Editörler :
07 Ocak 2021 14:10   

Uzmanlığı kazanamazsak ?

Arkadaşlar uzmanlık sınavını geçemezsek yönetmelikte yazan (Bakanlıkta durumlarına uygun kadrolara atanırlar.) maddeye göre sadece düz memur kadrosuna mı atanırız. Mühendislik mezunlarını mühendis kadrosuna atarlar mı bilen var mıdır

07 Ocak 2021 18:01

bargello
Aday Memur

bir hakkın daha var. Sonrasında düz memur olarak devam ediyorsun

07 Ocak 2021 18:03

Zedquart
Aday Memur

hocam yönetmelikte durumuna uygun kadro diyor sonuçta mühendislik mezunuyum mühendis olmaz mıdır?

12 Ocak 2021 00:19

kariyermensubu
Aday Memur

hocam yönetmelikte durumuna uygun kadro diyor sonuçta mühendislik mezunuyum mühendis olmaz mıdır?

Zedquart, 2 hafta önce - Alıntıya git
Hangi kurum
12 Ocak 2021 17:52

Burak2019
Aday Memur

Mühendis olmanız mümkün değil. Daha önceden başka bir yerde mühendis olarak çalıştıysanız ve kurum takdir ederse olabilir

12 Ocak 2021 22:17

Zedquart
Aday Memur
Hangi kurum
kariyermensubu, 2 hafta önce - Alıntıya git

sanayi ve teknoloji bakanlığı hocam ben maille sordum mühendis kadrosuda memur kadrosuda olabilir bakanlığa bağlı dediler

13 Ocak 2021 11:50

kariyermensubu
Aday Memur

sanayi ve teknoloji bakanlığı hocam ben maille sordum mühendis kadrosuda memur kadrosuda olabilir bakanlığa bağlı dediler

Zedquart, 2 hafta önce - Alıntıya git
Nereye sordunuz?
13 Ocak 2021 17:16

Zedquart
Aday Memur
Nereye sordunuz?
kariyermensubu, 1 hafta önce - Alıntıya git

bakanlığın personel dairesine

14 Ocak 2021 01:01

tellmeaboutit
Aday Memur

Mühendis olmanız birşey değiştirmez kurumunuzdaki derece ve kademenize uygun en düşün seviyeli memur kadrosundan bahsediyor aksi halde teselli değil teşvik söz konusu olurdu... Ancak güzel haber uzmanlıkta başarısız olmak için çok ciddi hatalar işlemiş olmanız gerekir ki ben hiç sürecin sonunda kalan uzman duymadım şimdiye kadar bu sizin için iyi haber tezi yazabilirseniz birde 3 yılda 70 yds alabilirseniz hayırlı olsun diyelim bence bunlar yapılabilcek şeyler. Ancak bildiğim kadarıyla daha ziyade müfettişliklerde çok ağır yetiştirme koşulları mevcut olup sürecin onlar açısından çok meşakkatli ve elenen çok fazla adayın ise bu durumdan müzdarip olduğunu duymuştum. Eğer memuriyete hazırlanıyorsanız bunları iyi düşünün hakkınızda hayırlısı olsun.

14 Ocak 2021 18:25

timur01
Aday Memur

mühendislik b grubu kadrodur. Yani kariyer meslek değildir. bu nedenle mühendisliğe atanırsınız. Mühendisliğe atanmazsanız dava açarsınız.

https://www.vizyonder.org.tr/mevzuat-bilgi-bankasi-detay-375

20 Ocak 2021 17:54

kariyermensubu
Aday Memur

mühendislik b grubu kadrodur. Yani kariyer meslek değildir. bu nedenle mühendisliğe atanırsınız. Mühendisliğe atanmazsanız dava açarsınız.

timur01, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bu goruste uzman olduktan sonra atanabilirsin diyor. Durumlarina uygun memur unvanli kadro ibaresine aciklik getirmeli Bakanlik
20 Ocak 2021 17:57

kariyermensubu
Aday Memur

timur01, 1 hafta önce - Alıntıya git
Emsali var mi?
21 Ocak 2021 15:22

Burak2019
Aday Memur

memur unvanlı kadro ile kastedilen düz memur kadrosudur. Mühendis olmanız için unvanın sizin için kazanılmış hak olması gerekmektedir. Bunun da tek yolu daha önce başka kurumda mühendis olarak çalışmış olmaktır. Uzmanlığı alamazsanız memurluğa düşersiniz. Mühendislik mezunu olmak başka, o unvanı hak etmek başka.

mühendis olmanın ikinci bir yolu da kurumun açtığı görevde yükselme sınavını kazanmaktır. Fakat kurum bu sınavı yapmak zorunda değildir.

Toplam 12 mesaj

ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;