarlar bu konuya yanıt vermenizi engelemiyorsa bizi aydınlatırsanız sevinirim....

çatlak yumurta
Aday Memur
30 Kasım 2020 17:30

Ben lisede idareciyim. Eskiden oldugu gibi yine kimlerin hangi tarihte hangi dersleri yaptigini gorebiliyoruz.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
30 Kasım 2020 18:38

hocam sen direk öğretmeni denetlemenin peşindesin heralde senin de ifade ettiğin gibi orada öğrenciler denetleniyor zoomdan yapınca denetlenmiyor. işini savsaklayan yapmayan öğretmen çok ama öğrenci ne kadar katılıyor esas önemli olan o.

ozzie42
Aday Memur
02 Aralık 2020 17:11

Hocam bende idareceyim ortaokul da ama harici canlı dersleri göremiyorum. Siz nereden bakıyorsunuz acaba merak ettim
çatlak yumurta, 3 yıl önce

Ben lisede idareciyim. Eskiden oldugu gibi yine kimlerin hangi tarihte hangi dersleri yaptigini gorebiliyoruz.

kafkef01
Aday Memur
02 Aralık 2020 22:13

harici canlı ders raporları görünmüyor hocam.Eğer görünseydi idare her derse girip denetlemezdi bizleri

Muhalifff
Aday Memur
02 Aralık 2020 23:20

Lisede harici canlı ders yok muhtemelen, hocam öyle görebiliyor. İlkokul ve ortaokul müdürleri asla göremiyor artık

mikado411
Kapalı
03 Aralık 2020 00:13

Gardaş şu kendini bir halt sanan idarecileri denetlesin ler sonra gelip Öğretmeni denetlesinler

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
03 Aralık 2020 01:24

lisede de var.

Muhalifff, 3 yıl önce

Lisede harici canlı ders yok muhtemelen, hocam öyle görebiliyor. İlkokul ve ortaokul müdürleri asla göremiyor artık

VGogebakan
Aday Memur
03 Aralık 2020 11:05

Görüyor

mesuthoca33
Kapalı
03 Aralık 2020 13:52

bizim okulda idareciler ders anlatmıyor kimse de onlara birşey diyemiyor ben ekders istemiyorum diyorum ders birleştirmek istiyorum kabul etmeyiz diyorlar zalim haramzadeler

xyz14
Memur
03 Aralık 2020 18:35

Öğretmenin ebadan ders tanımladığını veya tanımlamadığını görür lakin dersler artık zoomdan işlendiği için kaç öğrenci gelmiş gelmemiş göremez...zaten ders takip formu verip sizin beyanınız esas alınacak demeside oradan geliyor bu yazdıklarım lise için..( benim görüşüm bu)

çatlak yumurta
Aday Memur
06 Aralık 2020 01:40

ozzie42 lisede dersler harici degil.muhtemelen o yüzden görebiliyoruz. Yani sistemde bir değişiklik yok ögretmen ögrenci raporları sekmesinden görünüyor.

D.luffy
Genel Müdür
06 Aralık 2020 14:57

şimdi ortaokulda ben öğrencilerimin ve kendi dersimin 10. aydan itibaren hiçbir verisini göremiyorum hatta ders yapıldı-yapılmadı diye bile yazmıyor, aynısı okul idaresi için de geçerli mi?

ben dersleri 40 dakika yapıp hemen çıkıp tekrar girip 20 dakika daha yapsam sorun olur mu?

bir de bizden ders tanımlarken açıklama bölümüne kazanımı da ayırca yazmamız istenşyor, sizde durum nedir?

narniaxx
Kapalı
06 Aralık 2020 16:28

Bence sorun olmaz hocam neden olsun? Zaten saati tamamlamış oluyorsunuz. Bizde kazanım falan yazmamız istenmiyor. Orada öyle bir ibare yok zaten, ders başlığı ve ünite adı var bildiğiniz gibi, ünite adı girilmesi zorunlu bir yer bile değil üstelik. Başlık olarak da ders adı ve sınıfı yazıyoruz. Yani ben öyle yapıyorum herhangi bir şey söylenmedi.

Herhangi bir faydası olacak olsa hak vereceğim ama gerçekten manasız olmuş size söylenen. Bazı müdürler çok iş bilmez ve işgüzar. Oradaki amaç dersi öğrenciye duyurmak. Kazanım zaten ögrencinin görmesi gereken bir şey değil. İdare de benim kazanımımın ne olduğunu nereden bilsin, yıllık planları açıp tek tek kontrol mu edecek? Etse ne geçecek eline. Zora koşmaktan başka bir anlamı yok.

Bu arada herkes bir şey söylemiş ama nedense ortak bir noktaya varılamamıs. Lisede görülebilir zaten sistem değişmedi. Ortaokulda harici ders kısmı geldiği için görülebileceğini sanmıyorum. En fazla derse giriş yapılıp yapılmadığı görülür. Onun dışında kaç dakika kalmış, kaç kişi gelmiş gibi verilere ulaşılabileceğini sanmıyorum. Bu kadar net bir soruda neden biri görülür biri görülmez diyor ki? Gören de nereden gördüğünü yazamamış zaten.

D.luffy, 3 yıl önce

şimdi ortaokulda ben öğrencilerimin ve kendi dersimin 10. aydan itibaren hiçbir verisini göremiyorum hatta ders yapıldı-yapılmadı diye bile yazmıyor, aynısı okul idaresi için de geçerli mi?

ben dersleri 40 dakika yapıp hemen çıkıp tekrar girip 20 dakika daha yapsam sorun olur mu?

bir de bizden ders tanımlarken açıklama bölümüne kazanımı da ayırca yazmamız istenşyor, sizde durum nedir?

D.luffy
Genel Müdür
06 Aralık 2020 16:56

tamam, teşekkürler. bu haftaki dersleri tanımladım da nasip olursa bundan sonra yazmam, zor oluyor zaten.

ben de artık idareci tarafından da görünmediğini düşünüyorum.

narniaxx, 3 yıl önce

Bence sorun olmaz hocam neden olsun? Zaten saati tamamlamış oluyorsunuz. Bizde kazanım falan yazmamız istenmiyor. Orada öyle bir ibare yok zaten, ders başlığı ve ünite adı var bildiğiniz gibi, ünite adı girilmesi zorunlu bir yer bile değil üstelik. Başlık olarak da ders adı ve sınıfı yazıyoruz. Yani ben öyle yapıyorum herhangi bir şey söylenmedi.

Herhangi bir faydası olacak olsa hak vereceğim ama gerçekten manasız olmuş size söylenen. Bazı müdürler çok iş bilmez ve işgüzar. Oradaki amaç dersi öğrenciye duyurmak. Kazanım zaten ögrencinin görmesi gereken bir şey değil. İdare de benim kazanımımın ne olduğunu nereden bilsin, yıllık planları açıp tek tek kontrol mu edecek? Etse ne geçecek eline. Zora koşmaktan başka bir anlamı yok.

Bu arada herkes bir şey söylemiş ama nedense ortak bir noktaya varılamamıs. Lisede görülebilir zaten sistem değişmedi. Ortaokulda harici ders kısmı geldiği için görülebileceğini sanmıyorum. En fazla derse giriş yapılıp yapılmadığı görülür. Onun dışında kaç dakika kalmış, kaç kişi gelmiş gibi verilere ulaşılabileceğini sanmıyorum. Bu kadar net bir soruda neden biri görülür biri görülmez diyor ki? Gören de nereden gördüğünü yazamamış zaten.

antalyafb
Aday Memur
08 Aralık 2020 14:10

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğretmenler harici dersleri kendisi tanımladığı için idare dersin başlatılıp başlatılmadığını ve derse kaç kişinin katıldığını rapor olarak göremiyor. Diğer liselerde dersi EBA'dan idare tanımladığı için idare görebiliyor.
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi