Editörler : swat3410E.Kayı Han
01 Aralık 2020 07:18

Pomem- kpss den sonra lisans mezunu oldum ?

Selamın Aleyküm. Ben lisans mezunuyum ama sınav başvurularından önce ön lisans mezunuydum daha lisans bitmemişti. o yüzden kpss ön lisansa girdim mecburen. Başvuru şartlarında lisans mezunları ön lisansdan giremez yazıyordu. Anlamadığım nokta ben pomem için başvuru yapamıyor muyum ? eğer öyleyse mezuniyet aşamasında ki insanlar boşuna mı çabaladı o kadar? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim yada bu konuda nereden net bir bilgi alabilirim polis akademisini arasam yardımcı olurlar mı ?

Edaa.1
Aday Memur
01 Aralık 2020 07:58

Bende aynı durumdayım. Polis akademisini aradım ama ulaşamadım. Cimer e yazdım, cevap yok.

Blodorn
Aday Memur
01 Aralık 2020 08:42

Klavuzu kendinize esas almanız gerekiyor. Malesef lisans mezunu iseniz lisans Kpss den puaniniz olması gerekiyor. Başvuruyu da ayni şekilde Lisans olarak yapmaniz gerekiyor. Diğer türlü basvurunuz geçersiz sayılabilir. Yine de tam net bilgiyi arayıp sorarak öğrenebilirsiniz. Şansınızı sonuna kadar zorlayın.

Turkpolicc
Daire Başkanı
01 Aralık 2020 09:20

Lisans mezunu iseniz ön lisansdan başvuramazsınız. Bu durumda puan da kullanılmıyor. Burada kesin nokta şu kesinlikle üniversiteden çıkışınızı yaptınız mı diplomayı aldınız mı ilişiği kestiniz mi ? Eğer öyleyse ön lisans olarak başvuramazsınız maalesef.

Edaa.1
Aday Memur
01 Aralık 2020 10:57

Evet, başvuramıyoruz maalesef. 2021 kpss sınavına girecez artık inşallah 28. Dönem e yetişiriz

Edaa.1
Aday Memur
01 Aralık 2020 10:59

Polis akademisi ile konuştum

Sat5056
Aday Memur
01 Aralık 2020 13:27

çok saçma madem öyle mezuniyet aşamasında olana seçme hakkı verseler. bir yıl boşuna uğraşıyoruz.mezun olsak bir dert olmasak bir dert nerden tutsak elimizde kalıyor.

Osmanyldrm
Kapalı
01 Aralık 2020 15:12

lisans kpssye niye girmedin hocam

01 Aralık 2020 16:19

etkinliklerimiz

https://cy.tc/Odjc

Sat5056
Aday Memur
01 Aralık 2020 19:07

o zaman lisans mezunu değildim. mecburen ön lisansa girdim. sınav başvuruları bitince mezun oldum.

Osmanyldrm, 3 yıl önce

lisans kpssye niye girmedin hocam

Osmanyldrm
Kapalı
01 Aralık 2020 21:15

mezun olmadan girebiliyorsun ben de öyle girdim ön lisans yerine lisansa girseydin sağlık olsun

Sat5056, 3 yıl önce

o zaman lisans mezunu değildim. mecburen ön lisansa girdim. sınav başvuruları bitince mezun oldum.

Memurbeyzaa
Aday Memur
01 Aralık 2020 22:42

Ben henüz mezun olmadım bir dersim kaldı başvuru yapabilir miyim bilgisi olan yazsın lütfen sizc mülakat ne zaman olur

Osmanyldrm
Kapalı
01 Aralık 2020 22:52

d) Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olanadaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir. Diğer adaylarmezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir

bu maddeye göre başvurabilmemiz lazım mülakata diplomayla mezun olarak gelmek şartıyla 8 inde başvurular alınınca anlayacağız cimere yazın başvurulabilsin başvurulmuyor galiba

Memurbeyzaa, 3 yıl önce

Ben henüz mezun olmadım bir dersim kaldı başvuru yapabilir miyim bilgisi olan yazsın lütfen sizc mülakat ne zaman olur

Sat5056
Aday Memur
02 Aralık 2020 11:27

Lisansa başvuru yapamadım. Lisans mezuniyeti istedi benden. uyarı verdi sistem anlamadım

Osmanyldrm, 3 yıl önce

mezun olmadan girebiliyorsun ben de öyle girdim ön lisans yerine lisansa girseydin sağlık olsun

Edaa.1
Aday Memur
02 Aralık 2020 18:32

Cimer e yazdınız mı

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi