Editörler : muhtesem32
30 Kasım 2020 18:12   

AÖF Adalet 1 yılda bitirebilir miyim?
İyi günler arkadaşlar ikinci üniversite olarak adalete yazıldım, sadece Türk Dili 1 İngilizce 1 gibi derslerden muafım üstten ders ve yaz okulundan ders alsam 1 yılda bitirebilir miyim?
01 Aralık 2020 12:38

asghhhh
Memur

yok hocam bitmez ilk yıl üstten ders alma izni vermiyorlar sadece verdikleri dersleri alıyorsun

01 Aralık 2020 13:31

piranhags
Memur

bitmez

01 Aralık 2020 19:13

kaplumbaga155
Genel Müdür

defalarca konuşuldu yazıldı cizildi. cahil olan da bilmeyen de cevap veriyor. bitirilebilir. yönetmelik değişmezse. geçen sene bitiren çok kişi var. yaz okulu ve muaf derslerle mümkün. ilk sene sadece güz döneminde üstten ders alamazsın. bahar döneminde alırsın. nokta

konuyu okuyun tekrar tartışmaya girmeyeceğim: https://forum.memurlar.net/konu/2436575/1.sayfa

05 Aralık 2020 10:19

genelyetenek
Şef

defalarca konuşuldu yazıldı cizildi. cahil olan da bilmeyen de cevap veriyor. bitirilebilir. yönetmelik değişmezse. geçen sene bitiren çok kişi var. yaz okulu ve muaf derslerle mümkün. ilk sene sadece güz döneminde üstten ders alamazsın. bahar döneminde alırsın. nokta

konuyu okuyun tekrar tartışmaya girmeyeceğim: https://forum.memurlar.net/konu/2436575/1.sayfa

kaplumbaga155, 6 ay önce - Alıntıya git

Atatürk Üniversitesi AÖF yönetmeliğinde yeni eklenen;

'' (3) (Değişik:RG-10/10/2020-31270) Öğrenciler, bir yarıyılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde en fazla 10 ders alırlar. Bu şekilde alınacak dersler öğrencilerin bulundukları yarıyıl ve/veya alt yarıyıllardaki derslerden olabilir, üst yarıyıllardan ders alınamaz. ''

Maddesine göre artık alınamayacağı anlaşılıyor. Sizce yanlış mı yorumluyorum.

05 Aralık 2020 12:30

kaplumbaga155
Genel Müdür

'' (3) (Değişik:RG-10/10/2020-31270) Öğrenciler, bir yarıyılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde en fazla 10 ders alırlar. Bu şekilde alınacak dersler öğrencilerin bulundukları yarıyıl ve/veya alt yarıyıllardaki derslerden olabilir, üst yarıyıllardan ders alınamaz. ''

genelyetenek, 5 ay önce - Alıntıya git

ata üni değil anadolu aöf için konuşuyorum.

05 Aralık 2020 12:31

kaplumbaga155
Genel Müdür

genelyetenek, 5 ay önce - Alıntıya git

verdiğim linkte tartışılan konu da benim gösterdiğim kaynak da anadolu üzerineydi zaten.

05 Aralık 2020 14:56

memursun88
Aday Memur

kaplumbaga155, 6 ay önce - Alıntıya git
Anadoluda okuyorum bildiğim kadarıyla mümkün çünkü bahsettiğiniz gibi 1. Sınıf güz döneminden alamıyorum bahar döneminden 45 aktsye kadar üstten ders alabiliyorum. Yaz okulunda ise geri kalan dersleri alabiliyorum ders bırakmadığım taktirde mümkün diye biliyorum
05 Aralık 2020 15:04

kaplumbaga155
Genel Müdür
Anadoluda okuyorum bildiğim kadarıyla mümkün çünkü bahsettiğiniz gibi 1. Sınıf güz döneminden alamıyorum bahar döneminden 45 aktsye kadar üstten ders alabiliyorum. Yaz okulunda ise geri kalan dersleri alabiliyorum ders bırakmadığım taktirde mümkün diye biliyorum
memursun88, 5 ay önce - Alıntıya git

aynen öyle. zaten eline kağıt kalem alan ve mevzuata hakim olan biri herhangi bir programın sayfasına girip kendi de hesaplayabilr bitip bitmeyceğini. şartlar şöyle:

*ilk sene güz dönemi alınamasa da bahar dönemi üstten ders alınabilir. böylece 2. sınıfın bahar dönemi derslerinin ya hepsini alabilirsiniz kalırsa en fazla 1 ders kalır.

*türk dili , ingilizce ve tarih derslerinin toplam 6 dersinden muaf olunacak.

*yaz okulunda da 2. sınıfın güz derslerini ve kaldıysa bahar döneminden kalan ders alınır.

*eylül de başlanılan 2 yıllık program yaz okulunun yapılma tarihine göre (ağustos veya eylül en geç) ertesi sene eylülde biter.

*1 yılda alınan 2 senelik diplomanız hayırlı olsun.

05 Aralık 2020 15:06

kaplumbaga155
Genel Müdür

ha yarın aöf der ki (kafasına göre yaptırımlarıyla meşhur bi okuldur) yaz okuluında en fazla 3 ders alabilirsiniz arkadaşlar. veya en fazla 45 değil de 40 akts ye kadar alabilrsiniz. o zaman bütün planlar değişir. ama 2019/2020 döneminde birçok kişi 2 yıllık bölümlerini 1 senede bitirdiler. anadolu aföte.

Toplam 9 mesaj

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?