İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
03 Ocak 2021 12:36

Sizce maaşım ne olabilir?

Arkadaşlar ben İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin kamu sürekli işçi Beden İşçisi (Temizlik Görevlisi) ilanına başvuru yaptım.Noter huzurunda kura çekildi ve ismim asıl listede 4. sırada yer aldı.Sözlü mülakata çağırıldım ve başarılı oldum.Benden 18 Ocağa kadar sağlık raporu ile işkurdan yerleştirildiğime dair dilekçeyi doldurup imzalayıp teslim etmem söylendi.İşe başlayacağım üniversite neticede devlet üniversitesi.Orada bu pozisyonda çalışanlara sorduğumda ise asgari ücret aldıklarını söylediler.Ama teyzeminoğlu İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 4000 tl gibi maaş almakta ve oda temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır.Üniversitenin henüz bir işçi sendikası yok sorduğumda türkişe başvuru yaptık bakanlıktan onay bekliyoruz dedi.Ben şimdi asgari ücret mi alacağım ve ne kadar maaş alacaksamda maaşımı işkurdan mı alacağım yoksa şimdilik üniversitenin kadrosunda gözüküp üniversite üzerinden mi alacağım.Saygılarımla...!

cepgoz
Aday Memur
03 Ocak 2021 13:43

Eğitim durumunuz nedir?

piyanistumit37
Aday Memur
03 Ocak 2021 13:45

Güngören Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümü mezunuyum

cepgoz
Aday Memur
03 Ocak 2021 13:51

En az 4000 tl mesai hariç

piyanistumit37
Aday Memur
03 Ocak 2021 13:52

Şaka yapmıyorsunuz değil mi :D

aranaankan
Memur
03 Ocak 2021 14:21

Söylemlerinize göre o üniversitede henüz yürürlükde olan bir toplu iş sözleşmesi bulunmuyor. Yetkili sendika belirlenip toplu iş sözleşmesi imzalanana kadar olan süreçte asgari ücret alırsınız. Sözleşme imza altına alındıktan sonra sendika üyelik tarihinize göre geriye dönük ücretleri alırsınız. Maaş ne kadar olur derseniz kimse bilemez. 3000 de olabilir 4000 de. Tamamen yapılacak sözleşmeye bağlı. Ama tahminim 3500 civarı olur.

piyanistumit37
Aday Memur
03 Ocak 2021 14:26

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

aranaankan, 3 yıl önce
Söylemlerinize göre o üniversitede henüz yürürlükde olan bir toplu iş sözleşmesi bulunmuyor. Yetkili sendika belirlenip toplu iş sözleşmesi imzalanana kadar olan süreçte asgari ücret alırsınız. Sözleşme imza altına alındıktan sonra sendika üyelik tarihinize göre geriye dönük ücretleri alırsınız. Maaş ne kadar olur derseniz kimse bilemez. 3000 de olabilir 4000 de. Tamamen yapılacak sözleşmeye bağlı. Ama tahminim 3500 civarı olur.

aranaankan
Memur
03 Ocak 2021 14:38

Rica ederim. Maaş kurumlara göre değişir bu arada. EGM 5000 alırken siz 3500 alabilirsiniz. Bu normaldir.
piyanistumit37, 3 yıl önce

piyanistumit37
Aday Memur
03 Ocak 2021 14:45

Hımmm Anladım

aranaankan, 3 yıl önce
Rica ederim. Maaş kurumlara göre değişir bu arada. EGM 5000 alırken siz 3500 alabilirsiniz. Bu normaldir.

piyanistumit37
Aday Memur
03 Ocak 2021 14:51

Peki toplu iş sözleşmesi yapana kadar maaşımı işkurdan mı alırım yoksa yine üniversiteden mi alırım sizce?

Hımmm Anladım

aranaankan
Memur
03 Ocak 2021 19:32

Üniversiteden alırsınız. İŞKUR ile bir bağlantınız yok sadece sizi işe almada aracılık yapıyor kamu alımlarında. Hiçbir bağınız yok maddi olarak.

Peki toplu iş sözleşmesi yapana kadar maaşımı işkurdan mı alırım yoksa yine üniversiteden mi alırım sizce?

piyanistumit37
Aday Memur
03 Ocak 2021 19:35

aranaankan, 3 yıl önce
Üniversiteden alırsınız. İŞKUR ile bir bağlantınız yok sadece sizi işe almada aracılık yapıyor kamu alımlarında. Hiçbir bağınız yok maddi olarak.
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi