Editörler :
08 Ocak 2021 14:16   

A grubu puan türünde yanlışlık olabilir mi?

Merhaba,

işletme mezunuyum ve hem A hem B grubu sınavlarına girdim ilk defa.

P1 ,P2 ,P3 , P12 , P24, P25 , P44, P45 puan türlerim mevcut

fakat bugün bir ilanı incelerken fark ettiğim bir durum oldu

ilanda : Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler,

İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi programlarından

mezun olmak = KPSS P23 ,KPSS P29 ,KPSS P39 puan türlerini istemekteydi

gk-gy ve işletme bölümü (işletme,muhasebe,istatistik) sınavlarına girmeme rağmen neden bu puan türleri yok bende?

puan türlerini incelediğimde P24 de maliye çözmek gerekirken ben maliye sınavına girmediğim halde bende bu puan türü neden var nasıl hesaplandı?

Bilgisi olan var mı konu hakkında, yanlış hesaplama mı söz konusu?

08 Ocak 2021 15:24

fatiger
Aday Memur

p24 sadece işletme sınavını hesaplar siz eski puanlama sistemine bakmış olabilirsiniz birkaç yıl önce değişti puan türleri daha önce 100 küsurken şimdi 50ye düştü p24 sadece işletme puanıdır p25 işletme muhasebe ardından diğer dersler de eklenerek p26 p27 p28 diye gider velhasılı herhangi problem yok hesaplamalarda

08 Ocak 2021 15:43

i.a.ı.
Aday Memur

Merhaba,

cevabınız için teşekkür ederim .haklısınız eski puan türü listesine bakmışım panikle .

peki ilandaki detay hakkında ne düşünüyorsunuz?

işletme bölümü yazarken işletme puan türü olan P24 ünde yazması gerekmez miydi ?

başvuru yapamayacak mıyım ben?

08 Ocak 2021 15:54

Carpe Vita
Aday Memur

Merhaba,

cevabınız için teşekkür ederim .haklısınız eski puan türü listesine bakmışım panikle .

peki ilandaki detay hakkında ne düşünüyorsunuz?

işletme bölümü yazarken işletme puan türü olan P24 ünde yazması gerekmez miydi ?

başvuru yapamayacak mıyım ben?

i.a.ı., 1 hafta önce - Alıntıya git

İlanda belirtilen puan türünde ilanda istenilen minumum puanınız yok ise başvuramazsınız. Şöyle düşünün; ilandaki pozisyon işletme bilgisinin yanında iktisat ve hukuk bilgisi de gerektiriyor olabilir. Dolayısıyla kurum bu alanların da aralarında bulunduğu puan türünden alıma çıkıyor. En basit bu şekilde anlatabilirim.

08 Ocak 2021 16:14

i.a.ı.
Aday Memur

çok teşekkür ederim bilgilendirme için

Toplam 4 mesaj

ANKET
WhatsApp'ın yeni kullanıcı sözleşmesini kabul edecek misiniz?