Editörler : swat3410

polis80808085
Kapalı
14 Nisan 2021 18:15

Esastan mi esası itirazı istinafdan mi sonra mi

takla-atma, 3 yıl önce
Gelişme olanlarda işleri kalmadığı için buraya uğramıyor.Tanidigim birisi esastan kararı alınca 1 ay geçmeden karar uygulandı ve tayini yapıldı,,bu yüzden burayla işi kalmadı.İdare mahkemesi kararlarının neye göre uygulanıp uygulanmadığı tam bir belirsizlik Allah yardımcımız olsun

polis80808085
Kapalı
14 Nisan 2021 18:17

Boşa 30 falan sayma benim esas çıkali 4 ay oldu. Benim gibi yüzlerce adam var. İstinaf çıkınca olacak diyorlae ama istinafdan çıkan da hala bekliyor 30 gün sayıyor.bi ihtimal yaparlar artık. Ben yapacaklarına inanmıyorum artık

Otorite26, 3 yıl önce

Aramızda bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık/engellilik mazeretinden ataması yapılmadığı için açtığı davayı kazanan ve yine de mahkeme kararına göre süresi içinde ataması yapılmayan var mı?

Şu an ben bu durumdayım. YD siz dava açtım. Esastan karar verildi. Kazandım. Şimdi 30 günlük süreyi beklemeye başladım. Gelişmelerden bilgi veririm.

Benim durumumda olan bilgi verirse sevinirim.

Ahmetfigen
Aday Memur
14 Nisan 2021 19:05

Sağlık yönünden varmı bilmiyorum ama 34. Madde deyip keyfi uygulama ile atama yapılan mahkemede yd ve esastan kazanıp geri dönen görmedim , maalesef makamın takdiri mahkeme kararının önünde
Otorite26, 3 yıl önce

Aramızda bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık/engellilik mazeretinden ataması yapılmadığı için açtığı davayı kazanan ve yine de mahkeme kararına göre süresi içinde ataması yapılmayan var mı?

Şu an ben bu durumdayım. YD siz dava açtım. Esastan karar verildi. Kazandım. Şimdi 30 günlük süreyi beklemeye başladım. Gelişmelerden bilgi veririm.

Benim durumumda olan bilgi verirse sevinirim.

polis80808085
Kapalı
14 Nisan 2021 19:37

Sağlık eş durumu hiç biri farketmiyor şu an EGM hukugu hiçe sayıyor. Benimki sağlık yönünden deyip umutlanma .öyle bir şey olsa zaten ilk başta zaten atamanı yapardı mahkemelik falan olmazdı

Ahmetfigen, 3 yıl önce
Sağlık yönünden varmı bilmiyorum ama 34. Madde deyip keyfi uygulama ile atama yapılan mahkemede yd ve esastan kazanıp geri dönen görmedim , maalesef makamın takdiri mahkeme kararının önünde

insangibi90
Yasaklı
17 Nisan 2021 13:09

Konu ile ilgili olarak 01/04/2021 tarih ve 2021/1996 başvuru numaralı Kamu Denetçiliği kararını okudum. Meslekten çıkartma ile cezalandırılan polis memurunun yd almasina rağmen mesleğe geri döndürülmesi sonucu yapmış olduğu başvuruyu Kamu denetçiliği uygun bulmuş, polis memurunun geri döndürülmesi yönünde tavsiye karari vermiştir. Bu konuda suç duyurusunda bulunacak yada mahkemeye basvuracak arkadaşlar ilgili karardan yararlanabilir

trackermaker
Kapalı
17 Nisan 2021 13:24

Kararlar neye gore uygulanmiyo anlamiyorum ama tanidigim birisinin ihraca karsi verilen yd kararini, karar tarihinde 30 gun sonra uyguladi ve arkadas su an calisiyor.

Ahmetfigen
Aday Memur
17 Nisan 2021 14:51

Kararları uygulamıyanlarda anlayamiyorlar bence ne yazikki bu hukuksuzlukla ilgili çıkıp ne olduğunu ne yapılacağını söyleyen bir yetkili yok yazılan dilekçeye talebiniz degerlendirilmektedir demek bir cevap degildir
trackermaker, 3 yıl önce

Kararlar neye gore uygulanmiyo anlamiyorum ama tanidigim birisinin ihraca karsi verilen yd kararini, karar tarihinde 30 gun sonra uyguladi ve arkadas su an calisiyor.

17 Nisan 2021 18:13

Bu doğru mu gerçekten. 7 ci aya girdik. Bim esastan kabul ve bekliyorum. Kararların uygulanması ile ilgili kimse birşey bilmiyor. Bilen varsa da söylemiyor. Neyi bekliyorlar.Mahkeme kararı bu kardeşim ya. Gerçekten şu olan biteni şaşkınlıkla izliyorum. Hayırlısı.
trackermaker, 3 yıl önce

polis80808085
Kapalı
17 Nisan 2021 21:39

Bölge idare esastan itiraz sonucu bitti mi yanı. Üst mahkemeye gitmisler mi yoksa mahkeme. Kesinleşti mi

WalterGoodman, 3 yıl önce
Bu doğru mu gerçekten. 7 ci aya girdik. Bim esastan kabul ve bekliyorum. Kararların uygulanması ile ilgili kimse birşey bilmiyor. Bilen varsa da söylemiyor. Neyi bekliyorlar.Mahkeme kararı bu kardeşim ya. Gerçekten şu olan biteni şaşkınlıkla izliyorum. Hayırlısı.

polis80808085
Kapalı
17 Nisan 2021 21:40

Özelden mesaj atar mısın.ben sana atamıyorum

Ahmetfigen
Aday Memur
17 Nisan 2021 22:35

Doğru bizzat yaşıyoruz 31.12.2020 yd tebliği ,10.02 2021 esastan karar tebliği ayrıca BİM idarenin yd lı itirazını reddeti

Ahmetfigen
Aday Memur
17 Nisan 2021 22:36

Yd yi reddeti , esastan verilecek karar ile mahkeme süreci tamamen bitiyor
Ahmetfigen, 3 yıl önce
Doğru bizzat yaşıyoruz 31.12.2020 yd tebliği ,10.02 2021 esastan karar tebliği ayrıca BİM idarenin yd lı itirazını reddeti

trackermaker
Kapalı
18 Nisan 2021 02:34

Aynen su an basladi goreve yd aldi ama konusu feto degilsi arkadasin, feto konularinsa surunceme de birakiyolar sanirsan siyasi var.

Ahmetfigen
Aday Memur
18 Nisan 2021 05:51

Bizimde fetö değil atama 34. Md .yd aldık esastan kazandık geriye Bim esas kararı kaldı
trackermaker, 3 yıl önce

Aynen su an basladi goreve yd aldi ama konusu feto degilsi arkadasin, feto konularinsa surunceme de birakiyolar sanirsan siyasi var.

18 Nisan 2021 07:04

Biz de öyleyiz. Bölge bitti evet. Danıştayda . İnş. Onun sonucunu beklemezler. Danıştayda dosya en az 3,4 yıl beklermiş. İtiraz sürecinde Sonuna kadar gidiyorlar.
polis80808085, 3 yıl önce

Bölge idare esastan itiraz sonucu bitti mi yanı. Üst mahkemeye gitmisler mi yoksa mahkeme. Kesinleşti mi

trackermaker
Kapalı
18 Nisan 2021 11:39

Valla ben gozumle gordugumu soyluyorum arkadaslar, arkadasim 7068 den ihrac edilmisti, dava acti yd aldi, 35 gun sonra yd karari uygulandi ve su an aktif olarak calisiyor, bende ihrac edildim 7068 den bekliyorum daha 30 gunlul sure dolmadi, bakalim uygulayacaklar mi yoksa kisiye gore hukuk mu var.

polis80808085
Kapalı
18 Nisan 2021 12:54

Ben de 34.madde ile atamam oldu bize söylenen kesinleşene kadar dendi. Bizim için son mahkeme bim dir. Bir abi var ikinci şark iptali aldi.bim tebliğ oldu 26gun oldu hala yapmadılar. Bakalım uygulayacaklar mi. İhraç arkadaşlar için birşey diyemem Danıştay a kadar bekleyecekler sanırım .

trackermaker, 3 yıl önce

Valla ben gozumle gordugumu soyluyorum arkadaslar, arkadasim 7068 den ihrac edilmisti, dava acti yd aldi, 35 gun sonra yd karari uygulandi ve su an aktif olarak calisiyor, bende ihrac edildim 7068 den bekliyorum daha 30 gunlul sure dolmadi, bakalim uygulayacaklar mi yoksa kisiye gore hukuk mu var.

18 Nisan 2021 13:58

5,10 yıl da danıştayı bekleyecek isek diğer mahkemelerin amacı ne? 4 yıl da orada kaybettik. Yazık değil mi böyle ama.

Ben de 34.madde ile atamam oldu bize söylenen kesinleşene kadar dendi. Bizim için son mahkeme bim dir. Bir abi var ikinci şark iptali aldi.bim tebliğ oldu 26gun oldu hala yapmadılar. Bakalım uygulayacaklar mi. İhraç arkadaşlar için birşey diyemem Danıştay a kadar bekleyecekler sanırım .

polis80808085
Kapalı
18 Nisan 2021 14:21

Sayın bakan ağzından düşürmediği hukukunun üstünlüğünü uygulamada göstermiyor maalesef . Normalde hepimizi yd alınca yapmaları lazım ama maalesef hukuk var ama yöneticilerimiz hukugu işlerine geldiği gibi değerlendiriyor. Ben beddua ettim benim çektiğim eziyeti umarım kendileri kat ve kat yaşarlar.

5,10 yıl da danıştayı bekleyecek isek diğer mahkemelerin amacı ne? 4 yıl da orada kaybettik. Yazık değil mi böyle ama.

Ahmetfigen
Aday Memur
18 Nisan 2021 14:55

Uygulanmayan tek kurum bence EGM bu da idarecilerden kaynaklanıyor zannedersem maalesef idarecilerimiz sadece cezalandırmak için varlar emri altındaki memurun hakkını koruyup kollamak yok

Sayın bakan ağzından düşürmediği hukukunun üstünlüğünü uygulamada göstermiyor maalesef . Normalde hepimizi yd alınca yapmaları lazım ama maalesef hukuk var ama yöneticilerimiz hukugu işlerine geldiği gibi değerlendiriyor. Ben beddua ettim benim çektiğim eziyeti umarım kendileri kat ve kat yaşarlar.

Toplam 267 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi