Editörler : Mehmet Balci
03 Aralık 2020 00:15

Mim Mimci
Aday Memur

Müsmühendis,

Sen geçenlerde de "Yeni mezunlar devlete atanmasin. En az 3 yıl tecrübeli olanlar atansın." gibi saçma sapan bir fikri savunuyordun. Bütün kriterleri sen belirle ona göre hazirlanalim sınava. Sektörde stajlar haricinde 1 gün bile tecrübem yok ve bir mühendis olarak atanmayi bekliyorum. İnşallah da atanacağim.

Bize özelde çalışın diyorsun da madem öyle buyur sen çalış.Özelde İnsan gibi muamele görememişsin ki devlete atanmak için sabah akşam bu sitede pinekliyorsun. Kriterlerini de devlet büyüklerimize iletiver de kpss 2022'de senin istediğin kişiler girsin sınava. Aaaa pardon Kpss 2021 mi demeliyim yoksa?

03 Aralık 2020 00:56

Teknotr
Yasaklı

Özel kamu ihtiyacı senelik 5 bin mühendis ama 70 bin mezun veriliyor hâli hazırda 150 bin mühendis işsiz, ülkede özel sektör denetlenmiyor,çalışma saatleri ortaçağdan kalma 12 saat haftanın 6 günü şeklinde,verim çok düşük ve insanî bir sistem yok ortada kölelik kalkmalı, üretim yok mühendis mezun ediyorsun,sermayen şark kurnazı cahillerden oluşuyor arge,ürge,inavasyon diyince başımız ağrımasın mahine çalışsın möhendis bey diyen bir kitleye çalışmayı kimse istemez,ülkede kurumsal firma çok az Suriye'den farksız siyasal islamin olduğu Ortadoğu ülkesine kim yatırım yapar ki?, özel sektör anam babam usulü yürüyor kurumsallık yok iktidardan aldığı vergi affı ve destekle ayakta duran ilkokul mezunu parti üyesi bir badem bıyıklınin yanında mühendisin ne işi var?kendini geliştirsen neye yarayacak?,akınsoft da namaz kılan robot mu geliştireceksin, kına gecesine giden robot mu geliştireceksin, güncel teknolojiden bi haber vestel de 30 ülkeden ithal ettiğin parçaları mı montajlayacaksın,ülkede giyilebilir teknoloji üreten 10 firma say ben de özel sektöre girmeye zekamin yetmediği bir elektronik mühendisi olduğumu itiraf edeyim ve son olarak bu kafayla çok da bişey bekleme hayattan üzülürsün.

03 Aralık 2020 00:58

Herbologg
Aday Memur

Nicke'na uygun böyle konusmani normal buluyorum. Aksi takdirde normal bir birey bole saçma sapan bir usluple kalkip bunu yargılamasini kendinde hak bulamaz. Sen kim oluyorsun da devletin verdgi hakkı insanlara hakaret edercesine konuşup haddini aşıyor sun.

03 Aralık 2020 01:00

yarınsızsalça
Aday Memur

Kıytırık bir öğretmenlik bölümünü yata kalka bitirerek kadro dilenenlere ne demeli?

03 Aralık 2020 01:33

Jet Fadıl
Aday Memur

Kpss anayasa'ya aykırı falan değildir.Devletin her alana kadro açmak gibi bir hükümlülüğü yok.Hukukçu olarak böyle bir yorum yapabiliyor olman ülkenin cehaletini ve eğitim sisteminin çürümüşlüğünü gözler önüne seriyor.AYM içtihatlarına bir bak istersen;

"...Anayasa'nın kamu hizmetine girme hakkını düzenleyen 70. maddesinin birinci fıkrasında, "Her Türk, kamu hizmetlerine girme hakkına sahiptir." denilmiş; ikinci fıkrasında ise "Hizmete alınmada, görevin gerektirdiği niteliklerden başka hiçbir ayırım gözetilemez." hükmüne yer verilmiştir. Hizmete alınmada, görevin gerektirdiği niteliklerden başka hiçbir ayırım gözetilemeyeceği hükmü getirilmekle, bir yandan kamu hizmetine alımda aranacak koşulların belirlenmesi hususunda kanun koyucuya takdir yetkisi tanınmakta, diğer yandan da öngörülecek koşulların görevin gerektirdiği niteliklerle uyumlu olması gereği vurgulanarak kanun koyucunun bu takdiri sınırlandırılmaktadır.İlk defa kamu hizmetine alınacak kişilerde hizmetin gereklerine göre eğitim, sağlık, yaş, askerlik, mesleki tecrübe, herhangi bir suçtan hükümlü bulunmamak gibi genel ve objektif birtakım sınırlamalar ve kısıtlamalar getiren yasal düzenlemelerin yapılması anayasal ilkeler çerçevesinde kanun koyucunun takdir yetkisi kapsamındadır..."

Bana ettiğin "mal" hakaretini de aynen geri iade ediyorum sana.

03 Aralık 2020 02:36

müsmühendis
Yasaklı

Müsmühendis,

Sen geçenlerde de "Yeni mezunlar devlete atanmasin. En az 3 yıl tecrübeli olanlar atansın." gibi saçma sapan bir fikri savunuyordun. Bütün kriterleri sen belirle ona göre hazirlanalim sınava. Sektörde stajlar haricinde 1 gün bile tecrübem yok ve bir mühendis olarak atanmayi bekliyorum. İnşallah da atanacağim.

Bize özelde çalışın diyorsun da madem öyle buyur sen çalış.Özelde İnsan gibi muamele görememişsin ki devlete atanmak için sabah akşam bu sitede pinekliyorsun. Kriterlerini de devlet büyüklerimize iletiver de kpss 2022'de senin istediğin kişiler girsin sınava. Aaaa pardon Kpss 2021 mi demeliyim yoksa?

Mim Mimci, 2 ay önce - Alıntıya git

Konu ne ara bana geldi lan yine? Nerede demişim özelde çalışın diye?

03 Aralık 2020 07:55

burak aynacı
Aday Memur

ben günde 13 saat hafta sonları dahil çalışıyordum o işi bıraktım daha beterine yakalandım onu bıraktım daha beterine maaş alamıyorsun mesai parası alamıyorsun dedim 1 sene dişimi sıkar kpss çalışır memur olurum neden mi tatilim olsun mesaim belli olsun diye anamız ağladı yıllardır elimize ne geçti koca bir hiç eskiden mühendisler bu kadar çalışıyor olabilir ama eminim karşılığını alıyordur. şuanda bu kadar saat çalışan müh ler 2500 alıyor zaten asgari ücret 2300 tl... arkadaşlar bilip bilmeden konuşmayın 10 yıllık mühendis arkadaşlarım iş arıyor ne yetenekli kariyerli arkadaşlarım ülkeyi terk etti. cahil olmayın siz bir şey bilmiyorsunuz diye insanları rencide etmeye hakkınız yok .

03 Aralık 2020 08:58

bilalfa
Aday Memur

Başlığı açan arkadaş bence anlattığı beceriksizliğe vasıf ama kpss de de başarılı olamıyor. O yüzden kimi kandırsam kimi vazgeçirsem kpss den derdinde. Sanki özel sektör köle düzeni değilmiş gibi, özelde çalışınca insan kendini geliştirebiliyormuş gibi ve kendini geliştirincede sanki piyasa değerini biliyormuş gibi konuşuyor. O yüzden kimse bu yalanlara gelmesin. Dedikleri Avrupa da ve Amerika'da doğru olabilir. Ama burası Türkiye. İnsanlığını ve gençliğini kaybetmeye gerek yok. Özeli görmeden bende böyle düşünüyordum. Ne kadar da safmışım. Akıllı olun arkadaşlar. Zamanında kpss nin değerini bilseydim diyorum arada.

03 Aralık 2020 10:35

hoşaf içicem
Şef

Mühendisliği bırakmamış olsam hakkını verir kendimi feci geliştirir, 500-600 euro maaşla kamuya girmektense Hollanda, Almanya veya Pakistan gibi gelişmiş ülkelerde deste deste 5-10 bin euro maaşa falan para demeden takılırdım.

Ha girişimci oldum daha çok kazanıyorum o ayrı mevzu...

03 Aralık 2020 10:45

fbd bdfg
Memur

Mühendisliği bırakmamış olsam hakkını verir kendimi feci geliştirir, 500-600 euro maaşla kamuya girmektense Hollanda, Almanya veya Pakistan gibi gelişmiş ülkelerde deste deste 5-10 bin euro maaşa falan para demeden takılırdım.

Ha girişimci oldum daha çok kazanıyorum o ayrı mevzu...

hoşaf içicem, 2 ay önce - Alıntıya git

Burda ne arıyon steve jobs kardeşim :))))

Girişiminizi de merak ettim, ismi cismi nedir ?

03 Aralık 2020 10:56

melihkaraman
Aday Memur
Sistemi eleştirin Kadro isteyenleri değil
03 Aralık 2020 12:08

Aydems
Şef

Burda ne arıyon steve jobs kardeşim :))))

Girişiminizi de merak ettim, ismi cismi nedir ?

fbd bdfg, 2 ay önce - Alıntıya git
:)))) yani böyle saçma bir başlığa vakit ayirabilipte okuduğuma inanamıyorum akademisyenler bile kendine kaynak bulamiyorken kendini gelistir ey mühendis kardeşim diyen zihniyeti hiç anlayamıyorum acaba ayrı ülkede mi yaşıyoruz?
03 Aralık 2020 12:33

z1twaquar
Memur

Aynen öyle. Dil bilmeyen, sertifikası olmayan, mesleği konusunda kendini hiç geliştirmemiş, hatta mesleğiyle alakalı doğru düzgün bilgisi olmayanlar bile kadro dilenir oldu. Bunlar mülakatlardaki torpili kaldıralım demiyorlar da direkt mülakatları kaldıralım diyorlar. Çünkü oturup da hayatıyla, mesleğiyle alakalı konuşabileceği iki cümle yok. O özgüven yok bir kere. Anca almış test kitabını falan Türkçe, matematik çözmüş. Tarih, coğrafya, vatandaşlık ezberlemiş. Yaptığı 90 civarı netle de kadro dileniyor. Noldu sana, mühendis... Böyle mühendis mi olur? Kesinlikle kamuya alımlarda KPSS sisteminin değişmesini ve mesleki sınavlarla alım yapılmasını savunuyorum...

müsmühendis, 2 ay önce - Alıntıya git
Sertifikadan sonrasini okumadim.
03 Aralık 2020 12:47

drali_
Aday Memur

şantiyede ayda 15 günde 1 gün izinle çalış ondan sonra konuş..kendine ailene ayıracağın vakit yok...ne için yaşıyoruz?

..insanlar çalışma şartlarından şikayetçi...az maaş kölelik sistemi...insani çalışma şartlarını getir kpss ye kimse girmez

03 Aralık 2020 16:13

memur0444
Aday Memur
Serbest piyasada iş var zaten o da keyfinden kadro dileniyor
Toplam 35 mesaj

ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;