Editörler : ayşegül bgm
12 Aralık 2020 20:03   

Cezaevi hemşireliği

Arkadaşlar lisans mezunuyum cezaevi hemşireliğinde maaş ne kadar ve eş durumu tayini var mı?

13 Aralık 2020 04:45

Osmandsbs
Kapalı
Ben lise mezunu hemsireyim. 7.5 senedir cezaevinde sağlık memuru olarak çalışıyorum.4700 falan alıyorum. Eş durumu tayini de var. Ama sağlık bakanlığına atanma ihtimaliniz varsa önceliğiniz sağlık bakanlığı olsun bence..
13 Aralık 2020 11:44

Hemssirelisans
Aday Memur
Ben lise mezunu hemsireyim. 7.5 senedir cezaevinde sağlık memuru olarak çalışıyorum.4700 falan alıyorum. Eş durumu tayini de var. Ama sağlık bakanlığına atanma ihtimaliniz varsa önceliğiniz sağlık bakanlığı olsun bence..
Osmandsbs, 5 ay önce - Alıntıya git

Neden ki mesela ben hastane ortamında nöbetli falan çalışmak istemiyorum sağlık ocağı düşünüyordumbu yüzden.Sanırım çalışma saatleri 8-5 miş ve haftasonu boşmuş yani rahat değil mi?

13 Aralık 2020 14:40

Osmandsbs
Kapalı
Ya hastaneye göre rahat tabi 8-5 dogru haftasonları tatil ama gecenin 10 unda arayıp kuruma çağırabiliyorlar haftasonu da öyle.. istemezsen nöbet olmaz sayınız çok ise nöbet de yapabilirsiniz. Ama şöyle soyleyeyim belki duymussunuzdur pandemi surecindeyiz 10 gün içerde kalıyoruz 20-30 dün dışarıda izin yapiyoruz. Orda yatıp kalkıyoruz 10 gün boyunca ha bu durum geçince yine eskisi gibi normale döner illaki ama artık hemşire olarak alıyor diye biliyorum adalet bakanlığı ünvan değişikliği ile de geçme şansınız kalmıyor. Benim unvanim sağlık memuru kadroluyum 2012 mezunuyum 2020 oldu yıl kpss girdim şuan sağlık bakanlığına geçeyim diye 7-8 sene sonra.. iş aşırı rahat ama ben ısınamadım belki de bu yüzdendir yanlış yönlendirmeyeyim kardeşim.
13 Aralık 2020 19:20

Hemssirelisans
Aday Memur
Ya hastaneye göre rahat tabi 8-5 dogru haftasonları tatil ama gecenin 10 unda arayıp kuruma çağırabiliyorlar haftasonu da öyle.. istemezsen nöbet olmaz sayınız çok ise nöbet de yapabilirsiniz. Ama şöyle soyleyeyim belki duymussunuzdur pandemi surecindeyiz 10 gün içerde kalıyoruz 20-30 dün dışarıda izin yapiyoruz. Orda yatıp kalkıyoruz 10 gün boyunca ha bu durum geçince yine eskisi gibi normale döner illaki ama artık hemşire olarak alıyor diye biliyorum adalet bakanlığı ünvan değişikliği ile de geçme şansınız kalmıyor. Benim unvanim sağlık memuru kadroluyum 2012 mezunuyum 2020 oldu yıl kpss girdim şuan sağlık bakanlığına geçeyim diye 7-8 sene sonra.. iş aşırı rahat ama ben ısınamadım belki de bu yüzdendir yanlış yönlendirmeyeyim kardeşim.

Çok sağolun çok güzel bir şekilde açıklamışsınız aklımda ki soru işaretlerinin bir kısmı gitti kafamda son bir şey daha var telefon durumu yok mu yani 10 güniçerde kullanamıyor musunuz?

13 Aralık 2020 21:15

kmpse
Aday Memur

Niye aile bakanlığını düşünmüyor sunuz yurtlarda çalıştı hemşireler koşulların iyi olduğunu söylüyor

13 Aralık 2020 21:41

Hemssirelisans
Aday Memur

Niye aile bakanlığını düşünmüyor sunuz yurtlarda çalıştı hemşireler koşulların iyi olduğunu söylüyor

kmpse, 5 ay önce - Alıntıya git

O konuda hiç fikrim yok bilgi verebilir misiniz? Maaş çalışma koşulları eş tayini var mı?

13 Aralık 2020 22:37

subkutan
Memur

maaşınız tek kalemdemi yatıyor acaba?

13 Aralık 2020 22:59

Osmandsbs
Kapalı
Evet tek kalemde yatıyor kapalı cezaevlerinde telefon yasak açık cezaevlerinde serbest.. biz 10 günlük süreçte en fazla bahçeye çıkıyoruz dolaplarda dışarıda zaman buldukça dışarı çıkıp telefona bakabiliyoruz ama bahçeye bile çıkartmaya cezaevleri var her yerin uygulaması farklı çünkü içerde ankesörlü telefon kullanabilirsin birde..
25 Şubat 2021 16:44

S taşdemir
Kapalı

Arkadaşlar ceza evlerinde hemşire nöbetini tek kişi olarak mı tutuyorsunuz.Güvenlik açısından sıkıntı yaşadınız mı

27 Şubat 2021 00:12

factotum930
Aday Memur

Arkadaşlar ceza evlerinde hemşire nöbetini tek kişi olarak mı tutuyorsunuz.Güvenlik açısından sıkıntı yaşadınız mı

S taşdemir, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben de güvenlik açısından nasıl olduğunu merak ediyorum. 😶

27 Şubat 2021 00:36

hohohohoho
Aday Memur

Ben de güvenlik açısından nasıl olduğunu merak ediyorum. 😶

factotum930, 2 ay önce - Alıntıya git

sıkıntı olmaz tercih edin gitsin

27 Şubat 2021 11:22

Lisanshemşire52
Aday Memur

Neden ki mesela ben hastane ortamında nöbetli falan çalışmak istemiyorum sağlık ocağı düşünüyordumbu yüzden.Sanırım çalışma saatleri 8-5 miş ve haftasonu boşmuş yani rahat değil mi?

Hemssirelisans, 5 ay önce - Alıntıya git

Peki cezaevi hemşireliğinde mülakat ve ya ayrı bir sınav yapılıyor mu?Tercih olumlu olduktan sonra başka bir süreç oluyor mu?

27 Şubat 2021 21:16

factotum930
Aday Memur

Peki cezaevi hemşireliğinde mülakat ve ya ayrı bir sınav yapılıyor mu?Tercih olumlu olduktan sonra başka bir süreç oluyor mu?

Lisanshemşire52, 2 ay önce - Alıntıya git

Mülakata çağrılıyorsunuz.

5 kişi alınacaksa 15 kişi çağrılıyor mülakata.

Süreç fazla yavaş ilerliyor ama.

Arkadaşım başvuru tarihinden itibaren 8-9 ay beklemiş işe başlayana kadar.

05 Mart 2021 07:53

EnesTürken
Aday Memur

Merhaba abi, hastaneler haricinde devletin başka organlarında hemşire olarak çalışmak için ne yapmamız gerekiyor? Yani ben geçen dönemlerin hemşire atamalarına baktım tümü hastanelere yapılmış. Mesela cezaevi veya yurtlarda hemşirelik yapmak için nereye başvuru yapmamız gereek? Ve eğer yapıp yerleştiysek devlet memuru mu oluyoruz yoksa sozlesmeli eleman mi? Biraz uzun oldu ama teşekkürler şimdiden. :)

Toplam 14 mesaj