Editörler : ayşegül bgm
25 Aralık 2020 23:27

Eğitim durumu tayini

Arkadaşlar merhaba , ben lisans mezunu hemşireyim kadrolu olarak aktif çalışıyorum eğitim durumu tayini geçerli olan sağlık lisans bölümlerinden birini kazansam eğitim durumu tayin hakkım olurmu ?

musti145380
Aday Memur
22 Ocak 2021 16:36

olur tabiki neden olmasın. örgün eğitim olduktan sonra sorun olmuyor.

zolamid34
Aday Memur
22 Ocak 2021 16:55

Olur tabi ( sağlık yönetimi ,acil afet ,diyetisyenlik ,veterinerlik vs vs ) kazanırsanız 4 yıllık eğitim tayininiz olur

İskele alabanda
Aday Memur
23 Ocak 2021 00:32

Olmaz en az 4 yıllık üst öğrenim şartı var yani ancak lisans mezunu olarak doktora yapman durumunda eğitim tayin hakkın olur. Ama lise mezunu olsaydın ya da ön lisans o zaman 4 yıllık örgün öğretimden eğitim tayin hakkın olurdu ama lisans mezunu olduğun için senin 4 yıllık üst öğrenimin doktoradır.

slgnbr
Kapalı
23 Ocak 2021 00:37

Yüksek lisans ya da doktora ile eğitim tayini yapılamıyor.

İskele alabanda, 3 yıl önce

Olmaz en az 4 yıllık üst öğrenim şartı var yani ancak lisans mezunu olarak doktora yapman durumunda eğitim tayin hakkın olur. Ama lise mezunu olsaydın ya da ön lisans o zaman 4 yıllık örgün öğretimden eğitim tayin hakkın olurdu ama lisans mezunu olduğun için senin 4 yıllık üst öğrenimin doktoradır.

dogan61
Aday Memur
23 Ocak 2021 00:51

g) Sağlık ile ilgili bir alanda en az (Değişik ibare:RG-30/9/2016-29843) dört yıllık örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmesi hâlinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere,

bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir.

Madde bu şekilde. Kadrolu olmanız lazım ayrıca 4 yılı doldurmanız lazım yani 3. yılın sonunda kadroya geçiyorsunuz ama yine de tayin hakkını kullanamıyorsunuz yani 4 yılı bitirmeniz lazım

Ayrıca Sağlıkla ilgili bir alandan 4 yıllık bir örgün öğretim şartı var, eğitim süresiyle sınırlı eğitim bitince geri dönüyorsunuz.

İskele alabanda
Aday Memur
23 Ocak 2021 00:55

Hocam siz haklısınız, ben yanlış hatırlıyormuşum.

dogan61, 3 yıl önce

g) Sağlık ile ilgili bir alanda en az (Değişik ibare:RG-30/9/2016-29843) dört yıllık örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmesi hâlinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere,

bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir.

Madde bu şekilde. Kadrolu olmanız lazım ayrıca 4 yılı doldurmanız lazım yani 3. yılın sonunda kadroya geçiyorsunuz ama yine de tayin hakkını kullanamıyorsunuz yani 4 yılı bitirmeniz lazım

Ayrıca Sağlıkla ilgili bir alandan 4 yıllık bir örgün öğretim şartı var, eğitim süresiyle sınırlı eğitim bitince geri dönüyorsunuz.

İskele alabanda
Aday Memur
23 Ocak 2021 00:56

Doğru kusura bakmayın yanlış hatırladım maddeyi

slgnbr, 3 yıl önce

Yüksek lisans ya da doktora ile eğitim tayini yapılamıyor.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi