Editörler : gubaz
31 Temmuz 2021 11:00

Tourniquett
Şef

?He bir de şu var mayıs döneminde yaptığım başvuruyu, başvurumdaki jürileri mahkemeye göndermişler. Bakın yeni başvuru yapılabiliyor bir kayıpları yok denmiş.?

Hocam bu kısım beni de çok sinirlendirdi ne yapsaydık yani başvuru yapmayıp daha da mı mağdur olalım.

Daha çok mahkeme açılır açılsın inşallah da jürilerinkeyfiyetine izin vermesinler

Dr.doc.dr, 3 gün önce - Alıntıya git

Inşallah hocam.. o kadar davaları var hala haklı çıkmaya çalışıyorlar. Yüzsüzlük bunların ki. Kendilerini aklama çabası.

Sormayın hocam sinirlenmemek mümkün değil. Demek ki şubatta başvurup da almış olsaymışım bakın doçent oldu bile ne olmuş hakkını yediysek diyeceklermiş.

01 Ağustos 2021 16:09

Dr.doc.dr
Şef

Inşallah hocam.. o kadar davaları var hala haklı çıkmaya çalışıyorlar. Yüzsüzlük bunların ki. Kendilerini aklama çabası.

Sormayın hocam sinirlenmemek mümkün değil. Demek ki şubatta başvurup da almış olsaymışım bakın doçent oldu bile ne olmuş hakkını yediysek diyeceklermiş.

Tourniquett, 2 gün önce - Alıntıya git

Hocam inşallah tez vakitte güzel sonucunu alırsınız sonra da bizler alırız ÜAK da bu davalardan sonra bir durup düşünür

01 Ağustos 2021 16:13

Dr.doc.dr
Şef

Tourniquett, 2 gün önce - Alıntıya git

Hocam takip eden 3. Dönem değil de 2. Dönem başvurabilsem bile bu kadar mağdur olmazdım diye düşünüyorum. Eylülde başvuru yapabilsem ne bu kadarüzülürdüm ne bu kadar yaşam enerjimi kaybederdim

01 Ağustos 2021 17:14

Tourniquett
Şef

Hocam inşallah tez vakitte güzel sonucunu alırsınız sonra da bizler alırız ÜAK da bu davalardan sonra bir durup düşünür

Dr.doc.dr, Dün - Alıntıya git

Inşallah hocam.. sağ olun.

01 Ağustos 2021 17:16

Tourniquett
Şef

Hocam takip eden 3. Dönem değil de 2. Dönem başvurabilsem bile bu kadar mağdur olmazdım diye düşünüyorum. Eylülde başvuru yapabilsem ne bu kadarüzülürdüm ne bu kadar yaşam enerjimi kaybederdim

Dr.doc.dr, Dün - Alıntıya git

Ben şubatta başvuru yapabilirdim ama mayısta başvurdum. İnanın yine de üzülüyor insan haksız yere yaşadıkları için.

02 Ağustos 2021 12:42

docdrdocdr
Aday Memur

Hocalarım merhaba, Ocak 2021 başvuru gurubundayım ve Temmuz ayında doçentliğimi aldım. Jüri üyelerinden biri benim dosyamı başarısız bulmuş. Başarısız bulması sorun değil ancak UAK kriterlerinin dışına çıkarak kendi kriterleri çerçevesinde başarısız bulmuş. Başarısızlık gerekçeleri ise;

-Yüksek lisans tezi bitirmemiş olmak, (Bitirtmek zorunda değilim, Bu mantıkta DR Araştırma görevlisi kimse doçentliğe başvuramaz, üstelik bazı bölümlerde YL programı yok)

-Tek isimli proje bitirmemiş olmak, (UAK'ın böyle bir zorunluluğu yok)

-Uluslararası kongre sayısı az olduğu şeklindedir. (Kaç tane olursa yeterli mesela?)

Bu kriterlerin her biri önemli ancak UAK kriterleri değil, gerekli koşulları sağladıktan sonra jüri bu konuda yalnızca tavsiye verebilir düşüncesindeyim. Başarısız bulmak tamamen kişiseldir.

Arkadaşlar, ben doçent oldum ancak bu ve benzeri jüri zihniyetleri ile mücadele etmek gerektiği düşüncesindeyim. Bu mantıkta olan bir çok jüri çok fazla akademisyeni mesleğinden soğutmaktadır. En azından sonrasında başvuracak arkadaşlar için bu jürilerin keyfi değerlendirmelerine maruz kalmamaları önemli.

Bu nedenle sizlere danışmak istediğim bir kaç konu var.

Size nasıl bir yol izleyerek bu jüri üyesini şikayet etmeliyim. Lütfen tecrübesi veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevaplasın.

Dava açmak benim için biraz abartı bir yol olabilir. Ancak UAK'a ve CİMER'e şikayet dilekçesi yazmak ilk aklıma gelenler. bunlar etkili olur mu veya sizce ne yapmalıyım. ??

02 Ağustos 2021 15:49

dratos
Aday Memur

Arkadaşlar ben de Ekim 2020 başvurusuyum. Bir jüri üyesi, bir makalemin çalışmasının etik onay belgesini görmek istedi. 8 yıl öncesinde başlanmış bir çalışmaydı. Belge elimde olmadığı için, kuruma dilekçe yazdım. "etik izin sonrası başlanılan çalışmanızla ilgili olarak, 2015 öncesi dijital kayıtlar olmaması ve arşiv değişikliği gerekçeleri ile belgeye ulaşılamadı" şeklinde resmi cevap verildi. Ancak ÜAK etik ihlal kararı verdi. Yargıya başvuracağim. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşımız var mıdır acaba? Teşekkür ederim.

Toplam 187 mesaj

ANKET
Memur Sen'in 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17'lik maaş zammı talebi sizce karşılanabilir mi?