Editörler : hopali
08 Ocak 2021 19:06

Codybt
Şef

Bakan Ziya Selçuk'un açıklamalarından anladığım:

"2019 ve 2020'de peyderpey 40+40 80 bin civarı atama yapıldı. Şartların ortaya koyduğu duruma bakıp maliye bakanlığı ve kabinenin yapacağı değerlendirmeyle beraber sayın cb liderliğinde her bakanlık için bir tablo çıkıyor." şeklinde açıklaması en az 40 bin şartlara göre az bir oynama olacağı ve açıklamanın kabine toplantısı sonrası cumhurbaşkanı tarafından açıklanacağını anladım.

"İstişarelerimiz yoğun olarak sürüyor." açıklamasında Maliyeyle görüşmelerin bitmediğini ve takvimin bu görüşmeler sonrasında geleceğini anladım.

"Bu ay içerisinde bazı çalışmalar belli bir noktaya gelir bu çalışmalar belli bir noktaya geldiğinde kamuoyuyla paylaşırız." açıklamasından takvimin kesinlikle bu ay içinde geleceğini anladım.

Sonuç olarak geç kalınmış bir durum yok bu ay takvim yayınlanırsa geçen sene olduğu gibi ilk atama da atananlar en geç mart ayının sonunda göreve başlar ve ek atama ile ilgili zaman sıkıntısı yaşanmaz. Maliyeyle görüşmeler de büyük ihtimalle atama sayısıyla ilgili yaşanan anlaşmazlıklardan kaynaklanıyor. Ziya hocanın elinin daha da güçlenmesi için bundan sonraki etkinliklerin merkezi Cumhurbaşkanı ve Maliye Bakanlığı olmalıdır ve sadece sayı için değil takvim için de taleplerimizi iletmeliyiz. Etkinliklerin de daha sık yapılması herkes için fayda sağlayacaktır.

10 Ocak 2021 22:35

melis.ozel.egitim
Aday Memur

Telegram sayfamızı takip edin

https://t.me/OgretmenAtama2021

2021 yılı öğretmen atama süreci

sadece Resmî açıklama ve duyurular

11 Ocak 2021 07:24

Penrose
Şef

Ben hiç 40 bin üstü gibi algılamadım bakanımız burada atamalarla ilgili biraz olumsuz işaretler veriyor. 40 bin altı olabilir.

11 Ocak 2021 08:41

özelegitim ögretmeni
Şef

Ben hiç 40 bin üstü gibi algılamadım bakanımız burada atamalarla ilgili biraz olumsuz işaretler veriyor. 40 bin altı olabilir.

Penrose, 9 ay önce - Alıntıya git
Kardeşim seni daha önceki konularda da gördüm.Daha mezun değilsin sanırım.Atamanın az olmasını sana da yer kalsın diye temenni ediyorsun sadece.Olabilir herkesin kendi fikri sonuçta.Herkese saygı duymak düşer. Ama bölümünü merak ettim.Ataması yılda 40 bin alım olursa batacak bir bölüm mü ki bu?Niçin böyle düşünüyorsun?
11 Ocak 2021 09:45

Penrose
Şef

Kendi kendinize gelin güvey olup alakasız sonuçlara varıyorsunuz. Bu konuşmada normal düşünen biri olumlu bir sonuç çıkarmaz. Bir şeylerin süreç içinde normal olmadığı belli. Ben de 40 bin olsun isterim ama 60 bin çok fazla. Geçen yılla aynı takvim işleyecek deniyordu geçen yılki duyurunun üstünden 20 gün geçti en az 2 hafta daha bir takvim yok belli ki bütçe görüşmeleri beklenildiği gibi gitmiyor. Formasyonda da bir netlik yok. Bana süreç normal gelmiyor isteyen olaylara olduğu gibi bakar isteyen tevekkülle.

11 Ocak 2021 11:04

Ayaz0000
Kapalı

"... Ücretli öğretmenlerin desteklediği bazı dersler var bu bağlamda ihtiyaçları belirliyoruz" nasıl değerlendirmek lazım hocalarım?

11 Ocak 2021 11:36

sistem1984
Şef
Bu konuşmadan 40 bin altı alım olur mesajı çıkaran yanlış algı yaratıyor. Üstü kapalı yine en yüksek sayıyı biz alacağız diyor. Hatta üstü kapalı bile değil. Açık ve net diyor. Buda 40 bin veya üstüne tekabıl ediyor (maksimum 55 bin). Ama takvim konusunda en az iki haftalık bir süre var maalesef.
11 Ocak 2021 11:45

Codybt
Şef

"... Ücretli öğretmenlerin desteklediği bazı dersler var bu bağlamda ihtiyaçları belirliyoruz" nasıl değerlendirmek lazım hocalarım?

Ayaz0000, 9 ay önce - Alıntıya git

Anladığım kadarıyla net olarak ücretli öğretmen çalıştırmak istemiyoruz ama verilen kadronun yetersizliğiyle buna mecburuz demek istiyor.

11 Ocak 2021 11:59

Didemm91
Şef

İki hafta süreyi nasıl anladınız Hocam ? Ben hiç öyle anlamadım. Kısa süre içerisinde dediği iki haftaya tekabül etmiyor bence. Çünkü geçen yıl yakın zamanda açıklanacak dediğinde 1 hafta sonra takvim gelmişti. Şimdi de kısa süre içerisinde demiş ve bu röportaj Perşembe gününün. Yani canlı değil.

11 Ocak 2021 12:22

Ayaz0000
Kapalı

Anladığım kadarıyla net olarak ücretli öğretmen çalıştırmak istemiyoruz ama verilen kadronun yetersizliğiyle buna mecburuz demek istiyor.

Codybt, 9 ay önce - Alıntıya git

Ücretli öğretmenlikten arta kalan kısıma göre mi dağılım yapacak diye düşündüm eğer öyle olursa bizim için kötü bir durum olur. Tekrar dinleyince açıktan bahsederken derslerin boş geçmediğini ücretli öğretmenlikle derslerin doldurulduğunu belirtme gereği hissettiğini farkettim.

11 Ocak 2021 12:30

Ayaz0000
Kapalı

İki hafta süreyi nasıl anladınız Hocam ? Ben hiç öyle anlamadım. Kısa süre içerisinde dediği iki haftaya tekabül etmiyor bence. Çünkü geçen yıl yakın zamanda açıklanacak dediğinde 1 hafta sonra takvim gelmişti. Şimdi de kısa süre içerisinde demiş ve bu röportaj Perşembe gününün. Yani canlı değil.

Didemm91, 9 ay önce - Alıntıya git

Son iki açıklamadan önce belirsizlik vardı fakat son iki konuşmasında sağolsunlar sunucuların ısrarları sayesinde takvimin gelmesi artık an meselesi gibi bir şey. İl ve ilçe mazeret tayinleri 12 ocak tarihine kadar uzatılmıştı. Bu yüzden bu hafta gelmeyebilir belki de bizi etkileyen bir durum değildir bilmiyorum.

11 Ocak 2021 12:48

Didemm91
Şef

Tek atama eylül isteyen 60 bini bekleyenler şu an çok üzgün ve takvimin gelmesini isteyenleri bencillikle suçluyorlar ben de bunu anlamıyorum. Kısa süre içerisinde deyip rakamı söylemediği için şu an herkes mutsuz. Akşam bir açıklama gelir mi sizce ?

11 Ocak 2021 12:49

Gobel1900
Şube Müdürü

Son iki açıklamadan önce belirsizlik vardı fakat son iki konuşmasında sağolsunlar sunucuların ısrarları sayesinde takvimin gelmesi artık an meselesi gibi bir şey. İl ve ilçe mazeret tayinleri 12 ocak tarihine kadar uzatılmıştı. Bu yüzden bu hafta gelmeyebilir belki de bizi etkileyen bir durum değildir bilmiyorum.

Ayaz0000, 9 ay önce - Alıntıya git
Bi hafta 10 güne. En kötü 25 ine belli olur kardeş.
11 Ocak 2021 12:53

Codybt
Şef
Gobel1900, 9 ay önce - Alıntıya git

Bu kadar uzun süreceğini düşünmüyorum hocam. Müjdeyi cumhurbaşkanının vereceğini duymayan kalmadı. Ama takvimin sayının netleşmesinden daha sonra geleceğini söylüyor bakan. Kimseyi ümitlendirmek istemem ama bugün cumhurbaşkanı tarafından bir sayı belirtilebilir ve cuma günü takvim açıklanabilir.

11 Ocak 2021 12:59

Ayaz0000
Kapalı
Gobel1900, 9 ay önce - Alıntıya git

Hayırlısı kardeş.

11 Ocak 2021 12:59

Gobel1900
Şube Müdürü

Bu kadar uzun süreceğini düşünmüyorum hocam. Müjdeyi cumhurbaşkanının vereceğini duymayan kalmadı. Ama takvimin sayının netleşmesinden daha sonra geleceğini söylüyor bakan. Kimseyi ümitlendirmek istemem ama bugün cumhurbaşkanı tarafından bir sayı belirtilebilir ve cuma günü takvim açıklanabilir.

Codybt, 9 ay önce - Alıntıya git
Hocam ben 25 i gelecekmiş gibi düşüneyim de. bu akşam gelirse ne mutlu.
11 Ocak 2021 13:04

Ayaz0000
Kapalı

Tek atama eylül isteyen 60 bini bekleyenler şu an çok üzgün ve takvimin gelmesini isteyenleri bencillikle suçluyorlar ben de bunu anlamıyorum. Kısa süre içerisinde deyip rakamı söylemediği için şu an herkes mutsuz. Akşam bir açıklama gelir mi sizce ?

Didemm91, 9 ay önce - Alıntıya git

Hocam, 60bin sayısının altını kabul etmiyoruz diyorlar. Sayı 60binden az olursa atanabilecekleri halde tercih yapmayacaklar galiba helal olsun taktir ettim bu duruşlarını.

11 Ocak 2021 13:11

semabaskann
Aday Memur

Bakan'ın söylediğini şimdi dikkatlice düşünün.

Boş kadrolara bakacağız, ona göre atama kontenjanı belirleyeceğiz diyor.

Ama ALAN DEĞİŞİKLİĞİ ile ortaokul ve liselerin boş kadrolarını doldurdular.

Alan değişikliği, ilk atama haline dönüştü neeredeyse. Paralel bir alım yolu oluşmuş.

1800 kontenjandan 300 e düşen edebiyat buna örnektir.

Dİğer branşlarda da benzer durum var.

Din Kültürü ve İHL meslek dersleri de aynı Edebiyat gibi oldu.

Çünkü açıköğretim ve uzaktan bitiren sınıfçılar, alan değişikliği ile çakma din hocası veya çakma Edebiyatçı oluyor.

Bu alan değişikliği durdurulmadığı sürece, ilk atama olayı tüm branşlarda büyük bir sorun haline gelecektir. Çünkü birileri ÖABT ile öğretmen olmaya çalışırken, diğerleri sınavsız o kadarolara yerleşiyor.

11 Ocak 2021 13:50

atamatakvimi
Aday Memur

Ziya Selçuk genel olarak her konuşmasında benzer şeyleri söylüyor.Emine Kaplan ile Trt ye yaptığı açıklamada atama takvimi için çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum dedi.Ben buradan kendimce Ocak ayının sonu olarak yorumladım en erken.Umarım yanılırım daha erken gelir.

11 Ocak 2021 13:53

lunaaaa
Aday Memur

Akıt gazetesi 55 bin haberi yapmış.

Toplam 47 mesaj

ANKET
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?