Editörler : Kayıhan2020
«3456789101112131415
30 Haziran 2021 17:09

Kayıhan2020
Editor

şaka gibi çok şaşırdım. Desenize her yıl memur olmak zorlaşıyor

KATİBEHANIMMM, 4 hafta önce - Alıntıya git

Aslında şaka gibi değil olması gereken yapılıyor. İsmi lazım değil bir kamu kurumuna gittim. Odada beş kişi oturuyor. Dilekçeyi verdim. Birisi aldı okudu üzerine kaşe bastı havale etti. Karşı masadakine git dedi. Gittim ona okudu tamam dedi yazdı cevabi yazıyı çıktıyı aldı. Yan masadakine verdi. O kaşe bastı. Karşı masaya gönderdi o mühür bastı. Bunu müdür beye imzalatın dedi. Adamın tek görevi kaşe basmak.

O nedenle alınan karar doğrudur.

30 Haziran 2021 17:10

KATİBEHANIMMM
Aday Memur

Aslında şaka gibi değil olması gereken yapılıyor. İsmi lazım değil bir kamu kurumuna gittim. Odada beş kişi oturuyor. Dilekçeyi verdim. Birisi aldı okudu üzerine kaşe bastı havale etti. Karşı masadakine git dedi. Gittim ona okudu tamam dedi yazdı cevabi yazıyı çıktıyı aldı. Yan masadakine verdi. O kaşe bastı. Karşı masaya gönderdi o mühür bastı. Bunu müdür beye imzalatın dedi. Adamın tek görevi kaşe basmak.

O nedenle alınan karar doğrudur.

Kayıhan2020, 4 hafta önce - Alıntıya git

mantıklı bir açıklama yaptınız şuan hak verdim teşekkürler :)

30 Haziran 2021 19:12

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

şaka gibi çok şaşırdım. Desenize her yıl memur olmak zorlaşıyor

KATİBEHANIMMM, 4 hafta önce - Alıntıya git

Evet. Seçimde belki durum değişir.

30 Haziran 2021 19:14

benkatip
Şef

Bugün ki resmi gazetede açıklandı. Kamuda artık emekli olan, istifa eden veyahutta ölen memur sayısı da kadar memura alınacak. Onun dışında memur alımı olmayacak.

Ucu çok açık bir genelge.

Adliyeler zaten her zaman eksik personel ile çalışıyor.

Bir de kadrosu mahkemede gözüküp komisyona / bakanlığa - başka başka kurumlara "geçici" gidenler var, senelerce gelmeyen..

Ya da yeni kurulan ceza daireleri, mahkemeler oluyor...

Bunların yaratacağı iş yükünü nasıl azaltacaklar ...

Eminim başka başka kurumlarda da böyle şeyler oluyordur.

Mağduriyet yaratacak bir olaya benziyor. Hayırlısı.

01 Temmuz 2021 19:02

northe
Aday Memur

Bugün ki resmi gazetede açıklandı. Kamuda artık emekli olan, istifa eden veyahutta ölen memur sayısı da kadar memura alınacak. Onun dışında memur alımı olmayacak.

Merhaba,

Resmî Gazete sayısını öğrenebilir miyim? Veya doğrudan bağlantı adresini gönderebilir misiniz?

02 Temmuz 2021 02:42

hayatixxx
Genel Müdür

kamu işleyişi çöker bu uygulanırsa, her yıl nüfus ve işyükü artıyor, uygulanabileceğini sanmıyorum

02 Temmuz 2021 09:30

trabzonlu6134
Aday Memur

Çalışmalar devam ediyor

04 Temmuz 2021 09:21

Berberselami
Aday Memur

Sözleşmeli personel kadro bekliyor.

10 Temmuz 2021 15:03

frkn01ikm
Aday Memur

8 10 aya erken seçim olur diye düşünüyorum. Artık bu seçimlerde kadro verilmese de benim içim rahat. Bakalım hayırlısı olsun.

14 Temmuz 2021 13:05

KPSScocuk
Aday Memur

Sağlıkçılar geçti diyanet geçti öğretmenler geçti adalet bakanlığı kendi personeline sahip çıkmıyor

21 Temmuz 2021 18:22

memur.93
Aday Memur

kpss ile atanmış,aynı işi yapan ama özlük hakları eksik olan sözleşmeli personele kadro gelmeli

23 Temmuz 2021 13:08

frkn01ikm
Aday Memur

Adalettv haberidir.

Kulislerde konuşulanlara göre Adalet Bakanlığında görevli sözleşmeli memurlar için 3+1 sisteminin değerlendirildiği öğrenildi.

3+1 Formülünün Adalet Bakanlığı için uygulanıp uygulanmayacağını önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz.

adalet.tv / özel haber

23 Temmuz 2021 15:56

katibim2
Aday Memur
Sözleşmeli Zabit Katibi. Çalışılan yer Diyarbakır Adliyesi. İstenilen yer Karadeniz İl ve İlçe Adliyeleri.
Toplam 293 mesaj
«3456789101112131415

ANKET
Aşı olmayanların bazı kısıtlamalara tabi tutulmasını doğru buluyor musunuz?