Editörler : gubaz
05 Ocak 2021 13:23

vsks
Aday Memur

Eşdeğerliği daha önce almıştım. Lojistik yok sadece uluslararası ticaret benim bölüm.

srdrflz, 4 ay önce - Alıntıya git

Ben de dün dilekçe gönderdim merak etmiştim Teşekkürler

08 Ocak 2021 10:04

efendinimbensenin
Aday Memur

arkadaşlar önceki sınavla ve süreçle ilgili burda baya tartışılmış. ama seviye yerlerde. bi inceleyin isterseniz:

https://forum.memurlar.net/konu/1734338/1.sayfa

11 Ocak 2021 14:26

srdrflz
Aday Memur
12 Ocak 2021 20:16

efendinimbensenin
Aday Memur

arkadaşlar burda çıkmış sorular var

https://ticaret.gov.tr/kurumsal/insan-kaynaklari/gecmis-donemlere-ait-yazili-sinav-sorulari

Ben faydali bir sey goremedim. siz gorebildiniz mi?

13 Ocak 2021 09:52

Optiopti
Aday Memur

Sorular eski ve klasik denetmen yardımcılığı için sınavın test olacağını söylediler genel ekonomiden nasıl soru çıkar pek bir fikir sahibi olamadık

13 Ocak 2021 19:11

Happy new
Şube Müdürü

arkadaşlar burda çıkmış sorular var

https://ticaret.gov.tr/kurumsal/insan-kaynaklari/gecmis-donemlere-ait-yazili-sinav-sorulari

Genel iktisat soruları buradaki gibi yüzeysel olacak demek ki

14 Ocak 2021 12:40

srdrflz
Aday Memur
14 Ocak 2021 16:45

efendinimbensenin
Aday Memur

Uzman Yrd. sınavına girmeye hak kazananların listesi açıklanmış.

https://personel.ticaret.gov.tr/duyurular/ticaret-uzman-yardimciligi-yazili-sinavina-katilmaya-hak-kazanan-adaylar

keşke sınava girmekle iş bitseydi. atıyorum 60 kişilik kontejan var. yazılı sınavı 40 kişi geçti. buna rağmen sözlü mülakatta elenenler oluyor. mülakata bıyıklı, sakallı, takımsız gitmeyiniz. bayanlar da kotla gitmesin bi zahmet.

14 Ocak 2021 22:21

mehmetakif.2
Aday Memur

Arkadaşlar daha önce denetmen yardımcılığı sınavına giren var mı?

14 Ocak 2021 22:25

mehmetakif.2
Aday Memur

Ayrıca kaç puanla kapatmış onu göremiyoruz galiba bu büyük talihsizlik bence

15 Ocak 2021 10:35

Egitim kocu
Aday Memur

Ayrıca kaç puanla kapatmış onu göremiyoruz galiba bu büyük talihsizlik bence

mehmetakif.2, 4 ay önce - Alıntıya git

Arkadaşlar merhaba.sınava katılmaya hak kazanan adaylara başarılar dilerim.Küçük bir istatistik çıkardım,umarım faydası olur.

İktisat bölümü , alım 12 kişi , sınava çağrılacak aday 240 kişi , sınava katılacak aday 102 kişi ;

Kamu yönetimi bölümü,alım 10 kişi,sınava çağrılacak aday 200 kişi , sınava katılacak aday 81 kişi ;

Hukuk bölümü , alım 9 kişi , sınava çağrılacak aday 180 kişi , sınava katılacak aday 64 kişi ;

Uluslararası ilişkiler bölümü , alım 8 kişi , sınava çağrılacak aday 160 kişi , sınava katılacak aday 160 kişi ;

İşletme bölümü , alım 7 kişi , sınava çağrılacak aday 140 kişi , sınava katılacak aday 76 kişi ;

İstatistik bölümü , alım 5 kişi , sınava çağrılacak aday 100 kişi , sınava katılacak aday 10 kişi ;

Endüstri mühendisliği bölümü , alım 5 kişi , sınava çağrılacak aday 100 kişi , sınava katılacak aday 29 kişi ;

Maliye bölümü , alım 2 kişi , sınava çağrılacak aday 40 kişi , sınava katılacak aday 23 kişi ;

Uluslar arası ticaret ve lojistik bölümü , alım 2 kişi , sınava çağrılacak aday 40 kişi , sınava katılacak aday 2 kişi ;

Toplam da 60 kişilik kadro için , kontenjan sayısının 20 katına kadar yani 1.200 kişiyi yazılıya çağırmalarına rağmen , sanırım alan taban puanın 70 olması ve yds yi son iki yıl C (70) seviyesinde istedikleri için , yazılı sınava katılacak aday sayısı 547 de kalmış.

15 Ocak 2021 10:37

Egitim kocu
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba.sınava katılmaya hak kazanan adaylara başarılar dilerim.Küçük bir istatistik çıkardım,umarım faydası olur.

İktisat bölümü , alım 12 kişi , sınava çağrılacak aday 240 kişi , sınava katılacak aday 102 kişi ;

Kamu yönetimi bölümü,alım 10 kişi,sınava çağrılacak aday 200 kişi , sınava katılacak aday 81 kişi ;

Hukuk bölümü , alım 9 kişi , sınava çağrılacak aday 180 kişi , sınava katılacak aday 64 kişi ;

Uluslararası ilişkiler bölümü , alım 8 kişi , sınava çağrılacak aday 160 kişi , sınava katılacak aday 160 kişi ;

İşletme bölümü , alım 7 kişi , sınava çağrılacak aday 140 kişi , sınava katılacak aday 76 kişi ;

İstatistik bölümü , alım 5 kişi , sınava çağrılacak aday 100 kişi , sınava katılacak aday 10 kişi ;

Endüstri mühendisliği bölümü , alım 5 kişi , sınava çağrılacak aday 100 kişi , sınava katılacak aday 29 kişi ;

Maliye bölümü , alım 2 kişi , sınava çağrılacak aday 40 kişi , sınava katılacak aday 23 kişi ;

Uluslar arası ticaret ve lojistik bölümü , alım 2 kişi , sınava çağrılacak aday 40 kişi , sınava katılacak aday 2 kişi ;

Toplam da 60 kişilik kadro için , kontenjan sayısının 20 katına kadar yani 1.200 kişiyi yazılıya çağırmalarına rağmen , sanırım alan taban puanın 70 olması ve yds yi son iki yıl C (70) seviyesinde istedikleri için , yazılı sınava katılacak aday sayısı 547 de kalmış.

Egitim kocu, 4 ay önce - Alıntıya git

Bu bağlamda , uluslararası ilişkiler hariç,70 puana kadar inmiştir,yds nin son iki yıl ve C (70) seviyesinde istenmesi,tabanı düşürmüştür diye düşünüyorum.

17 Ocak 2021 21:22

efendinimbensenin
Aday Memur

Arkadaşlar daha önce denetmen yardımcılığı sınavına giren var mı?

Ben 2 kere girdim daha dogrusu onlar bana girdi. Sorulari alayim?

17 Ocak 2021 21:36

Optiopti
Aday Memur

Genel ekonomi soruları nasıl mesela iktisat soruları bir de ticaretle ilgili ne tür sorular çıkıyor herhangi bir kaynak önerebilir misiniz?

18 Ocak 2021 21:41

mehmetakif.2
Aday Memur

Arkadaşlar denetmen yardımcılığı için kurulmuş grup falan var mı?

23 Ocak 2021 18:23

efendinimbensenin
Aday Memur

Arkadaşlar denetmen yardımcılığı için kurulmuş grup falan var mı?

Grup olalim grup, grup olalim grup. Buyrunuz:

https://youtu.be/wvQDIL5BrBY

23 Ocak 2021 19:46

Optiopti
Aday Memur

Denetmen yardımcılığı için grup yok galiba diğer sitelerin forumlarında da göremedim.

26 Ocak 2021 14:45

eurocircle
Aday Memur

31 Ocak'taki yazılı sınav için sınav giriş belgemizi nereden alıyoruz bilen var mı arkadaşlar? Hacı Bayram Veli Üni. yazıyor sitede ama onların da haberi yok

30 Ocak 2021 13:17

Egitim kocu
Aday Memur

31 Ocak'taki yazılı sınav için sınav giriş belgemizi nereden alıyoruz bilen var mı arkadaşlar? Hacı Bayram Veli Üni. yazıyor sitede ama onların da haberi yok

eurocircle, 3 ay önce - Alıntıya git
Henüz almadiysaniz. https://sinavbasvuru.hacibayram.edu.tr
31 Ocak 2021 13:26

efendinimbensenin
Aday Memur

eurocircle, 3 ay önce - Alıntıya git

Sınav belgesi alsan ne olcakki? Nasıl olsa kalcan.

Toplam 222 mesaj