Editörler : Pangaea
«9101112131415161718192021

Metehan A.
Şube Müdürü
29 Aralık 2020 11:29

Bunun hayal dünyası ile ne alakası var Allah aşkına? Hocamız gayet haklı bir isyanda bulunmuş. Bilmediğimiz bir şeyler öğrenelim, yardımcı olabileceğimiz konularda insanlara bir şeyler verelim diye foruma giriyoruz; "xxx puanım var, ek atamada gider miyim" temalı başlıklardan başka bir şey göremiyoruz. Bir tane, iki tane böyle başlık görünce tamam diyor insan ama daha fazlası sıkmaya başlıyor. Ortada bir atama takvimi yok, ek atama olup olmayacağı belirsiz, ilk atamada kaç kişi alınacağı belirsiz... Kim cevap verebilir o zaman bu sorulara? Sırf sormuş olmak için sorulmuş oluyor bu açıdan bakınca. Ayrıca toplamda kaç kişinin atanacağı belli olsa bile kişi geçmiş yıllarda branşına verilen kontenjana bakıp basit bir oran-orantı ile bu sene kaç kişinin atanacağını, kendisinin sıralamasının atanmasına yetip yetemeyeceğini bulur zaten. Ha yine de sayılar belli olsa fikir almak için buraya yazılabilir ama şu an içerisinde bulunduğumuz aşamada bu tip sorular bana inanılmaz mantıksız geliyor.

Memurların ve memur olma çabasındaki insanların bulunduğu bir forumda, hele ki öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının olduğu bir alt kategoride biraz daha mantıklı başlıklar görmek istiyor insan. Her türlü insanın yer aldığı forumlarda veya interaktif sözlüklerde yadırgamıyorum böyle şeyleri. Zaten çoğu kişi de özellikle "trollük" için yapıyor bu işi ama burada olmuyor. Sınavdan sonra da "xxx netim var, kaç puan gelir" tipi başlıklarla dolmuştu. O zaman da aynı şekilde isyan etmiştim. Kusura bakmayın ama konu açmadan önce bir mantık süzgecinden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Cevabı olmayan soruları, Google üzerinden cevabı rahatça bulunabilecek soruları buraya yazmak forumu sabote etmektir. Akıl danışmak istersiniz, araştırmanıza rağmen cevabını bulamadığınız bir soru olur ve hatta sadece sohbet etmek istersiniz; yazarsınız. Ama olmamış şey üzerinden tahmin istemek ile hayal kurmak arasında hiçbir bağlantı yok.

Okulöncesi2144, 3 yıl önce

Hocam sizin hayal dünyanız ve beklentileriniz yoksa neden buradasınız herkes düşüncesini yazıyor Bi cevap arıyor ama genel gördüğün 10 kişi merak ediyorsa 20 kişi birbirine sallıyor

29 Aralık 2020 12:46

metehan bey çok haklısınız. bir kaç kere bu durumu belirttim. açılan başlıklar öğretmenlik eğitimi almış insanlara yakışmayacak içerikte.

türkçeciler buraya...

pdrciler ne yaptınız?

tavsiyeniz nedir?

hayalimm

bunlar gördüklerimin sadece birkaç tanesi. bol miktarda benzer hatta aynı başlık falan...

puanım şu atanır mıyım?

sıralamam şu acaba kaç kişi önümden kayar?

babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?

burada dolanırken bilgi çöplüğünün içinde kayboluyorum.

Metehan A., 3 yıl önce

Bunun hayal dünyası ile ne alakası var Allah aşkına? Hocamız gayet haklı bir isyanda bulunmuş. Bilmediğimiz bir şeyler öğrenelim, yardımcı olabileceğimiz konularda insanlara bir şeyler verelim diye foruma giriyoruz; "xxx puanım var, ek atamada gider miyim" temalı başlıklardan başka bir şey göremiyoruz. Bir tane, iki tane böyle başlık görünce tamam diyor insan ama daha fazlası sıkmaya başlıyor. Ortada bir atama takvimi yok, ek atama olup olmayacağı belirsiz, ilk atamada kaç kişi alınacağı belirsiz... Kim cevap verebilir o zaman bu sorulara? Sırf sormuş olmak için sorulmuş oluyor bu açıdan bakınca. Ayrıca toplamda kaç kişinin atanacağı belli olsa bile kişi geçmiş yıllarda branşına verilen kontenjana bakıp basit bir oran-orantı ile bu sene kaç kişinin atanacağını, kendisinin sıralamasının atanmasına yetip yetemeyeceğini bulur zaten. Ha yine de sayılar belli olsa fikir almak için buraya yazılabilir ama şu an içerisinde bulunduğumuz aşamada bu tip sorular bana inanılmaz mantıksız geliyor.

Memurların ve memur olma çabasındaki insanların bulunduğu bir forumda, hele ki öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının olduğu bir alt kategoride biraz daha mantıklı başlıklar görmek istiyor insan. Her türlü insanın yer aldığı forumlarda veya interaktif sözlüklerde yadırgamıyorum böyle şeyleri. Zaten çoğu kişi de özellikle "trollük" için yapıyor bu işi ama burada olmuyor. Sınavdan sonra da "xxx netim var, kaç puan gelir" tipi başlıklarla dolmuştu. O zaman da aynı şekilde isyan etmiştim. Kusura bakmayın ama konu açmadan önce bir mantık süzgecinden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Cevabı olmayan soruları, Google üzerinden cevabı rahatça bulunabilecek soruları buraya yazmak forumu sabote etmektir. Akıl danışmak istersiniz, araştırmanıza rağmen cevabını bulamadığınız bir soru olur ve hatta sadece sohbet etmek istersiniz; yazarsınız. Ama olmamış şey üzerinden tahmin istemek ile hayal kurmak arasında hiçbir bağlantı yok.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
29 Aralık 2020 14:42

bunlara derdini anlatmaya uğraşma boşuna. ilk 100'deysen 2 bin atama bile kurtarır seni. başkaları ne yaparsa yapsın boş ver. ortam böyle artık.

en güzeli kenara çekilip mesleğe başlamadan önce geçireceğin boş vaktin keyfini çıkarmaya bakmak. hiç alım yapmayacak değiller nasıl olsa. birileri de beklesin ki ocak'ta takvim gelecek.

Holdnlife, 3 yıl önce

2000lerde sıralamam olsaydı şu an oturmuş yeniden ders çalışırdım elbette amacım var atanmak ve bunu yaparken de hayal kurarak değil gerçekleri konuşarak gerçekleştirmek istiyorum önceki yorumlarımı okusaydın alanımda 87 puan aldığımı da bilirdin ben kimseyede sallamıyorum gerçekçi olun diyorum en kötüsüne kendini hazırla ki sonrasında üzülme

servet-mert
Kapalı
29 Aralık 2020 15:56

Öğretmen atamaları ne zaman? 2021 öğretmen atamaları takvimi açıklandı mı? KPSS sonuçlarının açıklan

servet-mert
Kapalı
29 Aralık 2020 15:58

Öğretmen atamaları ne zaman? 2021 öğretmen atamaları takvimi açıklandı mı?

KPSS sonuçlarının açıklanması ile birlikte adaylar, öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin, "2021'de tabii ki atama yapacağız. Bütçede öğretmen ataması var. Sayısının yüksekliği konusunda bizim gayretimiz, çabamız, girişimlerimiz var. Bunun müjdesini inşallah olduğunda paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

ahbiatansak
Aday Memur
29 Aralık 2020 17:25

Yazdıklarınızı hayretle okuyorum. Burası dayanışma yardımlaşma haberleşme için açılmış bir platform. Yazılanlar sizi incitiyorsa buralara uğramamak da sizin elinizde. Ama kimseyi karamalamaya, yalancılıkla itham etmeye ve moral bozmaya kimsenin hakkı yok. İnsanlar ellerinden geldiğince duyumlarını yazmaya çabalıyorlar. Ne gerek var kalp kırmaya. Biz öğretmeniz yapıcı olmak mesleğimizin gereği. Hoşlanmıyorsan bile bak geç. Bakın herkesi küstürdünüz günlerdir yeni yorum çok az geliyor. Ben şahsen yazılan çizilenlere inanmasam bile o bi kaç dakikalık umut kıvılcımı rahat nefes almamı sağlıyor. Belki 1000 belki 60000 atama olacak. Her halükarda bana o rahat nefesi aldırmak için çabalayıp buraya umut tohumları atan herkese çok teşekkür ediyorum.
29 Aralık 2020 17:39

Ankara

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın saat 11.00'de başlayacak AA Editör Masası toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtlayacak, değerlendirmelerde bulunacak.

Selçuk'un açıklamaları, AA'nın internet sitesinden (@anadoluajansi) anlık takip edilebilecek

muhendis76
Kapalı
29 Aralık 2020 17:46

2018 de oraya katılmıştı ve formasyon u kaldırıp ataması yapılanlara formasyon vereceğiz demişti inş tarih tekerrür eder

ÖĞRETMEN OLMAKK, 3 yıl önce

Ankara

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın saat 11.00'de başlayacak AA Editör Masası toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtlayacak, değerlendirmelerde bulunacak.

Selçuk'un açıklamaları, AA'nın internet sitesinden (@anadoluajansi) anlık takip edilebilecek

Didemm91
Şef
29 Aralık 2020 17:48

Yine takvimin ne zaman geleceği sorulmayacağı için boşuna beklemeyelim.

Gobel1900
Şube Müdürü
29 Aralık 2020 17:52

Yine oyalama taktikleri
Didemm91, 3 yıl önce

Yine takvimin ne zaman geleceği sorulmayacağı için boşuna beklemeyelim.

Okulöncesi2144
Aday Memur
29 Aralık 2020 19:25

Hocam sizi tebrik ediyorum tam da anlatmak istediğim şeyi yazmışsınız az önceki yorumları Bi öğretmenin yazmış olmasına bile inanmak istemedim herkes kendi açısından merak içinde ve hepimizde bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz

ahbiatansak, 3 yıl önce
Yazdıklarınızı hayretle okuyorum. Burası dayanışma yardımlaşma haberleşme için açılmış bir platform. Yazılanlar sizi incitiyorsa buralara uğramamak da sizin elinizde. Ama kimseyi karamalamaya, yalancılıkla itham etmeye ve moral bozmaya kimsenin hakkı yok. İnsanlar ellerinden geldiğince duyumlarını yazmaya çabalıyorlar. Ne gerek var kalp kırmaya. Biz öğretmeniz yapıcı olmak mesleğimizin gereği. Hoşlanmıyorsan bile bak geç. Bakın herkesi küstürdünüz günlerdir yeni yorum çok az geliyor. Ben şahsen yazılan çizilenlere inanmasam bile o bi kaç dakikalık umut kıvılcımı rahat nefes almamı sağlıyor. Belki 1000 belki 60000 atama olacak. Her halükarda bana o rahat nefesi aldırmak için çabalayıp buraya umut tohumları atan herkese çok teşekkür ediyorum.

ahbiatansak
Aday Memur
29 Aralık 2020 19:48

Beni anlayan birilerinin olmasına da ayrıca sevindim :) yanıtınız için teşekkür ederim
Okulöncesi2144, 3 yıl önce

Hocam sizi tebrik ediyorum tam da anlatmak istediğim şeyi yazmışsınız az önceki yorumları Bi öğretmenin yazmış olmasına bile inanmak istemedim herkes kendi açısından merak içinde ve hepimizde bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz

Dionysos7
Aday Memur
30 Aralık 2020 03:28

Yer değiştirme atamaları bitmeden açıklamayacaklar büyük ihtimalle. Yani şubattan önce çok zor görünüyor. Boşuna her gün yeni bir açıklama vs var mı diye strese girmeyin. Yoksa atanamadan delirip gitcez :D

30 Aralık 2020 08:48

Hocam yer değiştime sonuçları Ocak ayının sonun buluyor ancak yer değiştirme atama takvimini ve kontanjanı etkilemez.. sadece yer değiştime tercih süresini etkiler ki zaten gecen yıl da tercihler martta alınmıştı.. Her ne kadar analiz yapmış olsanız da sadece dediğim gibi atamaya hakkazananların tercih tarihini etkiler.

Dionysos7, 3 yıl önce

Yer değiştirme atamaları bitmeden açıklamayacaklar büyük ihtimalle. Yani şubattan önce çok zor görünüyor. Boşuna her gün yeni bir açıklama vs var mı diye strese girmeyin. Yoksa atanamadan delirip gitcez :D

30 Aralık 2020 12:14

Evet canlı yayında atama haberi gelecek duyumu da boş çıktı arkadaşlar.

servet-mert
Kapalı
31 Aralık 2020 08:23

Benim tahminimce 2021 Ocak ayında takvim açıklanır ve Şubat ayında alım olur, Martta da göreve başlanılır.

2. ek atama da Mayıs-Haziran ayı gibime geliyor. Tabi bunlar tamamen tahmin ve öngörü.

Tekrardan ders çalışmaya da başladım ne olur ne olmaz diye.

Didemm91
Şef
06 Ocak 2021 16:58

Cuma günü en geç Pazartesi günü takvim gelecek kaynağım sağlam demiş biri. Sallamış mıdır acaba yoksa doğru mudur ?

Caglaant
Memur
06 Ocak 2021 17:37

Valla herkes bir şeyler uyduruyor. Her hafta biri cuma açıklanacak diyor. Kimin dediği tutarsa. Artık duyumlara inanıp da umut etmekten sıkıldım.
Didemm91, 3 yıl önce

Cuma günü en geç Pazartesi günü takvim gelecek kaynağım sağlam demiş biri. Sallamış mıdır acaba yoksa doğru mudur ?

Gobel1900
Şube Müdürü
06 Ocak 2021 17:44

Kimmiş hocam? İsim var mı?
Didemm91, 3 yıl önce

Didemm91
Şef
06 Ocak 2021 18:50

Yok hocam ismi kapatmışlar. Ben her duyumda umutlanıyorum ve hala 60 bin gelsin de isterse 5 ay sonra gelsin diyenler var. Yüksek puan alanlar düşük puanlara destek çıkıyor da tam tersi olmuyor maalesef.

Toplam 416 mesaj
«9101112131415161718192021

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi