Editörler : metin_alkan
14 Nisan 2021 17:18

Tourniquett
Aday Memur

Kıymetli Hocalarım,

UAK savunmayı PTT ile mi gönderiyor yoksa UYAP'a mı yüklüyor? Açtığı davaya UAK tarafından savunma verilen arkadaşımız var mı? Daha önce yazmıştım benim davamda ÜAK savunma vermediği gibi ek sürede istemedi. Mahkeme ikinci defa savunma istedi. 25 gün geçti henüz hareket yok.

2873, 4 gün önce - Alıntıya git

Merhaba hocam. Benim 2. 30 günlük süre de doldu ancak hala bi değişiklik yok.

14 Nisan 2021 23:55

Ydocent
Şef

Merhaba hocam. Benim 2. 30 günlük süre de doldu ancak hala bi değişiklik yok.

Tourniquett, 4 gün önce - Alıntıya git

Savunma yapılmamasınin bir sebebi olmalı.

Avukat in savunma yazması için UAK dan ilgili adayin dosyasi hk bir rapor almasi gerekiyor. Avukat ne bilir olan biteni.

Biz nasil davamızı acarken neden actığımızı açıkladık bir dilekce ile avukatimiza. UAK docentlik komisyonu muhalesef jurilerden ne geldiyse imzalamış bizlere gondermis. Savunma verilememesinin ana nedeni bu bence. Adayların dosyalarını incelemiyorlar. Gelene imza gidene imza. Durum böyle olunca savunma vermeleri zorlaşıyor.

Kim inceleyecek o dosyaları simdi, rapor edecek de avukata bildirecek. Burada yazılmıştı geçenlerde, savunma vermeden aslinda zamani kısaltır bilirkişilere yonlendirme yapılıyor diye.

SONUÇ

Aslinda ortada bir haksızlık var

muhatap UAK,

Ama o muhatap gibi gözüküp isleri jurilere, bilirkisilere devretmiş.

16 Nisan 2021 12:01

nicksiz000
Aday Memur

Savunma yapılmamasınin bir sebebi olmalı.

Avukat in savunma yazması için UAK dan ilgili adayin dosyasi hk bir rapor almasi gerekiyor. Avukat ne bilir olan biteni.

Biz nasil davamızı acarken neden actığımızı açıkladık bir dilekce ile avukatimiza. UAK docentlik komisyonu muhalesef jurilerden ne geldiyse imzalamış bizlere gondermis. Savunma verilememesinin ana nedeni bu bence. Adayların dosyalarını incelemiyorlar. Gelene imza gidene imza. Durum böyle olunca savunma vermeleri zorlaşıyor.

Kim inceleyecek o dosyaları simdi, rapor edecek de avukata bildirecek. Burada yazılmıştı geçenlerde, savunma vermeden aslinda zamani kısaltır bilirkişilere yonlendirme yapılıyor diye.

SONUÇ

Aslinda ortada bir haksızlık var

muhatap UAK,

Ama o muhatap gibi gözüküp isleri jurilere, bilirkisilere devretmiş.

Ydocent, 4 gün önce - Alıntıya git

ÜAK artık hukuk tanımaz bir kurum haline gelmiş durumda acı olan budur. Ekim dönemi yeniden basvuruları kafasına göre ret eden kurum, Aynı adayım aynı dosyasını Şubat basvurusunda olması gerektiği kabul edip jüri belirledi. E o zaman 2020 Ekim başvurusu neden jürilere gitmeden iptal oldu.

Ali kıran baş kesen, hukuk tanımaz bir kurumdur ÜAK. Bu ranazan gününde de aldıkları günahlar onları öbür dünyada rahat bırakmayacaktır.

16 Nisan 2021 13:15

dr.dr.dr.dr
Aday Memur

Dergi para alıyor bu sebeple veya art niyetle etik veya asgari diyen jürilere diyeceğim şu: Önce kongreleri ücretsiz yapın kar amacı kimse gütmesin, sonra telefon gelince eş dosttan1 ayda dosyaları okumadan olumlu gönderip arkası olmayanları son güne kadar bekletip nereden nebulurum da yazarım mantığı varsa olmamalı bu akademisyenliğe sığmaz. Bir de jürinin CV pradatör dolu ama paralı derdi giye etik yazdığını duyuyoruz. Bu nasıl bir çelişkidir diye düşünüyor insan. Öbür taraftan on-line toplantıları bile 45 günde yapan böyle umursamaz çalışan ÜAK ve Doç adaylarını tel de azarlamaya kalkan ÜAK memurlarına da bir mesleki eğitim verilmeli. Gerekirse bir call-center kursunlar adaylara hakettikleri değeri verip bir cvp versinler. Sonra Bilim Üretin diye akıl vermesin kimse. İnsanların sağlığı bozuluyor.

Toplam 144 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?