Editörler : muhtesem32
05 Aralık 2020 19:25   

Dikey geçişte ders muafiyeti

Merhaba arkadaşlar. Ben seneye kadar Aöf Muhasebe bölümünden mezun olacağım. Seneye yine Aöf Siyaset bilimi ve Kamu yönetimi bölümüne dikey geçiş yaptıracağım. Bu bölümde 3 ve 4. Sınıfta aldığım dersleri Muhasebe bölümünde zaten aldım. Bu dersleri muaf saydırabilir miyim ?? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

05 Aralık 2020 19:26

NeverMind26
Aday Memur

Dersler derken iki dersi kastetmiştim .

06 Aralık 2020 10:51

kaplumbaga155
Genel Müdür

aöf emlaktan aöf siyaset ve kamuya dikey geçiş yaptım. ders saydırma olmuyor. normal devam ediyorsun ama yaz okulu sayesinde 1.5 senede bitirme imkanın var üstten ders alarak.

06 Aralık 2020 10:52

kaplumbaga155
Genel Müdür

daha doğrusu sayacakları dersi zaten kendileri sayıyorlar muafiyyet vs. bi başvuru yok

06 Aralık 2020 16:18

NeverMind26
Aday Memur

aöf emlaktan aöf siyaset ve kamuya dikey geçiş yaptım. ders saydırma olmuyor. normal devam ediyorsun ama yaz okulu sayesinde 1.5 senede bitirme imkanın var üstten ders alarak.

kaplumbaga155, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam dersler ÖRGÜTSEL DAVRANIŞ ve TÜRK VERGİ SİSTEMİ idi yani isimleri, konuları bile aynı. Dediğin gibi olmuyor galiba. Peki 3. sınıfın ilk dönemine dikey geçiş yapacam ilk döneminde de üstten ders alabilirim değil mi ? Eğer öyleyse bu iki dersi saydırabilseydim 1 yılda da bitirme imkanım olabilirdi ama nasip artık.

06 Aralık 2020 23:08

kaplumbaga155
Genel Müdür

Hocam dersler ÖRGÜTSEL DAVRANIŞ ve TÜRK VERGİ SİSTEMİ idi yani isimleri, konuları bile aynı. Dediğin gibi olmuyor galiba. Peki 3. sınıfın ilk dönemine dikey geçiş yapacam ilk döneminde de üstten ders alabilirim değil mi ? Eğer öyleyse bu iki dersi saydırabilseydim 1 yılda da bitirme imkanım olabilirdi ama nasip artık.

NeverMind26, 5 ay önce - Alıntıya git

hocam söylemeye çalıştığım derslerin ismi falan önemsiz. aöften aöfe dikey geçişte muafiyert falan olmuyor. kendileri sayıyorlar hangi derslerin muaf olduğunu. ben geçen sene geçtim değişmediyse böyle.

06 Aralık 2020 23:10

kaplumbaga155
Genel Müdür

1 yıl sanırım mümkün değil. benim bu dönem 3 dersim var onları inş verirsem 1.5 yılda bitmiş olacak.

06 Aralık 2020 23:12

kaplumbaga155
Genel Müdür

ve evet şimdi kontrol ettim. ilkk sene güz dönemi üstten ders almaya izin vermemişler. bahardan itibaren üstten almışım. yaz okulunda son sınıfın baharlarını ve güz döneminden 2 tane almışım. bu döneme de son 3 ders kalmış. 1 sene mümkün değil 1.5 sene en erken. önlisansları 1 senede bitien olmuştu geçen sene ama onlarda daha az ders var işte.

07 Aralık 2020 18:21

NeverMind26
Aday Memur

ve evet şimdi kontrol ettim. ilkk sene güz dönemi üstten ders almaya izin vermemişler. bahardan itibaren üstten almışım. yaz okulunda son sınıfın baharlarını ve güz döneminden 2 tane almışım. bu döneme de son 3 ders kalmış. 1 sene mümkün değil 1.5 sene en erken. önlisansları 1 senede bitien olmuştu geçen sene ama onlarda daha az ders var işte.

Anladım hocam. Her türlü 1.5 yıldan geç sürede bitecek. Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. 3. sınıf olmak ya da önceden yine AÖF ü bitirmek pek fark ettirmeyecek.

17 Aralık 2020 10:02

revenge881
Aday Memur

daha doğrusu sayacakları dersi zaten kendileri sayıyorlar muafiyyet vs. bi başvuru yok

Hocam YÖK'ün belirdiği İnkılap, Türkçe, İng1-2'leri mi saydılar sadece?

Toplam 9 mesaj