Editörler : Pangaea
«29303132333435363738394041

Delkominasyon
Aday Memur
28 Mayıs 2021 15:04

öğretmenlikle ilgili bölümlerden mezun olmamıssınız demekki

sezai13, 3 yıl önce

kpss başvuru yapıyorum ama p120 puanımın hesaplanması için işaretlemem gereken kutucuk yok !!

sezai13
Aday Memur
28 Mayıs 2021 15:19

bölümde sıkıntı yok

Delkominasyon, 3 yıl önce

öğretmenlikle ilgili bölümlerden mezun olmamıssınız demekki

bigamre
Aday Memur
30 Mayıs 2021 18:04

Sözleşmeli öğretmenliğin mülakat sonuçları 8 Temmuz'da mı belli oluyor?

Denizoz1140
Aday Memur
07 Haziran 2021 19:19

Böyle düşünmeniz ne üzücü. Fen edebiyat fakültesi mezunu olmayıp meslek öğretmeni olanlar da var. Doğru bildiğiniz şeyleri savunurken keşke başkalarını da düşünseniz. Malesef adalet öğretmeni, yapı teknik öğretmeni vs. Gibi bölümler yok ve formasyon almaya mecburuz ne yazık ki

ercan+80, 3 yıl önce

Ne güzel dünya ya. Eğitim fakülteleri fen edebiyatlardan her zaman yüksek girişte puanla öğrenci alır.Eğitim Fakültesine gidemeyen fen edebiyata giderdi.Şimdi bi fark da kalmadı.düşük puanla git fen edebiyata ordan formasyon adı altında yüksek lisans yap sonrada yok bize niye ha

k verilmiyo beni niye mülakata çağırmadılar......

tugrakaya123
Aday Memur
10 Ağustos 2021 10:36

Bu konuda güncel bilgisi olan var mı ? Bende takip ediyorum fakat son zamanlarda gelen bir bilgi görmedim. CİMER'e yazdım . Onlarda içerik çalışmalarının devam ettiğini söylediler.

TelsizKodu
Aday Memur
15 Ağustos 2021 18:43

Formasyonsuz zaten herkes atanabiliyor.

tugrakaya123, 3 yıl önce

Bu konuda güncel bilgisi olan var mı ? Bende takip ediyorum fakat son zamanlarda gelen bir bilgi görmedim. CİMER'e yazdım . Onlarda içerik çalışmalarının devam ettiğini söylediler.

Kamilc1
Yasaklı
20 Ağustos 2021 17:36

Şuan en adaletlisi formasyona bakılmaksızın puan üstünlüğune göre atama bence
27 Ağustos 2021 16:49

Bugünkü açıklama tam olarak nedir geri geldi mi formasyon??

Kizildenizzz
Aday Memur
27 Ağustos 2021 20:24

Bence saçma ve anlamsiz bir açıklama olmuş. Çünkü önceden alınan pedagojik formasyonlar zaten geçerliydi.

"Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere 29 Haziran 2020 tarihli Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile pedagojik formasyon programı/pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru hakkını iptal ederek Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programını başarı ile tamamlama koşulu getirmişti."

Burada yeniden açılacak bir pedagojik formasyondan bahsedilmiyor. Hala açılmamış olan tzyl'den bahsediyor. Hali hazırda yurutulen formasyon programi yok. Belli ki açılmayacak. Varsayalım ki açıldı. O zaman tzyl'nin ne manası kalacak kim alacak ki. Ders yükümlülüğü maddi yükümlülükleri de birbirine denk olmayacaktır. Bu açıdan anlamsız duyuru gibi geldi bana.

"Talim ve Terbiye Kurulu oluşacak mağduriyetleri önlemek üzere toplanarak söz konusu kararı "Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru yapabilecekleri" şekilde genişletti."

Üçüncü bir ihtimal belli bölümler için ücretsiz tzyl kontenjanı verip kalanlar ise eski usül formasyon devam ederse ayni tas ayni hamam sorunlar devam etmiş olacak. Bu da çok ilginç gerçekten.

Kamilc1
Yasaklı
27 Ağustos 2021 21:34

Kimse bişey anlamadi bence
mühendismütercim, 3 yıl önce
Bugünkü açıklama tam olarak nedir geri geldi mi formasyon??

Medreseli.47
Memur
28 Ağustos 2021 13:52

Arkadaşlar formasyon tekrar geri gelecek. Öğretmen olabilmek için ya tezsiz YL ya da formasyon alacak. Tercih adayların artık. Yalnız formasyon kontenjanları kısıtlı olacak.
Kamilc1, 3 yıl önce
Kimse bişey anlamadi bence

Kizildenizzz
Aday Memur
28 Ağustos 2021 20:59

Ataması düşük bölümlere tekrar formasyon gelir mi ¿

Denizoz1140
Aday Memur
09 Eylül 2021 14:06

Trakya-kırklareli-namık kemal ünilerinde adalet bölümü formasyonu açılır mı

Toplam 813 mesaj
«29303132333435363738394041